Přejít na obsah

Prim ELEGANT 40 (zatím pouze LINEA)


Doporučené příspěvky

Jestli si dobře vzpomínám, tak původní návrh ceny na Linea 40 l.e. se strojkem ETA byl 12000,-. Postupným vylepšováním hodinek se cena vyšplhala na těch asi 16000,-. Nějak se mi nezdálo, že o 4 mm větší pouzdro opravňuje k dvojnásobné ceně sériového provedení. Ale asi to nebude tak jednoduché :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena by měla být s minerálním sklem.

 

V současné době připravujeme model, který by měl splnit všechny Vaše požadavky už jako sériový model. Akorát to sklíčko bude v základu jen minerální. Safírové bude k dispozici za příplatek.

základ=12000 Kč

Už několikrát dříve PRIM psal, že safírové sklo přijde na 4.000 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych z toho takovou vědu nedělal..;-)

Tyhle srovnatelné Archimede https://www.kronium.cz/index.php?act=viewPr...od&productId=10 také mají safírové sklíčko a to jsou ještě o 5 tisíc levnější...

Jenže nee vypouklé jen rovné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl ty Archimédy v černém už objednány jenže nebyly na skladě, mezitím jsem se náhodou dozvěděl, že se chystají Liney, tak jsem je naslepo objednal a nelituji. Ta elegance je někde jinde. Samozřejmě je to sklíčko vypouklé. Bez toho by to nešlo, je to důležitá součást designu těchto hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím to uvést na pravou míru. Na poslední chvíli jsme se dohodli, že budeme jako standardní variantu nabízet pouze ty se safírovým sklem a minerální bude jen na zvláštní přání. V praxi to bude znamenat, že se nám zmenší počet skladových položek, protože všechny naše mechanické hodinky budou mít ode dneška standardně safírová skla. Stejně každý to safírové sklo chtěl. Rozdíl byl, jestli s antireflexem nebo bez.

 

Týká se to i menší Liney, která ponese od nynějška název Linea 36. Cena 9400,- tedy není zdražením, ale cenou zvýšenou o příplatek za safírové sklo, které všichni objednávající stejně objednali.

 

Jinak o 5mm větší průměr skla se skutečně výrazně projeví na ceně, protože i výška vrchlíku je vyšší. V ceně modelu Linea 40 je pak i balení v kožené etuji s broužurou o historii firmy, certifikátem. To celé v kartónové krabici.

 

Za nedorozumění se omlouvám, už by mělo být napraveno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázku této ceny jsem tu již několikrát diskutoval. Když jsme začínali diskutovat na téma hodinek Linea 40mm, byl jsem dotázán, na kolik by vyšly. Odhadl jsem jejich cenu na 12.000,- Kč i se safírovým sklem. Praxe již na přelomu roku ukázala, že to kalkulačně nevychází. Hlavní příčinou bylo větší safírové sklo a ručky, které jsme se rozhodli vyrábět vlastní (na Linea 36mm jsou doposud ještě dovážené z Francie), aby jsme dále zvýšili české práce.

 

V té době již byla Ch.L.E. rozjetá záležitost a já jsem nechtěl měnit pravidla hry za pochodu. Nechtěl jsem, aby si nikdo říkal, že neumím držet slovo. Ono i takhle čas od času "zahlédnu v některých očích" záblesk pochybností. Víte, bylo to vlastně poprvé, co jsem se do podobného projektu pustil. Ještě jsem netušil, co to vlastně obnáší, a co mne to vlastně bude všechno stát.

 

Problémů bylo víc:

1) když chystáme sériový model, nejsme vázáni striktním termínem a model uvedeme až tehdy, když je vychytaný. Tady se nám trochu praly požadavky a kvalifikované odhady s realitou. Příprava 3D reliéfního popisování nešla na svět tak snadno, jak jsme si mysleli. Nakonec jsme všechny vaše dýnka sjeli na své vlastní náklady na fréze za 8,5 milionu Kč.:) Těm, co si objednali vyšší příplatek za rychlejší výrobu jsme ve finále zlevnili tuto operaci na úroveň ostatních, protože zase nebyl dodržen plánovaný termín dodání. Teď už můžu říci, že máme v provozu i původně uvažovaný stroj na levnější popisy a máme ho i náležitě odzkoušený (dělali jsme na něm i popisy na doposud nejdražší primky v historii firmy - na platinové Diplomaty. Další věc, se kterou jsme se prali byly ručky, které jsme se rozhodli dělat vlastní, stejně jako ty na Orlíku, Diplomatu a všech ostatních solitérech. Po všech peripetiích je nyní stav takový, že jsou k dispozici dva designy vlastních ruček.:) Jedny pro CH.L.E. a jedny pro sériové provedení. Věřím, že všechny diskutující nakonec uspokojí původně požadované tenké ručky, nad kterými jsme se opravdu zapotili.:)

 

2) když připravujeme solitér, na který je konkrétní termín (standardně 3 měsíce od složení zálohy), komunikujeme pouze s jedním zákazníkem, ale v případě Ch.L.E. bylo potřeba aktivně komunikovat se třicítkou lidí.

