Přejít na obsah

Fotka

Alpina Alpiner 4 GMT

alpina gmt

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
367 odpovědí na toto téma

#361 donseladon

donseladon

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 6.únor.2019 - 15:06

Ahoj pane, jsou fakt parádní  :clap:  :clap:  Moc gratuluji a těším se na Tvé skvělé koláže ;)

Taky se pridavam, krasna " kolaz "

#362 neinformovany.odbornik

neinformovany.odbornik

Začátečník

• Members
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24.červen.2019 - 23:17

Dobrý večer pánové,

měl bych prosím dotaz a nevím, kam s ním. V prosinci 2015 jsem si koupil Alpinery 4 GMT, za celou dobu nikdy nebyl žádný problém, ale před zhruba měsícem se začaly samy zpožďovat. Nejdřív jsem si myslel, že se prostě málo hejbu :), ale pak se začaly i zastavovat po krátké době nenošení (nevydržely přes noc na stolku), a teď nevím, zda jsem s nimi něco udělal (nevybavuju si, že bych s nimi někde třepnul nebo provozoval nějakou výjimečnou aktivitu), nebo prostě už jen po třech a půl letech denního nošení potřebujou servis.

A teď série blbých dotazů, jsem věčný začátečník:

Kupoval jsem je na Gemnation, tzn. nemám vyplněnou warranty kartičku, tzn. ty hodinky asi nikdy nebudou mít jakože sběratelský potenciál, jen jsem si v té době pořizoval své první automaty a tyhle byly zrovna na Gemnation za super cenu a moc moc se mi líbily, tak je mám. :)

Kam je teď mám odnést na servis? Kvůli výše zmíněnému podle mě nemá smysl je nosit k AD, resp. provede běžnou údržbu nebo i opravu kvalitněji než jiný zkušený hodinář? Díval jsem se na Alpina web, v ČR je tam nějaké service center v Pardubicích, v Německu, kde aktuálně částečně žiju a pracuju, je service center v Düsseldorfu, obojí je pro mě dost z ruky, poštou je asi posílat nechci, pokud to nebude nezbytně nutné.

Do Plzně jezdím tak jednou, dvakrát za měsíc, ale co jsem hledal na fóru, tak tady asi žádný ověřený schopný hodinář není. Ve čtvrtek a pátek jedu výjimečně do Prahy, původně jsem myslel, že se zastavím v Koscomu, ti je umí servisovat, když je prodávají? (Nejsou na webu mezi těmi service centry, nerozumím tomu.) Je reálné, kdybych zítra zavolal, že bych je tam ve čtvrtek nechal a v pátek vyzvednul, nebo je to do druhého dne nesmysl?

Nebo je mám dát k jakémukoliv hodináři "u nás" ve Schwarzwaldu, Mecce německého hodinářství? :) Bydlím a pracuju kousek od Schrambergu, tak jsem si minulý týden kvůli sestry svatbě a abych měl co nosit, až budou Alpinery v servisu, pořídil přímo ve fabrice další kus z podpisu. :)

Omlouvám se za takový elaborát, případně to přesuňte do nějaké žumpy. Díky.

Alpina Alpiner 4 GMT

Junghans Meister Chronoscope

#363 AndyAaron

AndyAaron

There's No Easy Way Out

• Member_50
  • 8 789 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
  • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 25.červen.2019 - 06:26

Koscomu se neboj a zavolej tam a domluv se s nima.

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

#364 Bells

Bells

Live simply

• Member_50
  • 4 267 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
  • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 25.červen.2019 - 07:57

Opraví je jakýkoliv schopný hodinář, přece jen je v nich Sellita...sice i s nadstavbou GMT od Alpiny, ale to problém skutečně nebude.

Co se týče Koscomu, tak ti je určitě vezmou, určité "zásahy" dělají přímo tam, pokud už je to moc, tak posílají právě do Pardubic, kde je ČR distribuce.

Opravě do druhého dne osobně nevěřím, pokud tam bude skutečně něco vysloveně pokažené, jakože asi bude. Přece jen je musí rozebrat, případně vyměnit díly atd...

tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg

#365 Martin77

Martin77

Učedník

• Member_50
  • 177 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Tag Heuer, Alpina, Union, Certina, Omega, Breitling

Publikováno 28.červen.2019 - 19:17

Black 'n Red Alpiner
7fbe0b3ce2e59d85522e73bf9ed427a0.jpg
c87a33fb90177f37ca9932be8ef031f3.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

#366 Kotvazz

Kotvazz

Začátečník

• Members
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 2.červenec.2019 - 19:12

Počkej, to jsou tvoje fotky? To je bomba, já myslel, že jde o produktové foto. Co na to používáš za techniku?

Edit: myslel jsme Live simply - zakladatele vlákna, jak to čtu na mobilu, tak jsem po otevření nevěděl, na jaké jsem stránce...

Tento příspěvek byl upraven od Kotvazz: 2.červenec.2019 - 19:16

#367 Bells

Bells

Live simply

• Member_50
  • 4 267 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
  • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 2.červenec.2019 - 21:39

Live simply je motto, můj nick je o fous výš - Bells...a díky, ale do produktových fotek to má hodně daleko :) Slovo technika je v mém případě celkem úsměvné, protože fotím iphonem a zbytek obstarají kouzla v PS.

Mno a když už jsem po dlouhé době ve svém vlákně, tak se sluší taky něco přidat, takže níže...

Přiložený soubor  IMG_5416.jpg   355,17K   9 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_5271.jpg   335,95K   9 Počet stažení

Nějaké wristshoty...nosím je stále a pořád, zub času už se na nich taky pěkně podepisuje, ale každý ze šrámů je můj a tak to má být, ty hodinky stárnou společně se mnou.

Přiložený soubor  8e47ef74af1a4d86a1abf567c982ccb5.jpg   135,16K   10 Počet stažení

Přiložený soubor  5cdcbaa0df93266ab5cc887df58d4e41.jpg   117,93K   11 Počet stažení

Přiložený soubor  4230d7144f61898920293f7df74840fe.jpg   116,11K   9 Počet stažení

Přiložený soubor  1534022946604.jpg   333,52K   9 Počet stažení

tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg

#368 Fifek

Fifek

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)
  • Bydlí:poblíž Uherské Hradiště

Publikováno 3.červenec.2019 - 22:49

Moc pěkné - ukaž se tu častěji ať je na co koukat.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:alpina, gmt