Přejít na obsah

Fotka

Alpina Alpiner 4 GMT

alpina gmt

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
358 odpovědí na toto téma

#1 Bells

Bells

Live simply

• Member_50
  • 3 931 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
  • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 7.prosinec.2015 - 18:01

Všechny vás zdravím a chci se s vámi podělit s mým novým přírůstkem, opět ze stáje Alpiny.

Jedná se o model Alpina Alpiner 4 GMT, jak už je uvedeno i v názvu tohoto vlákna.

Něco o nich:

Dovolím si zkopírovat přímo ze stránek Alpiny a věřím, že s Angličtinou tu nebude mít nikdo problém :)

THE LEGEND IS BACK
Alpina, the inventor of the modern sports watch with the "Alpina 4" in 1938, brings back the "4" concept with its new "Alpiner 4" collection.
More than any other watchmaker, Alpina was responsible for the concept of the modern Swiss sports watch, as it is known today. After several patents to insure water-resistance - and as development of the famous Alpina "Block Uhr" in 1933 – in 1938 Alpina presents the "Alpina 4": the first modern Swiss sports watch. The concept behind the "Alpina 4" was to reunite the 4 essential features for a sports watch to be called a sports watch, in one single case: 1) Antimagnetic, 2) Antishock, 3) Water-resistant and 4) Stainless steel. Such had to be a sports watch, in the vision of the Alpina founder Gottlieb Hauser, to be able to tackle the entire vertical Alpine sports environment, from mountain climbing to alpine lake diving. In 2014, Alpina revives the Alpina "4" concept with its new "Alpiner 4" collection dedicated to the Alpine sports universe.

Highlights

ALPINA AL-550 AUTOMATIC GMT/24H CALIBER

"JUMPING HOUR" LOCAL TIME SETTING
360° BI-DIRECTIONAL TURNING COMPASS BEZEL
THE ALPINA "4" SPORTS WATCH FEATURES:
1) ANTIMAGNETIC 2) ANTISHOCK
3) WATER-RESISTANT 4) STAINLESS STEEL
Movement features
Caliber: AL-550
Frequency: 28'800/h
Jewels: 26
Power Reserve: 38 h
Theme: Hours, Minutes, Seconds, Compass turning bezel, 2nd Time Zone
Case features
Materials: Stainless Steel
Crystal: Scratch-resistant sapphire crystal
Dial: Black with sunray finishing
Crown: Screw-in
Water resistance: 10 ATM
Diameter: 44 mm

Velice pěkná recenze je na ně případně zde: http://www.ablogtowa...-4-watch-hands/

Vlastně ani nevím, co více napsat, než co si můžete přečíst i v té recenzi...leda tak to, že z hodinek mám ohromnou radost (je to mimo jiné i další z mých splněných hodinkových snů), což je stejně každému jasné a jsou prostě úžasné :)
Teď jsem ve fázi prvotního nadšení, takže není moc co psát, kromě toho nadšení, tudíž akorát přidám ještě fotky a o hodinkám se více rozepíšu později.

Přiložený soubor  IMG_7252.jpg   184,54K   179 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7253.jpg   215,11K   161 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7254.jpg   197,18K   163 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7255.jpg   241,61K   150 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7256.jpg   205,64K   148 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7257.jpg   185,73K   135 Počet stažení

tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_okypu6N0Ft1tddy8wo1_r1_500.jpg

Alpina Watches Czech Instagram

#Alpinawatchesczech

#2 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 7.prosinec.2015 - 18:03

Taky Tě zdravím a gratuluju, no vidiš, vysněný GMT doma :) tak ať se líbí.

Time is Life. Je to dar i prokletí.

#3 Ondrej71

Ondrej71

• Member_50
  • 7 694 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Rolex * Omega * Prim * Seiko

Publikováno 7.prosinec.2015 - 18:30

Parádní Alpiny. Tahle znacka se mi začíná líbit vic a vic. Veliké gratulace a tesim se na dalsi fotky :)

Tento příspěvek byl upraven od Ondrej71: 7.prosinec.2015 - 18:30

#4 dan83

dan83

TWG

• Members
  • 639 příspěvků(y)

Publikováno 7.prosinec.2015 - 18:42

Alpiner Rulez:)) Akorat jsem prehodil remen za Rios Albatros od Bakera

Přiložený soubor (y)

REFERENCE

:helpsmilie: koupím Seiko Želvy 6309 ročník 1983 nebo jiné Seiko ze stejného roku  :helpsmilie:

e-mail: mujprodej24@seznam.cz

#5 horal

horal

"Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí."

• Member_50
  • 1 169 příspěvků(y)

Publikováno 7.prosinec.2015 - 19:44

Gratuluji, velká paráda. Nejvíce se mi líbí sexy křivka hrany zkosení nožek pouzdra směrem k řemenu..
"..... čemu nerozumíte pánové?"
" Bojí se narazit sud."
" Máte štěstí, že jdu kolem ..."