 

3) největším oříškem ale byla snaha o sblížení představ všech účastníků (unifikaci) do něčeho, čemu už se dá říkat "Limited Edition". To se nakonec ukázalo jako nejnáročnější. V mnoha ohledech nevděčné role jsem se nakonec ujal sám. Původně jsem se domníval, že si to vydiskutujete sami a mě nadefinujete požadavky, na kterých jste se sjednotili, ale skutečnost byla taková, že diskuze se spíše rozmělňovala v odlišnosti názorů a nikdo se neujal role zodpovědného koordinátora. To prosím není výtka, to je jen konstatování něčeho, čeho jsem se ostatně obával už když se ozvaly první hlasy pro L.E. Tehdy jsem skutečně nevěřil, že by se mohla skupina lidí sjednotit na požadavcích. Nakonec jste mě ale všichni moc překvapili. Přístup drtivé většiny účastníků byl a je nadále fantastický. Jsem rád, že některé lapsusy tohoto projektu dokážete brát s tolerancí a nadhledem. Patrně tu funguje i takový "rodičovský snydrom". CH.L.E je skutečně tak nějak společným dítkem. Projektem, který je pro většinu z nás první zkušenností podobného druhu.

 

Celý tento projekt mne nesmírně obohatil. Ač se to mnoha z Vás nezdá, v CH.L.E. jsou otištěny výrazné stopy vašich přání a věřím, že nikomu z Vás nebude vadit, když některé z poznatků z CH.L.E. použijeme i v sériové výrobě. Přestože nikde nejsou psaná žádná pravidla pro unikátní znaky limitované série, věřte, že se budu snažit i v budoucnu dělat svá rozhodnutí tak, aby byla exkluzivita CH.L.E. chráněna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ch le je opravdu jedinecny projekt a hodinky tim pro nas maji mimoradnou hodnotu (nemyslim tim tu prodejni). Financne samotny projekt Eltonu asi nic neprinesl, ale dlouhodobe to mozna posili image Primek. Jenom se trochu bojim, ze PRIM do podobneho projektu za podobnych podminek uz nepujde. :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za stejných podmínek určitě ne! V tom zůstane Ch.L.E. naprosto unikátní.:) Neříkám tím ale, že už nikdy žádnou akci podobného druhu neudělám. Jen už zkrátka vím, jak se případně v takové situaci chovat. Vlastně mě to hodně bavilo. S drtivou většinou z Vás půjdu kdykoliv na pivo, což můžete brát jako výraz mého uznání.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No No No No takový finanční propadák to zase nebude! Jenom já jsem za dobu trvání l.e. utratil za tři repase starých primek a tři kusy l.e. přes padesátpět tisíc a to bych řekl, že jsem spíš šetřílek. Ale skoro abych zatřel slzu v oku, ta diskuze mi bude chybět. A co jsem se za tu dobu naučil - díky chlapi. Musíme na to pivo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom má cigi pravdu. Skutečně mnozí z vás v době čekání na L.E. nelenili a objednávali renovace. Na druhou stranu, renovace jsou svou nestandardností velmi náročné především časově a organizačně. Udělejte si někdy výlet do NMnM, rádi každému ukážeme, o čem to všechno je. Věřím, že pochopíte, že se výroba hodinek nepodobá rýžování zlata, ale že to je velmi poctivě vytvořená přidaná hodnota. To co člověk nezasvěcený zpravidla nevnímá je ta veškerá logistika, která se okolo renovací a zakázkových prací musí vést. Najednou neděláte 10 základních - unifikovaných produktů, ale cca 200ks hodinek, které mají každé svého zákazníka. Co člověk, to rozdílné požadavky a většina jich stojí na improvizaci, protože když pracujete se starým materiálem, není to zpravidla tak jednoduché.

 

Ale na to pivo? Kdykoliv!:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodatek. Propadák určitě není vhodné slovo, protože ani na okamžik jsem nelitoval toho, že jsem realizaci takové série umožnil. Ani se nedá říci, že projekt je ztrátový, protože počítá s tím, že některé věci vyvinuté pro L.E. budou v sérii použity. O tom jsme ale věděli už od počátku. Každý vývoj nového modelu nás příjde cca na 800-900 tisíc Kč, takže i prostou matematikou nemohly být kusy z CH.L.E. nositeli zisku.

 

Ještě jednou říkám, nestěžuji si! Já Vám všem moc děkuji!:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasla se tu skupinka lidi, ktere sice vetsinou osobne neznam, ale presto naproste vetsine verim a jak Prim pise "na pivo? Kdykoliv!! ". Ch le nas nejak spojuje, neco jako vstupenka do klubu. Mnoho jsem se toho tady naucil. Mam vic hodinek, ale Ch le nebududou sice zdaleka ty nejdrazsi, ale prece jenom v mnoha ohledech ty nej....Dik chlapi! Jsem rad, ze jsem se na tomto projektu mohl podilet. :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Numera 40 nebude! Rozhodnutí padlo proto, aby si tento model nekonkuroval se Spartakem, který má téměř všechny parametry podobné. Krom toho Numera 36 patří mezi nejméně prodejné modely, a tak uvažuji o jeho vyřazení anebo faceliftu. Svatováclavské 40 budou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...