Přejít na obsah

Fotka

Rado D-star 200, Tissot Powermatic 80

Rado Tissot

• Zamčené téma Toto téma je zamknuto
5 odpovědí na toto téma

#1 vareka

vareka

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 350 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:OMEGA, ZENITH, ROLEX

Publikováno 11.listopad.2015 - 20:49

Rado D-star 200 Gold

15 000,-

Koupené zde na fóru. Pokud si dobře vzpomínám slova prvního majitele, tak nové byly kupované v USA září nebo říjen 2013. Tedy jsou po záruce(záruční karta stejně není vyplněná). Jsou málo nošené, pod drobnohledem je na nich nošení vidět. Stav 98%. Sám jsem je měl na ruce 2x. Manželka nějak nesnese na mé ruce zlatou barvu a nebaví mě to obhajovat, tak byly v šuplíku(za stříbrné bych je vyměnil hned, to by mi prošlo). Kompletní balení, dílky tahu, manuál, nevybalený hadřík, krabice atd..

Strojek ETA 2824-2, 28,800 vph, 25 kamenů

Velikost 42 mm

Sklo safír

Water resistance: 200m, šroubovací korunka

Pozlacená ocel, keramika

Parádní luminescence a dělají krásná prasátka od sluníčka, kotvička pod 12 je gravitací otočná.

Přesnost jsem změřil v odchylkách několika sekund 2-3/den tuším že do plusu.

http://www.hodinky-k...do-r15-961-16-2

Tissot Luxury Powermatic 80 Automatic Watches For 2013

17 000,-

Kupoval jsem je 23.12.2013 u AD v Praze, jsou ještě v záruce. Kompletní balení, záručák, dílky tahu, krabice atd. Mají poškrabaný vnější antireflex(nevadilo mi to, ale proti světlu je to vidět). Nezjišťoval jsem kolik stojí nový AR(pokud to tedy lze), ale komplet výměna skla v autor.servise cca 2000,-. Tady na fóru jste mi radili, že mám antireflex sundat. K tomu jsem se nedostal a vlastně se mi do toho ani nechtělo. V r.2013 si tento model dali u Dušáka do velkého katalogu 2013/14. Brilianty se skutečně nádherně blýskají. A to nejen na sluníčku, i pod umělým světlem.

ETA CO7.111 = ETA 2836 (Eta 2824 s nástavbou), rezerva chodu 80hodin

Velikost 41 mm

Sklo safír

Water resistance: 50m

Mají certifikát COSC

Cerifikát pravosti na 12 briliantů 0,085karátů

http://www.hodinky-k...6-408-11-056-00

Přesnost COSC drží, při měření to byly nějaké sekundy do mínusu v rezervě COSC. Rezervu nátahu jsem měřil a těch 80hod ještě o 1/2hod překonaly. Ideální pracovní hodinky: v pátek po práci ve 12:00 sundám, v pondělí když jdu do práce ve 12:00 nasadím a furt jdou. Na stránkách Hodinářství Jihlava strojek řadí mezi In House. To ať si každý přebere:

http://www.hodinky-d...-house-strojky/

Tento strojek disponuje velmi dlouhou rezervou chodu, která je zde 80 hodin. V perovníku je navinuto pero ze speciálního materiálu, který při své abnormální tenkosti spojenou s dobrou tvrdostí dokáže pohánět soukolí nadstandardně dlouhý čas. Snížením kmitů setrvačky se opět docílí úspory energie a výsledek je 80 hodin chodu hodinek bez natažení. Vylepšení by bylo vhodné u tohoto stroje v regulaci, která je zde tvořena regulačními šrouby v ramínkách věnce a přenášením váhy šroubů se prodlužuje či zkracuje kyv setrvačky, díky čemuž se zpomaluje či zrychluje chod stroje. Současně by si tento strojek zasloužil kvalitnější materiály krokového ústrojí. To by se však rapidně promítlo do ceny - takto je stroj zkomponovaný za relativně nízkých nákladů v poměrně slušné kvalitě za výslednou velmi příjemnou cenu.

Oboje hodinky je možné vidět v Praze kdykoliv a 1x měsíčně na cestě Praha-Uherské Hradiště-Frenštát pod Radhoštěm.

Výměnu vítám, akorát nevím přesně co chci. Nemělo by to být menší jak 40 a větší jak 43mm. Líbí se mi např Longines - LLD a Heritage a ještě je nemám.  

Poslední fotky jsou z webu, následující 4 jsem fotil já dnes. Tedy reál. 

Chtěl jsem fotky rozmístit přehledně, ale portál mi píše, že na to nemám povolení. Tak jsou tak nějak poházený, jak to portál umožňuje.

Přiložený soubor (y)

#2 Leviathan

Leviathan

mam to pod kontrolou...asi

• Member_50
  • 2 526 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 12.listopad.2015 - 10:48

sz

Everything always begins with an adventure. The desire to discover, to overcome, to attain.

#3 vareka

vareka

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 350 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:OMEGA, ZENITH, ROLEX

Publikováno 12.listopad.2015 - 11:17

Rado rezervace do zítřka

#4 vareka

vareka