Přejít na obsah

TOP fotky fora


Bells

Doporučené příspěvky

Ja držím palce a domnievam sa, že máš dve možnosti:

- vyzvať členov, nech sem dajú svoje subjektívne najlepšie a najobľúbenejšie fotky, prípadne s pokecom a rozumným limitom na počet. A uvidí sa, či sa to ureguluje samotné, alebo zapadne.

- vyberať fotky sám a hotovo

 

Požiadal by som Fila o premazanie vlákna, mazania sa určite ujme rád :). Nech sa začne odznova a vypucuje sa to aj od animovaného humusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

...

 

Požiadal by som Fila o premazanie vlákna, mazania sa určite ujme rád :). ...

 

Chapu, uz se nemuzes dockat, az se tu zacnou obevovat tvoje fotky, tak chces rychle mazat. :) Ale ja bych s dovolenim pockal, az jak se rozhodne autor vlakna co se svym napadem a svym vlaknem udela. Mazani se pak velice rad ujmu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas tezky. Kdyz sem tam neco cvaknes zrcadlovkou, vyzkousis lepsi a hrosi objektivy, tak hned poznas jaka fotka je technicky OK, ktera spatna. A pak te prekvapi, jak spatny fotky stacej na to, aby se lidem liblily. Lehce mazly, kompozice hrozna, ale lidi jsou nadseny :). Na tom neni nic spatnyho, kdyz se libej, tak se libej. Ja jenom, ze ta sebereflexe bude ruzna a hrozi, ze se to tu zapleveli hromadou fotek a budes tri roky jenom vybirat :)

 

Abych pravdu řekl, tak jsem doufal v dejme tomu takovou nějakou sebereflexi každého, tzn. nebudou tu fotky, které stojí za prd, např. fotky do kalendáře každý taky vybírá a snaží se tam dát tu nejlepší a podobně jsem to myslel i tady, ale máte asi pravdu, že se to může jakkoliv zvrhnout a jít kvalitativně dolů, což není nijak ošetřitelné. Leda tím výběrem, ale to by bylo hodně složité. Původně mě i napadlo udělat podobné hlasování, jako je při výběru fotek do kalendáře a o nej fotkách hlasovat, ale mít neustále spuštěné "lajkování" je blbost, takže to jsem zavrhnul. No nebudu si nic nalhávat, asi jsem měl rychlejší prsty na klávesnici, než myšlení v hlavě a nedomyslel jsem to celé, chytil jsem se zkrátka jen toho nápadu a že by byly takové fotky pohromadě, protože skvělých fotek je tu spoustu, ale tím, že jsou v různých vláknech, tak jich spoustu i zapadne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu, uz se nemuzes dockat, az se tu zacnou obevovat tvoje fotky, tak chces rychle mazat. :) Ale ja bych s dovolenim pockal, az jak se rozhodne autor vlakna co se svym napadem a svym vlaknem udela. Mazani se pak velice rad ujmu. ;)

 

Určite to nebolo myslené tak, že Ťa idem žiadať ja. Chcel som Ti iba dohodiť kšeft :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, děkuji za reakce, ale nejspíš to zazdím, uznávám, že jsem měl trošku velké plány, které se neuskuteční.

Mě osobně by se nejvíc líbilo, kdyby tu mohlo fungovat nějaké hlasování, tzn podobně jako u kalendářů, každý člen, který by se chtěl zapojit by poslal do výběru cca 3-5 fotek, které bych pak hodil do hlasovacího vlákna a nejlepší fotky by se právě hlasováním vybraly s tím, že tady by nebylo omezení velikosti, případně fotky jako takové, jestli to bude fotka jen hodinek, makro, nebo na ruce, to je jedno, primárně by šlo o vyhodnocení nejlepších/nejlíbivějších fotek. Mohlo by se to dělat klidně v nějakých obdobích, měsíčně, čtvrtletně, ročně, to už je o dohodě, respektive jak by to nejlépe vyhovovalo. Chtěl jsem to jako takové zpestření, aby se tu dělo něco navíc, ale je to až zbytečně náročné, sám si dovedu ředstavit, kolik práce musí mít třeba Prischera s kalendářem a ten se dělá jednou za rok, toto kdyby mělo být častěji, aby to mělo smysl, tak by to byla šílenost a co hlavně - narážím na fakt, že by muselo být věčně zapnuté lajkování a to by zbytečně zas.ralo celé forum, takže tím jsem dost přestřelil a proto je to nejspíš celé passé.

