Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Deep Blue Deep Star 1000

DeepBlue DeepStar Vintage Divers

 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 jacob

jacob

  Nezávislák

 • Member_50
 • 3 645 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 8.leden.2016 - 10:51

Přiložený soubor  DeepBlue_Thumb_CaseStudy1.jpg   24,42K   39 Počet stažení

Deep Blue

 

Mladá značka DB byla založena teprve v roce 2007, ale rychle se stala poměrně známou mezi výrobci sportovních a potápěčských hodinek se skvělým poměrem ceny a kvality. Moto „Precision Diver“ je jednoduché a přesné. Deep Blue je firma, která si kromě designu zakládá také využívání technických specialit. Pro příklad se jedná o hodinky vodotěsné až do 3 000 metrů, safírové a keramické lunety, tritiové trubice, automatické héliové ventily a hojné používání SuperLuminovy. Společnost byla založena a sídlí v New Yorku. Používá japonské nebo švýcarské stroje, a hodinky jsou montovány ve Švýcarsku či Asii. Značka Deep Blue byla založena se čtyřmi jednoduchými hodnotami. Zákaznický servis, kvalita, cena a spolehlivost.

 

Já a Deep Blue

 

Poprvé jsem si Deep Blue všiml na webu OceanTime, kde jsou často prezentovány právě malosériové potápky ze všech koutů světa, ale nevěnoval jsem jim žádnou větší pozornost. Zbystřil jsem, když vyšel již legendární model Day Night Recon Gen 1 v roce 2012 a znovu v tu chvíli, kdy jsem zahlédl dokonalé Gen 2 (propracovanější ciferník, přesunutá datumovka, keramická luneta, swiss made) v roce 2014. Za ty peníze, co se prodávaly nové, jsou to úžasné hodinky, které jsem si nekoupil jen proto, že mi stylem příliš připomínaly Marathon, které jsem měl a skoro jsem je nevzal na ruku. Když jsem Day Night Recon Gen 2 viděl později naživo, stejně jsem trochu zalitoval, že jsem je alespoň nezkusil.

 

Každopádně o Deep Blue jsem si přečetl alespoň nějaké informace a vytvořil si svůj subjektivní, celkem pozitivní dojem. Líbí se mi, že si nehrají na třistaletou tradici ve spojení s pojmenováním po nějakém nebožtíkovi, jak je nyní v módě a nemají ve znaku alespoň švýcarský kříž. Naopak si myslím, že mají celkem svébytný design (perleťové ciferníky, luminiscenční lunety, tritium) a dělají parádně zpracované hodinky. V lednu 2015 jsem si na léto objednal model Sea Ram právě s perleťovým ciferníkem a keramickou lunetou v bílé barvě. Hodinky mě velmi mile překvapily. Za 7 000 Kč jsem dostal regulérní potápky s velmi pěkným ciferníkem, safírovým sklem a především zpracováním, které mě utvrdilo v názoru, že Deep Blue si pozornost zaslouží právem. Bohužel hodinky nesplnily svůj účel. Na nošení se psem, na kolo a podobné aktivity mi přišly až moc pěkné, tak jsem se s nimi rozloučil. Byl jsem si ale jistý tím, že se k hodinkám této značky vrátím. V listopadu 2015 jsem si opět na webu OceanTime přečetl o novém retro modelu Deep Star 1000 a věděl jsem, že je chci. Retail cenu 1 000 USD jsem dát nechtěl a tak jsem čekal, s čím přijde Marcin z AtomicTime nebo na další nabídky, které se objeví.

 

Technické údaje

 

- Broušené pouzdro je vyrobeno z osvědčené nerezové oceli 316L a jeho průměr činí 45 milimetrů bez korunky. Celkový průměr je to potom 49 milimetrů. Všimněte si praktické ochrany korunky.

- Rozměr lug to lug je 54 milimetrů a hodinky určitě lépe sedí na větší ruce. Pro porovnání, Seiko Sumo mají lug to lug 52 milimetrů a Doxa Sub 5000 47 milimetrů.

- Celková váha vč. originálního tahu je masivních 250 gramů. Samotné hodinky váží 167 gramů. Jako srovnání uvádím, že mé Zenith Defy váží 158 gramů nebo Rolex Deepsea 128 gramů.

- Keramická luneta se 120 kliky je jednosměrně otočná a indexy jsou pokryty SuperLuminovou BGW9. Po bližším prozkoumání lupou oceňuji ostrost čísel a indexů. Před pár lety jsem s tím měl problém u Steinhart.

- Výška hodinek je rozumných 16 milimetrů. Vzhledem k vodotěsnosti 1 000 metrů a sklu o tloušťce 4 milimetry se jedná o přijatelné číslo. Nebavíme se o oblekovkách, ale ke košili se hodí náramně.

