Přejít na obsah

Jsou to originály nebo fejk?


serfik

Doporučené příspěvky

Z pozůstalosti mého dědečka se mi dnes do rukou dostal, jako jedinému fandovi z rodiny do těch malých zázraků, pytlíček plný nejrůznějších hodinek. Objevil jsem tam zvláští "kousek" a teď si s ním nevím rady. Rád bych zjistil jestli jsou pravé nebo jde o fejk a případně kdo by byl schopný je zrestaurovat a případně je uvést do funkčního stavu. Slyšel jsem, že hodináři vykrádají komponenty drahých hodinek a pak si skládají doma svoje, případně starší stroječky nahrazují novějšími atd.

 

Budu rád za rady, doporuční a Vaše tipy, zda jde o originál, či nikoli.Rolexy jsem si vždycky přál, že budou od dědy mě ani ve snu nenapadlo. Jsou hodně zašpiněné a nejdou, vypadají, že mají strhlou a měněnou korunku. Doufám, že to není fejk od Vietnamců. Fotky jsou z večera, ale snad někdo rozpozná o co jde. Děda měl dceru v Británii, možná mu to přinesla jako dar, těžko říct. Taky si je mohl koupit někde na tržnici. No nic, uvidíme. 

 

Díky SERFIK

post-3164-0-08733500-1453152847_thumb.jpg

post-3164-0-63025100-1453152853_thumb.jpg

post-3164-0-65235400-1453152863_thumb.jpg

post-3164-0-09803500-1453152870_thumb.jpg

post-3164-0-68068200-1453152877_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je opravdu pozůstalost o tom Tě nebudu přesvědčovat... proč si myslíš, že to jsou fejky, máš proto nějaký relevantní důkaz než jen, že si to prostě myslíš? 

Protože je to odborník nejen na vintage hodinky a taky proto, že originál je úplně jiný. Hledat Ti to nebudu, už z obrázku je to hrůza. Zajdi k AD, tam Ti to řeknu stopro :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je opravdu pozůstalost o tom Tě nebudu přesvědčovat... proč si myslíš, že to jsou fejky, máš proto nějaký relevantní důkaz než jen, že si to prostě myslíš? 

sáhnu a vidím, na tech hodinkách je blbe uplne všechno, zadej si do Google Rolex Day Date a mrkni jak vypadá originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slyšel jsem, že hodináři vykrádají komponenty drahých hodinek a pak si skládají doma svoje, případně starší stroječky nahrazují novějšími atd.

 

Jednou jsem tady vlezl do Prim sekce a tam to takhle dělají ve velkým, takže to není jen případ Rolexek.

 

Jinak to na fotce jsou fíky, nebo je dělali brigádníci na noční směně. Třeba ta korunka na sponě je docela odfláknutá, to měli přerazit znovu a lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pozůstalosti,dědictví,dědove,strejdove a pod.to je fakt ulet. Pokud nevěřís co ti tu říkají lidi který originály skutečně držely v ruce , není přece nic snazšího než zajít k dealerovi znacky a zeptat se tam. To by se ale asi placaly do kolen ještě dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ze by nejaky aukrař zkousel postreh zdejsich kovanych chronomágů .... nejsem odbornik, ale toto by poznal i slepej po hmatu ( se vsi uctou k teto indispozici) ....tohle bych sam odhalil uz cca pul roku pred zdejsi registraci...a to rolex nemam nakoukany, nacteny, ani ohmatany, "pouze sesterske Tudory....kazdy kdo to tu chvili trpelive procita a sleduje by s temito obrazky tento dotaz snad ani nevznesl a znal odpoved....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je opravdu pozůstalost o tom Tě nebudu přesvědčovat... proč si myslíš, že to jsou fejky, máš proto nějaký relevantní důkaz než jen, že si to prostě myslíš? 

je to šrot, rozpoznatelný i z mizerné fotografie, žádná kouzla ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...proč si myslíš, že to jsou fejky, máš proto nějaký relevantní důkaz než jen, že si to prostě myslíš?...

 

Už jen to, že na cifru je název jinýho modelu, než jakej se ty hodinky snažej kopírovat, je celkem zjevnej indikátor.

 

Takhle nějak vypadaj originální vintage Day-Date, tak si to můžeš porovnat.

uhr-aufmacherbild.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj děda umřel v dubnu 2015 a protože to byl "sběratel" (jinými slovy takovej ten chronickej nevyhazovač ničeho) tak se jeho pozůstalostma a bordelem táta probírá doteď. Jeho největší komnata s nejlepšíma pokladama však ještě zůstává neprobádána, tak jsem zvědavej, jestli se tu pak s něčím podobným taky neobjevím :D zatím mám po něm ale krásné Pobědy, které mi Martar zprovoznil a dal do pucu (ještě jednou díky!)

post-32970-0-12179700-1453157565_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle stáří soudím, že falsa není evidentně záležitost posledních 10 let, ale frčelo se v tom daleko předtím.. Netušíte někdo, kdy se s tím začlo?

řekl bych že hodinky se falsuji skoro stejně dlouho jako vyrábí. Přečti si Krále krysu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...