 

Tímto se tedy omlouvám za zbytečné OT i s vláknem a Fila poprosím o výmaz, uznávám, že v tomto jsem prostě a jednoduše přestřelil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to nemá moc řešení, hlasování by dělalo bordel na celém foru a naopak když to bude čistě jen fotovlákno, tak se může stát to, co tu bylo už řečeno, že tady nakonec bude cokoliv a nesplní to původní účel a promazávat to je taky blbost, už takle toho mají modi víc než dost a nechci je zatěžovat ještě něčím dalším, nemluvě o tom, že by to mohlo i někoho naštvat, kdyby se právě jeho fotka smazala. Upřímně nevím jak to vyřešit a proto si myslím, že jsem přestřelil a je to blbost.

 

Souhlasím s gougym, že pěkných fotek je tu spoustu a jelikož jsou už i staršího data, tak jsou těžko dohledatelné a to je škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to hodnocení, ze který by měly vzejít jen ty top je ošemetný. Nedá se to měřit a je to dešně subjektivní.

Nakonec by se to stejně posralo. viz. fotky do kalendáře: "dávejte hodinky v téže scéně vždy jen jednu fotku, ne více.." a stejně je tam pak pět fotek festin s králičíma bobkama, jen pokaždý z jinýho úhlu :-(

 

Stejně tak nepřiměješ zdejší členy, aby přispívali jen "kvalitní" fotky, ani já nevim co to je. Já jen kouknu na fotku a buď mi "sedí" nebo mě na ní něco"ruší" a tohle má podle mnoha fotek zde mnoho členů úplně jinde. stejně by se to tady zase pralo.

 

Osobně bych klidně zahlasoval za vlákno "jak fotit hodinky" ne obdobu vlákna "jak fotit makro" s tím, co na to použít, aby bylo makro.

Tohle by nebylo potřeba. I s levným kompaktem se dá udělat koukatelný foto a i se zrdaclem se daj dělat ohavnosti a nazývat to fotkama.

Spíš to pojmout obecněji:

 

jaký by mělo bejt světlo

co je a jak přistupovat ke kompozici

že oříznout formátem 5% hodinek (včetně řemenu) , když to není ku prospěchu snímku je brutalita

co je clona a proč ji používat

proč je důležitý postprocessing

apod.

 

Hromada lidí tady totiž fotí a evidentně fotí rádi, dokonce si k tomu pořídili i lepší nástroje, ale jejich kvalita výstupu by mohla být zásadně jinde, jen kdyby věděli, jak už před stiskem spouště k tomu focení přistoupit. A stejně jako ve vláknu "jak fotit makro", kde se te´d už návody neobjevují, ale spíš výstupy členů, na který se více či méně dá uspokojivě koukat, mohly by se v podobným vlánu s návody "jak" časem taky objevovat pěkný fotky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mě ještě jedna možnost: Fotky by sem vkládali výhradně ne-autoři. Prostě narazím tady na fóru na nějakou zapadlou fotku, která mi přijde naprosto boží, a vytáhnu jí na světlo sem do vlákna. Když ta fotka nebude dobrá, místní rejpalové mi hbit? dají strašnou sodu a já si příště dám pozor nebo už radši nic nevložím :) tím se rychle vyselektují jak fotky, tak "vkladači", takže budou přibývat už jen snímky lahodící všeobecnému vkusu :) Na podobném principu fungovalo vlákno Nejoblíben?jší song http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/39672-nejobl%C3%ADben%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD-song-melodie-hudebn%C3%AD-%C3%BAryvek/?hl=song , kde ke kvalitě přispěla navíc podmínka vložení pouze jedné jediné skladby, což v tomhle fotovlákn? nemá smysl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 "jak fotit hodinky" 

 

jaký by mělo bejt světlo

co je a jak přistupovat ke kompozici

že oříznout formátem 5% hodinek (včetně řemenu) , když to není ku prospěchu snímku je brutalita

co je clona a proč ji používat

proč je důležitý postprocessing

apod.

to je dobrej nápad. Případně ve chvíli když někdo sem přidá svuj výtvor, tak by mu bylo řečeno co mohl udělat líp. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky by sem vkládali výhradně ne-autoři.

 

Počkej, tak to snad bylo myšlený od začátku, ne? Jinak by to postrádalo smysl - osobních (sebe)prezentací je tu vláken už tři zádele.

 

Ale přijde Sedlinův koment docela zásadní, aspoň pro tuto chvíli. Bylo by dobrý se nejprv trochu vzdělat, a pak hodnotit a vytahovat zajímavý fotky.