#6 bladerunner

bladerunner

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 7.prosinec.2015 - 21:41

Moje sú na colnici v BA. Už sa neviem dočkať. Uvažujem, že by som ich mal nechať pod stromček, ale neviem či vydržím!

Apropo- gratulujem obom.

Tento příspěvek byl upraven od bladerunner: 7.prosinec.2015 - 21:42

#7 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 074 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Průhonice
  • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 7.prosinec.2015 - 21:42

Máš to pěkný !!!

Tento příspěvek byl upraven od Sphinxx: 7.prosinec.2015 - 21:43

BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

#8 bladerunner

bladerunner

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 7.prosinec.2015 - 21:58

Chlapi, aká je výška hodiniek?
Dá sa niekde kúpiť origo Alpina ťah k Alpinerom? Prípadne aký iný by k nim pasoval?

Píšem ťapkou.

#9 nividic

nividic

chrnmg18(na)centrum.cz

• Member_50
  • 2 404 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc

Publikováno 7.prosinec.2015 - 22:02

Hezky pjekněěě! :clap:

#10 African

African

MEGAZÁVISLÁK

• Member_50
  • 13 868 příspěvků(y)

Publikováno 7.prosinec.2015 - 22:04

Velká gratulace, pro GMT mám velkou slabost a tohle je obzvlášť povedený kousek :-) Tak ať ti slouží, ty je určitě pěkně využiješ....

Jsem pyšný na tyhle nádherné kapesní hodinky. Dědeček mi je prodal na smrtelné posteli.
Woody Allen

Narodíte se, žijete, a nakonec zemřete. Naneštěstí příliš mnoho lidí mine tu prostřední část.
Chris Ferro

Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže se stát dospělým"

Charles Spencer Chaplin

#11 dan83

dan83

TWG

• Members
  • 639 příspěvků(y)

Publikováno 7.prosinec.2015 - 22:08

Chlapi, aká je výška hodiniek?
Dá sa niekde kúpiť origo Alpina ťah k Alpinerom? Prípadne aký iný by k nim pasoval?

Píšem ťapkou.

uz jsem guglil, ale origo tah jsem nenasel, sam bych bral

uvazuju, ze vemu nejaky ze Strapcode i treba vc. meshe - mam pocit ze Bells uz je na meshi mel

REFERENCE

:helpsmilie: koupím Seiko Želvy 6309 ročník 1983 nebo jiné Seiko ze stejného roku  :helpsmilie:

#12 Wrch

Wrch

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 7.prosinec.2015 - 22:08

Ahoj pane, jsou fakt parádní  :clap:  :clap:  Moc gratuluji a těším se na Tvé skvělé koláže ;) 

Kdyby měl někdo zájem o luxusní destiláty či vína z celého světa... Pro členy fóra nabízím individuální ceny ;)

https://vinoteka.dios.cz/
Happiness is not a destination. It is a way of life.

#13 dan83

dan83

TWG

• Members
  • 639 příspěvků(y)

Publikováno 7.prosinec.2015 - 22:09

jedine minus co bych zatim vytknul, ale to jsem vedel uz pred koupi, je to, ze nemaji AR

REFERENCE

#14 Kid_A

Kid_A

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 10 505 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 8.prosinec.2015 - 01:12

moc pekny! az slouzi

#15 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 3 929 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 8.prosinec.2015 - 08:08

Tah originál nebude problém, všechny Alpiny z řady Alpiner 4 mají stejné pouzdro. Jen se koukni na stránky:

http://www.alpina-wa...aspx?f=1&me=133

A jinak jsou fakt parádní, přimlouvám se za vlastní galerii!

..i Tvůj čas jednou ukáže stín...

#16 Bells

Bells

Live simply

• Member_50
  • 3 931 příspěvků(y)

Publikováno 8.prosinec.2015 - 09:12

Moc všem děkuju a zkusím odepsat nějak hromadně, jelikož se to tu nakupilo a nechci každého citovat, tak snad zodpovím všechny dotazy.

dan83 - Tobě samozřejmě taky gratuluji! S tím AR je to škoda, to s tebou souhlasím, ale on by právě AR asi nejspíš úplně zabil sunburst, takže si myslím, že právě proto tam není. Jinak Rios Albatros je skvělý řemen, sám ho mám na pilotkách a přemýšlel jsem, že bych ho prubnul i na Alpinerech, ale víc mi sedí právě k pilotkám, takže tam zůstal.

bladerunner - Taky předčasně gratuluji, než dojdou, hodinky jsou to naprosto skvělé, takže myslím, že do Vánoc to nevydržíš :) Tah se k nim samozřejmě objednat dá, jak už psal Radimk, je stejný pro celou řadu Alpiner 4 a GMT se i na tahu prodávají, jen je skoro nikde nemají. Každopádně já jsem se na to už ptal v Koscomu a neměl by být problém tah objednat a cena by měla být cca kolem 6000, což není málo, ale na druhou stranu v poměru k ceně hodinek mi to přijde dobré a je i velice pěkně zpracovaný, sám ho mám v merku, protože to je k nim asi nejlepší kombinace.

