Přejít na obsah

Zonky - zkušenosti


PavelM

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 83
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Měl jsem možnost osobně mluvit s šéfkou v Zonky a můj dojem je následující:

 

Na rozdíl od Benefi nebo Bankerat není jejich cílem poskytnout úvěr za každou cenu. Nechtějí být tedy "poslední instancí" pro ty, kterým žádná banka nepůjčí. Chtějí si vybrat ty nejbonitnější zájemce a nabídnout jim lepší sazbu než v bance. Což zatím vede k převisu nabídky (tady investorů) nad poptávkou.

 

Z hlediska investora tedy větší šanci na návratnost prostředků výměnou za menší zisk. Na druhou stranu firma, přestože se dušuje jak má dobrý "scoring", tak za úvěry nijak neručí (kromě své pověsti), což by mě jako investorovi nestačilo. Já bych si představoval, že firma do každého případu půjde třeba 50 % a zbytek vybere od investorů. To by jí nutilo se u nesplácených úvěrů více snažit získat (svoje i investorů) peníze zpět.

 

Naopak jako zájemce o úvěr bych do toho určitě šel, je to šance na získání levného úvěru, levněji než v bance (pokud nepatřím úplně k top klientům s "prime rate" úrokovou sazbou pod 2 %).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zonky je služba pro lidi založená na mezilidské důvěře. Jedná se o P2P platformu, která přináší komunitní financování. Já jsem si na Zonky taky půjčila a po čase i začala investovat. Je to super investice, peníze se vám vrátí 100 % zpátky. 

trošku reklamy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zonky je služba pro lidi založená na mezilidské důvěře. Jedná se o P2P platformu, která přináší komunitní financování. Já jsem si na Zonky taky půjčila a po čase i začala investovat. Je to super investice, peníze se vám vrátí 100 % zpátky. 

 

Výborný první příspěvek.... :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si řekl, že někomu půjčim, když nevim co s prachama a jsem 4970 v pořadí...  prej mam počkat, až na mě přijde řada. Tak to asi neklapne, pač to dřív utratim za nějaký kraviny.

 

Kajaka si je od tebe ráda půjčí, investuje a na 100% vrátí :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zonky je služba pro lidi založená na mezilidské důvěře. Jedná se o P2P platformu, která přináší komunitní financování. Já jsem si na Zonky taky půjčila a po čase i začala investovat. Je to super investice, peníze se vám vrátí 100 % zpátky. 

 

Konečne v tom mám jasno...

Veľké ĎAKUJEM Kajaka  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zonky je služba pro lidi založená na mezilidské důvěře. Jedná se o P2P platformu, která přináší komunitní financování. Já jsem si na Zonky taky půjčila a po čase i začala investovat. Je to super investice, peníze se vám vrátí 100 % zpátky. 

a už keď sme pri tom tak ak sa Ti to vrátilo na 100% tak to nie je žiadne terno pri 2% poplatku  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...