Přejít na obsah

Servis hodinek po jaké době


Markynin

Doporučené příspěvky

Protože jsem pořád nováček a měl jsem zatím asi 8 hodinek a jelikož jsem navštívil toto forum a stále navštěvuji, tak mě zatím hodinky vydrželi nejdéle tak 5 měsíců, takže to je možná pro mě zbytečná otázka. Každopádně většinou to byly potápky a nyní Armida A7, 300m. Po jaké době se nechávají servisovat, aby vydrželi co nejdéle a co se nechává kontrolovat? Záleží jestli je používám na potápění? A dělá se něco podobného is quatzkama? Nebo tam to není tak nutné? Díky za každé info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 123
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník YPO

1x za 2 roky tlaková zkouška = cca 200kč

1x za 5 let GO strojku(rozebrat, vyčistit, namazat, složit, zkontrolovat přesnost) = cca 2500kč

 

levnější než provozovat volvo na zemní plyn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U potápek pokud s nimi trávíš aktivní službu jako plavání v bazénu,moře ,třeba tobogány tak se doporučuje servis každé 2 roky.U ostatních hodinek cca za 5 let.A servis by to měl být kompletní vyčištění strojku,výměna těsnění ,promazání a následné složení a seřízení.Ale ruku na srdce,kdo to tak dělá ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen je potřeba mít na zřeteli že se ta setrvačka pořád hýbe,a pokud není správně namazána /olej nemá správné vlastnosti,je zestárlý/,tak setrvačka vydírá kameny uložení.Vím je to za dlouho,ale stokrát nic umořilo vola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

2500kc je palka, zpalzalezi jake jsou to hodinky a jestli se daji sehnat nejake dily, treba pretesneni kde sezenou na Armidy, nechaji poslat z Ciny nebo pasuje z jinych? Je tedy lepsi vlastnit Seika, na ktere se da sehnat kde co nez nejake originaly, ktere ma jen malokdo.

2500 není pálka ...... stroj se musí vyndat ..... kompletně rozebrat ...... vyčistit ..... namazat .... složit ..... a otestovat  ...... práce na cca půl dne ......... von tam ten hodinář nebude tydle píČoviny dělat zadarmo 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kus od kusu. Kamarádův tatík má přes dvacet let Seiko 5. Nesundává je z ruky na nic, na servisu nebyly prý ani jednou a čas seřizuje jednou měsíčně.

 

S ohledem na cenu těch armid, bych strojovnu neřešil pokud šlape. A jestli s nima lezeš do vody, tak si nech udělat tlakovku. Ono když je všechno šroubovací (dýnko, korunka), tak by minimálně vanu měly vydržet snad vždycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to bych se chtěl zeptat starších bratrů.

Mám doma veterána po kompletní renovaci a jdou mi -5.2 s. za den.  Sice tady někde zaznělo že to jde korigovat odložením na noc.  Tedy polohou,  ovšem u těch mých jsem to ještě nevyšpekuloval.

No a ten dotaz,    je jim papírově 45 let.   Dvacet let pauzírovali ve skříni.  Po lázních jeli 26s. do plusu, tak jsem šel opruzovat a ubrali jim.  Jenže.  Červík hlodá.  Má to ještě cenu ladit, třeba na +2denně. 

Či spíše být spokojenej parchant,   dát si je o min.  napřed a jednou za měsíc seřídit.

Přímo hodinář mi říkal že jsou dost přesný,  za mě si myslím že to byl za nova  čistý chronograf. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdou více méně stejně ať je nosím, či ne -5s. a nějaký drobný denně.

Upraveno uživatelem Marhi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2500 není pálka ...... stroj se musí vyndat ..... kompletně rozebrat ...... vyčistit ..... namazat .... složit ..... a otestovat  ...... práce na cca půl dne ......... von tam ten hodinář nebude tydle píČoviny dělat zadarmo 

Co se tyce prace hodinare tak ta je k nezaplaceni jestlize mam nejake drahe potapky tak 2500 neni rozhodne hodne penez ale jstli mam oranzady za 4000 tak dat 2500za srvis je pro me totalni blbost neni pro me duvod do nich hrabat to si koupim za par let nove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...