Přejít na obsah

Citizen alebo Certina


pepino77

Doporučené příspěvky

Zdravím,rad by som vas vsetkych "pacientov" oslovil a poprosil o radu.Hladam hodinky na bezne nosenie,co najuniverzalnejsie.Nieco co je vhodne k rifliam ,nohaviciam,sortkam v lete ale hlavne do prace.Pred 20 rokmi som mal jedny Casio,a aj ked dnes uz nad tymto vyberom nerozmyslam boli to jedny skvele,lahke,presne,bezudrzbove hodinky,ktore som dal prvy krat z ruky dole snad po 4 rokoch ked mi prvy krat dosla baterka.A o to mi ide.Mam tiez jeden chronograf od Tissotu 

 

http://forums.watchuseek.com/f2/tissot-prc-200-chronograph-6-75-wrist-1539002.html

 

ktory som dostal na 30ku,ale pravdupovediac mi na nom vadi vaha a citatelnost.Tie moje oci su kazdy den akesi starsie,ci co :-)

 

Takze,nakoniec som vyber zuzil na tieto kusky.

 

http://www.ehodinky.cz/hodinky-citizen/gents-eco-drive-i19106/hodinky-citizen-gents-eco-drive-bm6920-51e.html

 

alebo

 

http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/det/certina-c260-7129-42-66-ds-podium/

 

Ako som spominal priority su lahka citatelnost,vaha,WR ucite 100(opatrnost je cnost),lumi(to v robote vyuzijem),zafir,jednoducha udrzba a myslel som cenu tak do 300 Eur.nad mechanikami teraz nerozmyslam.

 

Vdaka za vsetky rady priatelia!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě pořadí:

1. Citizen - kalibry quartz má nej z výběru, titan je bomka, EcoDrive žádné starosti. Provedení velmi dobré.

2. Certina - má lepší provedení - odolnost ne kalibru, ale těsnění, apod. V odkazu provedení vypadá dobře

3. Tissot - nejsou špatné, ale spíše na efekt, nemají výhody předchozích.

Upraveno uživatelem JirikH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som sa nakoniec rozhodol pre tie Citizeny.Objednane,buduci tyzden by mali byt doma.Vyzera to,ze to bol posledny kus,preto asi aj ten nefunkcny link..(bol to model BM6920-51E).Vsetkym dakujem,a aj ked si myslim ze ani jedna volba nebola horsia nez ta druha,som rad ze ste mi to potvrdili.So spokojnostou sa podelim.Este raz vdaka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som sa nakoniec rozhodol pre tie Citizeny.Objednane,buduci tyzden by mali byt doma.Vyzera to,ze to bol posledny kus,preto asi aj ten nefunkcny link..(bol to model BM6920-51E).Vsetkym dakujem,a aj ked si myslim ze ani jedna volba nebola horsia nez ta druha,som rad ze ste mi to potvrdili.So spokojnostou sa podelim.Este raz vdaka!

Titan je skvělý materiál. Technologie zpracování titanu neumí každý, Citizen je v tomto na špičce. Sám mám dvoje titanové Citizeny. Safír (správně syntetický korund) je skoro povinnost, EcoDrive znamená neotevírání hodinek, což je vždy trošku riziko. A hlavně hodinky nepřestanou jít, když to člověk nejméně potřebuje. K dokonalosti chybí jen RC. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To hej,RC.To su ale o dost drahsie modely(tento sa mi podarilo vyhandrkovat od AD za 218 Eur).

Obzeral som sa chvilu aj po variante od Casia,

 

http://www.ehodinky.cz/hodinky-casio/lineage-i21424/hodinky-casio-lineage-lcw-m170d-1a.html

 

ale Citizen povazujem za kvalitnejsi kusok.Ten rozdiel v cene nebol taky vyrazny, a Citizen je urcite renomovanejsia a kvalitnejsia znacka.

No nic,snad dalsi model uz bude aj s RC(mam pocit,ze s tym asi neprestanem).  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Titan je skvělý materiál. Technologie zpracování titanu neumí každý, Citizen je v tomto na špičce. Sám mám dvoje titanové Citizeny. Safír (správně syntetický korund) je skoro povinnost, EcoDrive znamená neotevírání hodinek, což je vždy trošku riziko. A hlavně hodinky nepřestanou jít, když to člověk nejméně potřebuje. K dokonalosti chybí jen RC.

Je rok 2016, nie 1980.. Technologia by uz nemala byt problem.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je rok 2016, nie 1980.. Technologia by uz nemala byt problem.

Proč by neměla? Nedávno jsem hovořil s jedním konstruktérem, který dělá do letectví. Říkal, že některé věci s titanem umí jen ve dvou státech na světě. Rozšíření počítačů a internetu neznamená, že jedni umí to, co druzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...