Přejít na obsah

Linea Chronomag LE 04/40 - Foto


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 97
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To jsem viděl na té fotce, že by Ondraj potřeboval pouzdro o průměru alespoň 44. Pak by snad stačil kratší řemen. To mi připomnělo, že se pomalu blíží květen a s ním nové sporty. Budou dost odolné? Dovolená ... moře ... vlny ... slaná voda ... sluníčko...:):):)

Jo jo, Azimuthy jsou rozměrově na mojí ruku tak akorát. (jsem zjistil) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná bychom měli ještě skladem kombinované digitálně analogové quartzové hodinky PRIM 2000, které mají všechny časová pásma a schopnost prohození časů mezi displejem a ručkami, tedy času domácího a cílové destinace.:)

 

Tehdejší zkušenost ukázala, že tyto funkce naši zákazníci skutečně nevyhledávají. Můj názor, léty utvrzený hovoří o tom, že nemá smysl se do tohoto segmentu hodinek plést těm, kteří v něm jsou lepší. My zkrátka nikdy nebudeme typickým výrobcem extrémně komplikovaných hodinek. I model Tycho Brahe je určitou raritou, vybočující z celkové linie firmy. "Výjimka potvrzuje pravidlo.":)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já myslel, že to je mnohem jednodušší strojek než třeba v TdB. Tak to si asi budu muset v letadle ty hodinky přenastavit.:(

Myslím, že základní řešení pro automatické "GMT" hodinky poskytuje strojek ETA 2893, což není žádná velká komplikace, ručka pro druhý čas s dvacetičtyřhodinovou stupnicí se dá nezávisle nastavit o celé hodiny na čas v jiném pásmu. Stejnou funkci splní i otočná luneta s dvanáctihodinovou stupnicí.

 

Složitější strojky od Omegy, IWC, Rolex, UN a dalších drahých značek rozšlišují "home time" a "travelers time" a umí při přechodech tam i zpět měnit správně datum, případně umí i půlhodinová pásma. To jsou pak komplikovanější strojky, vhodné asi pro lidi, co často střídají časová pásma.

 

Jednoduchý GMT model bych si uměl v nabídce Prim představit, možná jen variantu s lunetou s dvanáctihodinovou stupnicí, nebo třeba otočný kroužek okolo ciferníku pod slíčkem ovládaný druhou korunkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za vysvětlení.

Játo to myslel tak, že když se tam bude dávat: (... použity budou kalibry 73 (tedy modifikovaná ETA 2824?2) a kalibr 77, což je modifikovaná ETA 7751 pro chronografy ...), tak jako alternativa k tomu chronografu. Samozřejmě pokud by o takový model byl požadovaný zájem (rentabilita nákupu strojků ETA 2893 atd.).:/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to myslel trochu jinak. Neměl jsem namysli složitost konstrukce strojku ale druh "funkce", kterým se v hodinařině říká "komplikace". Pokud bude mít někdo o takové hodinky zájem a seženu strojek, tak mu je rád vyrobím. Chtěl jsem tím pouze říci, že o sériové výrobě takovýchto hodinek neuvažujeme.

 

Zakázkově takřka cokoliv.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že případné reedici Prim Sport Igen by zrovna luneta s dvanáctihodinovou stupnicí odpovídala líp než "potápěčský" kroužek s minutama. Aspoň by pak kroužek měl i praktický a ne jen ryze estetický smysl. Já si tedy na takovou verzi myslím, ale asi mi nezbyde než jít zakázkovou cestou. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2cigi mám na tebe prosbu, jak jsem si pořídil tu předělávku http://forum.chronomag.cz/postgallery.php?...me=P1010029.jpg , pořád si myslím, že vzhledem k tomu, že strojek je funkční a ten ciferník docela pěkný, byla by škoda je nechat ležet jen tak. A protože jsi taky hlavní estét(míněno naprosto vážně), prosil bych o nějaké rady a přípomínky, asi hlavně k ručičkám a tak. Díky předem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...