Přejít na obsah

Moje druhé Hujerky....


Doporučené příspěvky

Ahoj chlapci a chlapi,

 

někdy jsem tu denně, někdy tu půl roku nejsem, moc nepíšu spíš čtu ... to ovšem nic nemění na tom, že ty malé stroječky mám rád. Heuer pro mě byla vždy lákavá značka protože se hodně angažovala v automobilovém světě a vůni benzínu prostě miluji. Poprvé jsem si této značky všimnul někdy počátkem 80.let na monopostech F1 jestli si dobře pamatuji, ale intenzivněji mě to začlo zajímat až v době kdy jsem začal pokukovat po mých prvních dražších hodinkách, to bylo někdy kolem roku 2004 a jelikož byl můj vysněnej model : modré monaca strašně drahej, koukal jsem trochu níž na model carrera z druhé ruky. Carrera taky proto ,že 911ka je prostě klukovskej sen snad každého kluka:-) tyto Carrery mám cca 10let +- nikdy mě nezklamaly a jely cca 7 let non stop, od rána do večera v moři i sprše nebo i s lopatou na stavbě. Po těchto 7mi letech jsem jim dopřál kompletní velkej servis a nové sourozence. Prvni Autavie a předevčírem tyto černé kočky Heuer 510 501, tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat Liborovi, že hodinky mě stavem překvapily a předčily moje očekáváni. Nechápu to ,ale za 24 hodin udělaly asi půl vteřiny......klobouk dolů před touto Lemanii.

 

Tady cestou od Libora ve vlaku jsem to náležitě zapil :-) a pak s novým bratříčkem.

 

P.S. neví někdo přesnej rok produkce? podle mě je to první série odhadem rok 1983-1984?

post-7459-0-64100000-1448716394_thumb.jpeg

post-7459-0-47117900-1448716522_thumb.jpeg

post-7459-0-83642700-1448716541_thumb.jpeg

post-7459-0-65795200-1448716600_thumb.jpeg

post-7459-0-68571200-1448716622_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě když se podíváš tak na titulní straně jsou 510.501 (black) včetně dne v týdnu a když je rozklikneš tak jsou ty co mám jen s datumovkou bez dne.

 

http://www.onthedash.com/Guide/_Chronographs/86.1000_Series/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mozny ze tohle je ta prvni serie, ma vetsi rozestup mezi napisy, svetla verze je na obalce katalogu 83, ale uvnitr ji nevidim.

 

http://www.onthedash.com/Guide/_Catalogs/1983_Chronograph_Catalog/

Právě když se podíváš tak na titulní straně jsou 510.501 (black) včetně dne v týdnu a když je rozklikneš tak jsou ty co mám jen s datumovkou bez dne.

 

http://www.onthedash.com/Guide/_Chronographs/86.1000_Series/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem moc rád René, že z nich máš radost..vím, že jsou v dobrých rukách..mimochodem krásný fotky...ta přesnost mě taky udivovala..ikdyž toto tvrdí majitelé tohoto kalibru dost často..jo a vše Nej k dnešnímu svátku.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aleee, tak uz vim kdo je ten stastlivec  :clap:. Velka gratulace, a nejen k svatku!!! A uplne chapu tve nadseni... ja si podobnou radost prozil pred mesicem s 510.500 a nadseni vlastne porad trva!

 

 

Jinak vycuc z historie rady 510.50X:

 

1980 - Po existencnich problemech skupiny Société Suisse pour l'Industrie Horlogere - SSIH  (kam patrila napr. Lemania, Omega, Tissot, Piaget), se Lemania a Piaget osamostatnuji - vznika nezavisla spol. Nouvelle Lemania (Nova Lemania)

 

V roce 1981 vznika skupina Piaget / Nouvelle Lemania, která kupuje Heuer-Leonidas.

