Přejít na obsah

Orient Mako: Nový model


tomek

Doporučené příspěvky

Nějak jsem nezaznamenal, že by o tom byla na foru nějaká zmínka, ale zdá se, že přichází nový model kultovních Orient Mako. 

 

post-15672-0-02670900-1453985136_thumb.jpg                              post-15672-0-41296000-1453985366_thumb.jpg

 

Největší změna, kterou hodinky prošly, je odstranění charakteristického tlačítka na změnu dne v týdnu, což souvisí s použitím nového strojku (Orient Cal. F69). Ten by měl mít hacking a možnost dotahování přes korunku a samozřejmě bude korunka fungovat i k nastavování dne v týdnu, k čemuž dříve sloužil právě onen čudlík navíc. Právě ten byl často terčem kritiky ať už s pohledu estetiky nebo funkčnosti. Na druhou stranu na první pohled odlišoval Orienty od jiných diverů a přidával hodinkám na osobitosti.

 

Jinak zůstávají hodinky prakticky nezměněny. Stále mají pouze minerální sklo a plechové koncovky tahu. Rovněž rozměry pouzdra se nezměnily a WR je stále 200m.

 

Teď už k samotným novým modelům: Zdá se, že zatím existují dva modely, a to FAA02002D (modré mako) a FAA02001B (černé mako).    

 

Nové modely jsou již v prodeji na stránkách SeriousWatches s cenovkou 209 EUR, a taky se už objevily na ebay.

 

Přidávám odkaz i s videem: Modré mako:  http://www.seriouswatches.com/orient/orient-faa02002d-aa02002d.html

 

Černé mako: http://www.seriouswatches.com/orient/orient-faa02001b-aa02001b-5038.html

 

 

A ještě jeden odkaz na diskuzi na WUS o novém modelu: http://forums.watchuseek.com/f71/exciting-orient-mako-ray-news-new-version-no-pusher-new-hacking-hand-winding-movement-2693201.html 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No za mě tam ta korunka taky chybí. Myslím že to ty hodinky dělalo víc originální a tak nějak už to k nim patřilo... Na druhou stranu, prý tam byla čistě jen proto, že orient údajně používal staré strojky, kde nešel den v týdnu ovládat přes korunku, takže s novým strojkem by byla zbytečná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že mají nový strojek, je samozřejmě chválihodné. Ale proč něco neudělali s problematickými partiemi, o kterých za ty roky musí přece vědět. Plechové koncovky, které ohýbají stěžejky a luneta, se kterou se nedá pohodlně točit. Taky jsem zvědavý, jestli věnce se dnem a datem budou mít i nadále tendenci začít po nějaké době švidrat. 

Myslím, že nastal čas uložit stará Maka do trezoru, cena půjde raketově nahoru  :clap:, protože dvě korunky jsou rozhodně víc než jedna.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne, ta druha korunka se mi moc nelibila ale..., bez ni to neni uplne Mako. Celkove vzato, pokud se nebudou ohybat stezejky, tak palec nahoru. Skoda, ze nemaji zelene, hned bych je bral asi :) .

 

Edit: chlapi, u tech Ray se ohybaji stezejky taky?

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tano: Jj, mám raye a problém s ohnutýma stěžejkama jsem musel řešit už několikrát. Nemyslím ale že by ty hodinky měly kvůli tomu třeba hned padat z tahu, spíš je problém, že ten tah pak zbytečně chrastí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

tano: Jj, mám raye a problém s ohnutýma stěžejkama jsem musel řešit už několikrát. Nemyslím ale že by ty hodinky měly kvůli tomu třeba hned padat z tahu, spíš je problém, že ten tah pak zbytečně chrastí.

Diky, chrasteni mi neva, jen aby nekde neuletly. Jaka skoda, safra porte, proc to neudelaji poradne :( .

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim proc to nemuze byt treba jak u skx. Kdyby sly ty stezejky alespon vymenit za silnejsi, ale to by zas nepasovaly. Jinak pri beznem noseni ti neuleti. Mne se to stalo jednou, kdyz jsem s nima nekde zachytl a vylozene si je ztrhl z ruky ale jinak se o tohle nijak zvlast nebojim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko mam obavy, musim to promyslet. Hodinky nemam ani 1 dorasovane, bez skrabancu, dokonce i me 3 roky stare Monstra maji cisty Hardlex. Jenze z tohoto mam hrachy. Zachytavam o bundu, macham rukou jako cvok.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Na druhou stranu, prý tam byla čistě jen proto, že orient údajně používal staré strojky, kde nešel den v týdnu ovládat přes korunku, takže s novým strojkem by byla zbytečná...

Povídal kdo, máš nějaký zdroj? Podle mne je to totiž nesmysl. Orient již na starých na diverech měl dvě resp. tři korunky (spodní se otáčela luneta). Patřilo to k takovým poznávacím znakům diverů od Orientu. Kromě toho je např. v Mako stařičký strojek 469x, vyráběný od počátku sedmdesátých let, který vznikl na základě odkoupení licence na kalibr 7006 od Seika a ten má samozřejmě day/date u korunky. Důvod tedy určitě nebyl v tom, že by to neumožňoval kalibr. To tlačítko přehazuje den mechanicky pomocí páčky, která se při delším či častějším používání ulomí, což byla i nejběžnější závada u Orientů.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budu na fóru jeden z mála ne-li sám, ale mě ta zpráva že budou bez tlačítka potěšila. Právě kvůli němu jsem o nich, i když se mi jako takové líbí, nikdy ani na chvíli nezauvažoval. Chápu, že k nim asi odjakživa patřilo a charakterizovalo je. Za mě subjektivně jsou ale takto mnohem hezčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čudlík byl jediný důvod proč jsem si nenechal dovést Mako USA. Ne že by mi tolik vadil, ale nakonec jsem vždy Maka prodal - byl to slabý článek (samovolně se mi ta šroubovací ohrana několikrát dost povolila)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...