Přejít na obsah

hodinky "OWG" denní a jediné, existují?


Radimk

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás pánové

Poslední dobou jsem naprosto nákupně vychladl a nemám pražádnou radost, ani inspiraci z dalšího hodinkového přírůstku. Ustálil jsem se na jednom "pořádném" kousku , a to MM300 od Seika.

K tomu točím několik běžných hodinek k příležitosti- např Timex Explorer na kolo, nebo Prim 2000 na pracovní dny a sem tam koupím nějaký vintážní kousek.

Finance jsem od hodinek už odklonil, a víc do stáje už nehodlám investovat, spíš to zredukuju, a budu tady jen tak číst a brouzdat.

Nicméně jen tak z hecu jsem si udělal seznam parametrů, které bych vyžadoval u hodinek, které mi zůstanou i v dalším období.

A tím nechci říct, že bych na Chronomag zanevřel, je mi tu dobře a dobře tu vždy pokecám.

Čili moje představa:

Automat, Evropa

Černý/ antracit cifr,  ideálně broušený, nebo prostě "nehladký"

Profilovaný, minimálně indexy, nebo čísla

Diametr pouzdra 40-42mm

Cena do cca 35-strop nákup internet..

WR minimálně 100, lépe 200

Šroubovací korunka

Pevná luneta, ideálně keremika (??) odolná proti poškození

3 ručky ( možno i 2)

Bez datumu (ideál)

Safír  ( vnitřní AR)

Leštěné pouzdro , denní nošení, ne tool look

Tah s možností výměny kůže / guma,  šíře 20-22mm

 

Je to takové neuspořádané a přeskakuju nahoru dolů, ale takto i to prostě postupem času lezlo do hlavy.

Celkově by to obnášelo prodej MM ( jestli teda to má smysl) a nákup tohoto jednoho kusu.

 

Nijak na to nespěchám a postupně bych byl rád, kdyby se tu hromadily minimálně fotky možných adeptů.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V tomto rozpocte by som nemenil MM za ine hodinky s papierovo podobnymi parametrami. A urcite nie za Ch. Ward alebo Longines. Ale rozumiem ti, tiez mam MM300 a idem ich pustit do sveta s tym, ze si ich zrejme kupim opat (styri, tri, dva...). :)

 

Sleduj akcie na Gemnation, Ashford, Jomashop. Urcite tam casom nieco zaujimave vystreli v tvojom limite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Alpiny jsou velký.. Klasický Kontiki ne? Jsou naživo mnohem lepší, než tyhle nový. K těm JR, jsou velký a nemaj šroubovací korunku.

U klasických ( starších) KonTiki mi nesedí ciferník. Ty velké trojúhelníky mě strašně ruší.

U celé této řady mi vadí rytina na dýnku. Pro mě je to prostě "fajnšmekrovská limitka".

Alpinisty jsou puk. Jo.

 A JR nemá šroubovací korunku? Kruciš kruciš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Orisy jsou pekny, pebe. Otazka je, zda 38 mm neni malo.

Už sem brouzdal i ve vodách Damasko, ještě za časů, kdy se pohybovali v reálných cenách. To jsem měl DA34 co mají 40mm a v pohodě.

Sice na hraně ( asi je to o vzyku), ale na denní nošení naprosto ideál. Postupně se k těmto mírám všichni stejně vrátíme.

kdyby D. udělal některý ze svých základních modelů v lesku, nemám co řešit. No, ještě by vlastně musel trošku vymazlit cifr, tady ta nastříkaná placka mě irituje a přijde mi to škoda.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...