Hodinky jsem dále zkoušel ještě na meshi, ale nevím, nevím, přidám fotky, takže posoudit to můžou všichni, jak to vypadá.

Co se týče fotogalerie, tak zvlášť další zakládat asi nebudu, můj plán je takový, že "normální" fotky budu dávat sem a doufám, že se přidají i kolegové, co je taky mají, ať se to tu plní a mé další kreace budu přidávat do své galerie, kterou zde na foru už mám a jsou tam všechny mé hodinky pěkně pohromadě.

Napíšu ještě něco za sebe k hodinkám...

Hodinky jsou skvělé s nádherným pouzdrem, na které se opravdu s radostí koukám, připomíná mi poměrně dost pouzdra třeba Omegy - podobný přechod mezi brusem a leskem, který je opravu vydařený. Pro GMT mám stejnou slabost jako African, takže moc dobře vím, o čem mluví, mimo jiné je to podle mě jedna z nejužitečnějších komplikací, když nepočítám datum. O chybějícím AR už tu bylo něco řečeno, to mě taky trošku mrzí, především se hodinky špatně fotí, ale zase to vynahrazuje opravdu povedený sunburst, který hodinky posouvá zase trošku jinam, řekl bych do takového "luxusnějšího" looku, což pak částečně redukuje netradiční kompasová luneta, která je směřuje více do sportovna, což by i měli být, přece jen jsou to hodinky spjaté s horami a hory mají právě na velice pěkném dýnku (foto taky přidám). Když to tak shrnu, tak jsou perfektními univerzály, které na origo krokouši půjdou bez problému třeba i do obleku a na druhou stranu na tahu, či něčem sportovnějším krásně zapadnou na hory, k vodě (s 10 AMT a šroubovací korunkou se jí rozhodně bát nemusí), prostě kamkoliv do přírody, kde se z nich stanou pracanti.

Zatím jsem je nesundal z ruky a myslím, že tomu tak ještě nějakou dobu bude a to i proto, že jsem velice zvědavý, jakou budou mít přesnost, takže se je snažím nosit pravidelně, než se zaběhnou. Zatím jsem na +5s/den a věřím, že po zaběhnutí by to mohlo být ještě lepší, samozřejmě budu rád, když své změří i další majitelé a uvidíme, jak na tom jsou.

Edit: Ještě mě napadl jeden nedostatek, který sice není nijak stěžejní, ale mě to prostě trošku chybí. Alpina často dělá velké balení a přidává k hodikám něco, s čím jsou spjaté, třeba u Sailů je to model katamaránu, u pilotek letadlo, u Diverů je to zase kyslíková bomba atd...Vím, je to blbost, ale mě se to líbí a když si vezmu, že Alpinery jsou rozhodně dražší, tak mi u nich něco takového opravdu schází, třeba nějaký malý globus, jako GMT, nebo horolozecké kladivo k horám, něco takového by se mi líbilo.

Tento příspěvek byl upraven od Bells: 8.prosinec.2015 - 09:28

Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách

#Alpinawatchesczech

#17 Bells

Bells

Live simply

• Member_50
  • 3 931 příspěvků(y)

Publikováno 8.prosinec.2015 - 09:23

Zde ještě přidávám slíbené fotky na meshi + foto velice povedeného dýnka a doufám, že další majitelé mají lepší fototechniku, než já, protože musím říct, že u focení těchto hodinek jsem tvrdě narazil na nedostatky a ani rozsáhlými úpravami v PS tomu nedokážu více pomoct, což mě trošku mrzí, protože právě takle krásné hodinky by si zasloužily rozhodně lepší fotky.

Přiložený soubor  IMG_7243.jpg   259,42K   56 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7244.jpg   248,61K   53 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7245.jpg   256,39K   51 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7246.jpg   271,63K   51 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7247.jpg   248,44K   49 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7248.jpg   267,31K   53 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_7249.jpg   294,63K   55 Počet stažení

#Alpinawatchesczech

#18 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 3 929 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 8.prosinec.2015 - 09:27

Kruci.. skoro jim začínám odpouštět tu nesmyslnou lunetu. 

Na Ashfordu byly za výtečný peníz, to jsem prováhal, ale nevadí.. možná jejich čas přijde.

..i Tvůj čas jednou ukáže stín...

#19 dan83

dan83

TWG

• Members
  • 639 příspěvků(y)

Publikováno 8.prosinec.2015 - 09:28

Bellsi, uz jsem myslel ze mame uplne stejne, ale mame jinac pootocene dynka:))

Přiložený soubor (y)

REFERENCE

#20 ondralbc

ondralbc

NE závislák

• Member_50
  • 1 509 příspěvků(y)
  • Bydlí:SR / ČR

Publikováno 8.prosinec.2015 - 09:31

Tak máš pěkné Alpina kombo, gratuluju :D Plánuješ ještě další do rodinky?

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:alpina, gmt