Aspoň tak jsem ho pochopil :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem pro, aby sem fotky davali pouze ne-autori s komentářem co je ok a co není ok na dane fotce. pro me by to byl zajimavy feedback...

 

otázkou je, zda-li vlakno je nejlepší nastroj - mozna by to chtelo instalovat nejakou webgallery sem na forum?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vam nevim, na me nazoru asi nezalezi, ale je tady tolik vlaken, které jsou plne skvělých fotek. Jsou to vlakna lidi, kteří dlouhodobe skvele foti a je to vždy jistota, pak jsou tu vlakna podle znacek, kde se objevuji skvele fotky, dále vlakna "co mate na ruce" kde jsou skvele momentky, atd. Každý rok probiha soutěž o nejlepší fotky do kalendare.

Na co jako další vlakno, kde se budou lepsi fotky nez ty nejslepsi? Moc to nechapu. Cele tohle forum je plne fotek a ja mam radeji skvele momentky a fotky "v akci", které mnohem realneji ukážou krasu nebo osklivost hodinek, nez porad dokola stejne kašírovane fotky prohnane photoshopem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na co jako další vlakno, kde se budou lepsi fotky nez ty nejslepsi? Moc to nechapu. Cele tohle forum je plne fotek a ja mam radeji skvele momentky a fotky "v akci", které mnohem realneji ukážou krasu nebo osklivost hodinek, nez porad dokola stejne kašírovane fotky prohnane photoshopem.

Imho to je přesné Frantiku, každému se líbí něco jiného a proč těm, co fotí, neukázat "poptávku"? (což lze právě jen "hlasováním")

 

Konkrétně tady na Chronomagu jsou totiž logicky více vítané  strašné mobilovky se štěňátkem a Rolexkama, než technicky dokonalý snímek Festin :cheers:

Edit: ale technicky to asi  bude vyžadovat externí galerii

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Imho to je přesné Frantiku, každému se líbí něco jiného a proč těm, co fotí, neukázat "poptávku"? (což lze právě jen "hlasováním")

 

Konkrétně tady na Chronomagu jsou totiž logicky více vítané  strašné mobilovky se štěňátkem a Rolexkama, než technicky dokonalý snímek Festin :cheers:

Edit: ale technicky to asi  bude vyžadovat externí galerii

Jasne, v pohode. Ja jen tvrdim, ze technicky dokonale fotky jsou tady taky (stejne tak odkazy na ještě dokonalejsi fotky) a nemusi na to byt separatni vlakno, kde někdo bude rozhodovat, ze jsou jako TOP. A hodne fotografu a radobyfotografu tady vždy mělo tendenci sklouzávat k porad stejnym fotkam na cernem pozadi a to je meganuda. Ale jak rikam, vlakno nicemu neskodi, je to jen názor. Me se libi to rozstrkane do všech moznach vlaken v co největší šíři, proste rad prolezam forum a amaterske fotky miluju :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

momentky a amaterske fotky sou super.

já jsem tím myslel práve ty nemomentky. Když má někdo ve vlákně deset fotek jedněch hodinek na dlažbě zahradního altánu a jen na třech jsou ty hodinky celé a na zbytku je bu´d ostrej okraj pouzdra a číselník rozotřenej, kus řemenu fotmátem uříznutýho a všechny stíny jsou slitý do jednolité černé plochy stejně jako všechny sluncem napálené zase do bíle plochy, nejsou to momentky;-)

když se teda ve svym věku ohnu, abych to na tu zem pložil a pak se ještě ohnu, abych to teda vyfotil, tak už to teda kapku poladim, no ni?

 

neměl jsem na mysli reportážní foto, ale produktové ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vlákno je svojí komplikovaností a současným směřováním odsouzené k neuspěchu. Nápad je to dobrý a chápu ho, protože spousta fotek zapadne v roztříštěných vláknech.

 

Musel by zde být nějakáý supervizor, který by foto vložil, vlákno zamknul a jehož autoritu a znalosti v oboru fotky by nikdo nezpochybňoval, protože subjektivní shoda nastane málokdy. Kromě toho je docela pracné obsáhnout vlákna, kde všude se může vyskytnout pěkná fotka. K supervizorovi by to tedy chtělo nějaké pobočníky, kteří by mu fotky alespoň linkovali.

 

Já bych do toho nešel, užitek nebude nikterak ohromný. Když vidím extra hezkou fotku, uložím si ji k sobě do složky Hodinky Chronomag a je vystaráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...