- Již zmíněné sklo je samozřejmě safírové. Jedná se o velmi lehce konvexní safír s vnitřním antireflexem. Sklo je krásně čisté a nemám k němu jakékoliv výhrady.

- Ciferník i ručky doslova září SuperLuminovou v odstínu „Vintage Green“. Indexy 3, 6, 9 a 12 jsou plastické. S vědomím horší čitelnosti bych uvítal černý datový věnec s bílými čísly. Jinak těžko hledám chyby.

- Vodotěsnost hodinek je 1 000 metrů. Korunka nevykazuje jakoukoliv vůli a je samozřejmě šroubovací. Ve výbavě nechybí velmi praktický, automatický héliový ventil na pozici 9.

- Zadní dýnko je plné. Je plastické a s ohledem na cenovou kategorii hodinek opravdu hezky udělané. Součástí je i konkrétní číslo hodinek. Jsem rád, že číslování není vyřešeno stylem „One Out Of …“.

- Rozteč pouzdra je 22 milimetrů. U zmíněného modelu Sea Ram byla rozteč 24 milimetrů a jak se mi širší řemeny líbí na Panerai, tak u Deep Blue jsem smysl nenašel a jsem velmi rád za šíři 22 milimetrů.

- Spolu s hodinkami je dodáván poctivý mesh tah s praktickou možností regulace délky. Velmi robustní spona je signována a disponuje dvojitou pojistkou. Potápěčská extenze může někomu chybět.

- DB Deep Star 1000 jsou poháněny automatickým japonským kalibrem Citizen Myiota cal. 9015, o kterém se ještě trochu rozepíši níže.

 

Přiložený soubor  1.jpg   309,97K   41 Počet stažení

 

Jak se hodinky nosí?

 

Hned na začátku musím uvést, že jsem neměl nijak vysoká očekávání.  Přeci jen jsem nikdy žádné dražší „no name“ potápky neměl a nevěděl jsem tak, co čekat.  Hodinky jsou prodávány v plastovém kufříku Deep Blue, který je celý vystlán molitanem. Jde o velmi praktické balení pro transport hodinek. Jinak je v balení již jen visačka a návod, který zároveň slouží jako záruční list. Celý box působí trochu jako kufřík od pistole.

 

Dle prvního dojmu hodinky působí velmi bytelně, ale na druhou stranu, i díky keramické lunetě a neobvyklé vintage barvě indexů, jsou velmi pěkné na pohled. Skoro u každých hodinek, které to dovolí, zkouším jako jednu z prvních věcí chod lunety a korunky. Prozatím na absolutní vrchol řadím Zenith Defy a IWC Aquatimer, což jsou samozřejmě mnohonásobně dražší hodinky. Chod lunety je dle mého názoru velmi podobný jako u Breitling Avenger – tedy naprosto přesný a bez vůle, s kvalitním kovovým cvakáním. Šroubovací korunka se do závitu chytá ihned, není potřeba na ní tlačit a z jejího chodu mám velmi dobrý pocit. Nejslabší částí zevnějšku celých hodinek je originálně dodávaný mesh tah. V žádném případě ho ale nepovažuji za nekvalitní. Pokud bych si ho objednal na Ebay za 100 dolarů, tak se jedná o masivní, přes 4 milimetry tlustý mesh s kvalitní sponou a příjemnou možností regulace délky. Ve srovnání s hodinkami je ale o třídu níže. Určitě znáte ten pocit, že vezmete do ruky věc a ta na Vás nějak působí. Zatímco hodinky samotné jsou téměř bezchybné, tahu by jednoznačně slušely šroubky namísto pinů a případně také extenze. Tah odpovídá ceně, hodinky nikoliv.

 

Při čelním pohledu zaujme jednoduchý ciferník doplněný nezvyklým armovacím kroužkem. Vše má ostré hrany a krásně to spolu ladí. Luneta, index na 12 i armovací kroužek lícují naprosto přesně. Nevím, zdali je to náhoda u konkrétního kusu nebo standard značky, ale já mohu klidně spát a nemusím to nechávat u hodináře rovnat. Díky „Vintage Green“ (ve skutečnosti vypadá jako zašlá žlutá) barvě indexů k hodinkám skvěle pasují také kožené řemeny různých barev. Na číselníku musím z estetického hlediska ocenit plastické indexy 3, 6, 9 a 12, které jsou efektně ohraničeny stříbrnou zrcadlovou vrstvou. Nesmím zapomenout zmínit svítivost, která je opravdu vydatná. Jsem si jistý, že nijak nezaostává za luminiscencí IWC Aquatimer 2000, které já osobně považuji za malou svítilnu na zápěstí. Pokud bych chtěl být velmi kritický, uvítal bych logo a ostatní nápisy na ciferníku v plastickém provedení.