 

1983 - v hodikach Heuer se objevuji prvni kalibry Lemania 5100 - to znamenalo postupne ukonceni Heuer kalibru11/12/14/15, protoze low-cost 5100 od Lemania jsou výrazně levnější na výrobu.

Vznikaji modely:
510.50X Řada "Lemania 1000" série *)
510,511 / 523- "Lemania Carrera" **)
510.513- "Lemania Cortina" **)
510.403- "Lemania Silverstone" **)
510.508- "Gold Lemania Carrera" **)

Heuer vyviji i novy kal. pro Lemania LWO 283 (dnes ji zname pod oznacenim ETA 2890).

 

1985 - Piaget / Nouvelle Lemania prodava Heuer na Blízkém východě investiční skupine Techniques d'Avant Garde (TAG). 
Od tohoto okamžiku je použití Lemania pohybů v Heuer/Tag Heuer z velke casti ukonceno, tzn. u modelu **).  Vyjimkou byla rada 510.50X *), kde lamania dodavala kal. do roku 1987.
 
------------------
 
Vratim se jeste do konce 70´let, kdy Lemania byla jeste ve skupine SSIH...
Do roku 1980 byla Lenania vedena jako dodavatel kalibru, hodinky pod vlastni znackou byla jen okrajova zalezitost. 
V 70´letech, ale hlavne od roku 1980, jiz jako Nouvelle Lemania, bylo vytvoreno nekolik hodinek se znackou Lemania. A pak za účelem vytvořit poptávku po svých vlastních kalibrech nabídli tyto hodinky i jinym švýcarským značkam hodinek (Tzn. Heuer...ale i malym firmam, napr Sinn, Croton). S ohledem na špatný stav velkého švýcarského hodinářského průmyslu, nabídka nově navrženych chronografu s poudrem a s low-cost kalibrem 5100 Lemania to byla velmi atraktivní.
 
U Heueru, kde Lemania dadala jak pouzdro tak i kalibr, to jsou modely **) 510.511 / 510.523 Carrera, 510.513 Cortina, 510.403 Silverstone... 510.508 se nekde uvadi, ze pouzdro je od Omegy, ale prava na uziti mela Lenania.
 
Ale... u rady 510.50X byl Lemanii dodan jen kalibr 5100, pouzdro bylo Heueracke, z modelu Heuer Pasadena. Proto jen rada 510.50X mela na dynku logo Heuer. Rady **) jsou bez loga , prave proto, aby se se u jinych "hodinaru" vyuzilo co nejvice spolecnych soucasti.
A vlastne to, ze 510.50X vychazeji z navrhu spol.Heuer, tudiz ne z Lemanie, mohli si tuto radu vyrabet i po roce 1985 a jiz pod novou znackou TAG Heuer. A to az do roku 1987.
 
------------------
 
Takzeee... rada 510.50X je z let 1983-1987. A ty tvoje budou spis z pocatku, sacuju to na 83´, to by odpovidalo "jen" datumoveho okenka a hlavne postaveni loga Heuer na dvojce - "pozustatek" z Pasadeny. Pozdeji se logo posunulo na trojku vedle okenka - prvni serie. Druha serie byla s day/date.
 
 
Uff, tak snad to dava hlavu a patu, fakt rychlej vycuc z ruznych webu. A je snad jasny, ze me ty moje 510.500 natolik bavej, kdyz jsem si nazjistoval neco z jejich historie.
Jeste jednou gratuluji, treba se nekdy zadari a udelame porovnani  :cheers:
Upraveno uživatelem libor2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Vám všem děkuji za gratulace a Tobě Libore za rozsáhlej výklad. V podstatě vše jsem si dohledal....jen nikde nejsou přesné informace. Dočetl jsem se, že jsou to snad první hodinky s pravou PVD úpravou...Podle mě by to měl být rok 1983-84....Kousek po Espanola 82, OH v Sarajevu 84 a těsně před MS v LH v Praze 1985  ;) tyto data mám v hlavě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...