Přejít na obsah

Servis hodinek po jaké době


Markynin

Doporučené příspěvky

A tak to také může dopadnout ,když se do hodinek "nerýpe" :-)

Takhle to vypadá, když se zanedbá servis. Pánovi v nich trochu chrastilo, asi několik let. Rotor v háji a ten bordel co se ošoupal s prachové vložky, zadělal celej stroj - a přotom stačilo přijít dřív a já bych utáhl jeden šroubek..  Fotka ze stránek tondaka i s textem

 

 

 

post-9327-0-56701100-1451818375_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 123
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Mechanické hodinky toho vydrží hodně. Pokud si jenom představíme, že nepokoj u moderních strojků se za hodinu kýve sem tam 28800 krát a přepočteme li vzdálenost kterou nepokoj urazí a dále převedeme na šesnáctipalcové kolo u auta, tak je to průměrná rychlost 90km/h. Za rok to dělá 788.400 km, což by asi žádné auto bez servisu nedalo. Ale s našema hodinkama chodíme do servisu po pěti letech a to je... hodně km..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanické hodinky toho vydrží hodně. Pokud si jenom představíme, že nepokoj u moderních strojků se za hodinu kýve sem tam 28800 krát a přepočteme li vzdálenost kterou nepokoj urazí a dále převedeme na šesnáctipalcové kolo u auta, tak je to průměrná rychlost 90km/h. Za rok to dělá 788.400 km, což by asi žádné auto bez servisu nedalo. Ale s našema hodinkama chodíme do servisu po pěti letech a to je... hodně km..:-)

Neříká se už pár let nepokoj,ale setrvačka :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Jsem si právě dneska říkal, jak asi přišly švýcarské hodinky ke své pověsti spolehlivých hodinek na celý život. Představil jsem si železničáře, který dostal při nástupu do služby kapesní Roskopfky, čtyřicet let podle nich vypravoval vlaky a při odchodu do výslužby je odevzdal nebo daroval svému vnukovi (nevím, jestli si je mohl nechat). Celá ta léta je jen natahoval a jsem si téměř jist, že o pravidelných servisních intervalech vůbec nepřemýšlel.

 

Takže si kladu otázku, jak se chovat ke svým Béčkům? Asi se mi nebude chtít nechat je otevírat, pokud půjdou stále stejně dobře. Už také kvůli zde zmíněné obavě, jestli by s nimi za ty peníze skutečně něco zásadního udělali. Možná po 10ti letech. Tam už věřím tomu, že by opotřebení mohlo být znatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...