 

Srdcem hodinek je japonský stroj Myiota cal. 9015 od společnosti Citizen, který je ve výrobě teprve od roku 2009. Zde na Chronomagu i na WUS se lze dočíst, že stroj je prakticky shodný s ETA-2892 a funguje výborně. Přiznám se, že jsem měl jisté předsudky, jelikož jsem s kalibrem Myiota neměl žádné předešlé zkušenosti a četl jsem spíše stížnosti například na nepřímý pohon vteřinové ručky a celkově nepříliš vysokou kvalitu staršího kalibru 8215. Po získání osobní zkušenosti s kalibrem 9015 musím uznat, že hodinky mají ustálenou odchylku na +6 vteřin denně při odkládání na sklo. Jestliže hodinky přes noc odkládám na bok korunkou nahoru, odchylka činí +2 vteřiny denně. Vibrograf ukazuje Beat Error 0.2ms v „nejhorší poloze“. Stroj má oboustranný nátah vč. ručního nátahu, praktický hacking a také ochranu setrvačky před nárazy. Spolehlivost prozatím z vlastního pohledu posuzovat nemohu, ale pokud budu mít tu možnost, rád se vyjádřím i za delší čas. Myslím si, že po překonání „švýcarského předsudku“ fungují ETA-2892 a Myiota 9015 úplně stejně a v hodinkách odvedou nadmíru dobrou službu. Oba stroje lze zmagnetizovat nebo zničit při pádu, ale stejně tak mohou při dobrém zacházení sloužit mnoho let. Já vím, že až příště uvidím ve specifikaci hodinek Myiota cal. 9015, budu vědět, že se nemusím ničeho bát, ba naopak.

 

Co napsat závěrem? Viděl jsem obrovské množství hodinek a značný počet jich také vlastnil. Jsem překvapen, jak kvalitní a pěkné hodinky dokáže malovýrobce typu Deep Blue vyrobit. Jedinou podobnou zkušeností byly Crepas Cayman 3000, které na ruce působily jako puk. Přiznávám, že jsem nikdy neměl Helson, Armida, Zixen, Halios a podobné značky, tudíž možná píši něco, o čem už všichni víte, ale já se z DB Deep Star 1000 upřímně těším a po delší době mám zase radost z hodinek a neberu je jen jako ukazatel času.

 

Přiložený soubor  0.jpg   121,56K   38 Počet stažení

 

Přiložený soubor  2.jpg   267,24K   36 Počet stažení

 

Přiložený soubor  3.jpg   297,13K   35 Počet stažení

 

Přiložený soubor  4.jpg   326,46K   36 Počet stažení

 

Přiložený soubor  5.jpg   266,82K   35 Počet stažení

 

Přiložený soubor  6_1.jpg   228,86K   34 Počet stažení

 

Přiložený soubor  6_2.jpg   225,59K   37 Počet stažení

 

Přiložený soubor  6.jpg   222,87K   41 Počet stažení

 

Přiložený soubor  8.jpg   247,12K   39 Počet stažení

 

Přiložený soubor  7.jpg   246,49K   35 Počet stažení


Pražské hodinářství - proklik

FB skupina Nosíme hodinky! - proklik


#2 Sphinxx

Sphinxx

  Hungry Wolf

 • Member_50
 • 7 571 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Průhonice
 • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 8.leden.2016 - 11:04

Lepší recenzi by člověk hledal asi těžko. Díky za ni i za fotky, velmi dobrá práce!


BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

 

 


#3 vojta1

vojta1

  Megazávislák

 • Member_50
 • 4 059 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Bydlí:Praha

Publikováno 8.leden.2016 - 11:27

Moc pekna recenze, diky. O to vic me stve, ze jsem je nevzal v prodejnim vlakne. Muzu Te jeste poprosit o foto na ruce s informaci jakou mas velikost zapesti ? Zalekl jsem se totiz tech 45mm.

měl jsem: zeno watch p544dd, steinhart ocean one, orientstar classic wz0251el, seiko sarb017, seiko baby sumo,seiko monster orange, seiko retro classic green, orient ray orange,seiko 6139, davosa raf, prim diplomat, seiko samurai white, seiko 7002, seiko skx009, tag heuer aquaracer, seiko snxs77 , seiko monster , skx 171 - mod,seiko snzh53k1, tudor black bay red, Alpina AL525G3S6, Seiko Sumo, Omega speedmaster moonwatch 311.30.42.30.01.005, Steinhart 500 titanium, iwc mark xvi,seiko skx031

 

Moje vlákno


#4 jacob

jacob

  Nezávislák

 • Member_50
 • 3 645 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 8.leden.2016 - 12:04

Těch 45mm je v pohodě, lug to lug 54mm může být větší problém. Ruka asi 20cm.

