Přejít na obsah

Longines cal 27m


Šléměj Zblábuž

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

uvedu vás do své situace. Podařilo se mi získat takový "konvolut" jedněch hodinek značky Longines. Jsou docela v zuboženém stavu. Kompletně jim chybí ráfek se sklíčkem, minutová ručka a číselník je už nečitelný. Strojek bych řekl, že je v pořádku, jelikož normálně běží a nenese známky poničení. K jejich historii se mi podařilo zjistit, že se jedná o kalibr 27M a že byly prodány v roce 1945 v Bratislavě.

Bylo mi líto nechat funkční strojek nevyužitý, tak jsem se byl ptát v jednom servisu, který servisuje i tuto značku, kolik by tak stál repas. Odpověděli mi abych počítal s cenou okolo 18 000,-. To je pro mě, jako pro chudého studenta závratná částka. Tak bych se vás chtěl zeptat, zda nevíte o nějakém jiném a né tak finančně náročném způsobu, jak takovým hodinkám opět hodinkám vrátit životaschopnost.

A také pokud by jste věděli nějaké další informace k tomuto kalibru, budu jen rád.

Děkuju

post-41396-0-33208500-1451925468_thumb.jpg

post-41396-0-14235700-1451925695_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Líbí se mi ten strojek,fakt vypadá velmi dobře.Jaký je průměr pouzdra /venkovní/ hodinek ?

Pokoušel jsem se najít tento model ,ale bohužel.Nemáš Davide tušení nebo lépe fotku těchto kompletních hodinek ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

děkuju za reakce. Bohužel žádnou fotku kompletních hodinek jsem nikde nenašel. Míry strojku ti rád pošlu, ale budu to moci naměřit až o víkendu.

A ještě dotaz. Když budu vědět míry strojku, nedalo by se nikde poříditnové pouzdro, do kterého by se takový strojek vešel?

Upraveno uživatelem Šléměj Zblábuž
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsíci...

Sú fakt pekné, mne sa nepodarilo nájsť aký je to model. Určite nie sú pre každého, ale podľa mňa sú rozhodne zaujímavé. Krásny vek a patina. Určite by som také doma uvítal :) V zdraví ponos, nech sa dožijú ďalších 75 rokov!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...