 

Přiložený soubor  IMG_2594.JPG   395,96K   27 Počet stažení


Pražské hodinářství - proklik

FB skupina Nosíme hodinky! - proklik


#5 dan83

dan83

  TWG

 • Member_50
 • 648 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 8.leden.2016 - 12:18

ja je nemel prodavat...#6 tano

tano

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 11 402 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:Seiko

  Seiko Monster SKX781K
  Seiko PADI SRPA21K1
  Seiko Sumo Modra SBDC033
  Eterna Kontiki date
  Damasko DA 38 - tah
  Casio PRW 3000-2B
  Mido Ocean Star Diver 600
  x-------------------------------------------x

  Steinhart Titanium 500
  Seiko Marine Master 300M SBDX017

Publikováno 8.leden.2016 - 12:29

Diky za postrehy a paradni cteni, dal jsi si zalezet.

#7 farkyostrava

farkyostrava

  chronoholic

 • Member_50
 • 2 514 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:!!!

Publikováno 8.leden.2016 - 12:33

safra gratuluji k peknemu ulovku. Mi ruce brnely taky :-)

moje hodnocení
bylo:

Seiko: 5 SNZH65, monstra 1 black, monstra 2 vampir, monstrtuny SRP637 2x, 5 SRP481 sněženky 2x, sdgm003 grand coctail 2x, darth tunySBBN 013, SPB015 ananty katany,MM 300 2x, MM 600, emperor tuna SBDX011 MM 1000, SRP 653 Special limited,

NeSeiko: Omega SMP modré bondovky 2x, Omega SMP černé bondovky, PO 45, DOXA 5000 orange, DOXA 5000 blue, Crepas Cayman 3000 2x, Alpina Yacht Timer Tactitical planner, Revue Thommen Diver, Deep Blue Pro Aqua 1500 black, Steinhart Aviation Chrono, Casio Gshock Rangemany 2x, Cititizen Orca, Citizen Ecozilla 2x, Buran Sibir LE, Dormex DS 2000 GMT 2x <p>


#8 Rudykopalsson

Rudykopalsson

  Karotka

 • Member_50
 • 2 712 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Opava
 • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 8.leden.2016 - 12:42

No, taky jsem po nich pokukoval. Pěkná recenze a super fotky. Díky.#9 wizard-ov

wizard-ov

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 5 590 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ostrava, kraj razovity
 • Fanoušek značky:chnmg :o(

Publikováno 8.leden.2016 - 14:13

Na Atomictime jsem se už díval častokrát, když jsem si chtěl koupit hodinky "jen tak" a zatím jsem vždy odolal.

Po přečtení této perfektní recenze to budu mít opět těžší.

Díky moc za skvělé počtení u kafe !


 
 
 

 


#10 habadej

habadej

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 390 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Černošice u Prahy
 • Fanoušek značky:Teď zrovna nevím co dál...  Te

Publikováno 8.leden.2016 - 17:38

Pěkná a vyčerpávající recenze. Dva, tři roky nazpátek jsem měl také tu čest s tímto brandem. Pocity jsem z hodinek měl téměř totožné, za málo peněz hodně muziky. Přesně jak píšeš, hodinky o třídu výš než bych za tu cenu čekal, náramek slušný průměr. V porovnání se Seiko modely v podobné ceně, by podle mně DB v pohodě obstály.#11 vojtano

vojtano

  Učedník

 • Member_50
 • 116 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Přerov

Publikováno 8.leden.2016 - 18:22

Moc pekne zpracovana recenze. Diky.

#12 sharz

sharz

  Závislák

 • Member_50
 • 833 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Slovakia

Publikováno 12.leden.2016 - 22:52

Príjemné čítanie na večer... Diky.


TISSOT T-Touch Expert Solar - model T091.420.44.041.00; T-Touch Expert - model T013.420.47.201.01 (Dragon), T013.420.11.032.00, T013.420.47.202.00 (recenzia), PR50; Glam Sport; SUUNTO X6HR; CASIO ProTrek PRT-40

wikipedia.sk - Tissot

Blog.sme.sk

Charakter človeka môžeme jednoducho posúdiť podľa toho, ako sa chová k tomu, kto pre neho nemôže nič urobiť. (Johann Wolfgang Goethe)
Skutočný priateľ s tebou veselo spieva, keď si na vrchole hory a ticho kráča po tvojom boku údolím.

Z času na čas si treba dať pohov v honbe za šťastím a jednoducho byť šťastným.
V živote sa treba pre niečo zapáliť. V krematóriu už bude neskoro...


#13 Petrk67

Petrk67

  Pokročilejší začátečník

 • Member_50
 • 55 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Jihomoravský kraj Brno
 • Fanoušek značky:Bike ; Ski ;

Publikováno 23.leden.2016 - 21:39

Pěkné fotky a ješte lepší recenze,Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:DeepBlue, DeepStar, Vintage, Divers