Přejít na obsah

Solární podvod Casia


t2

Doporučené příspěvky

Další solární problém, dalo by se říci podvod od Casia. Samo Casio na svém modelu AL180 píše Batteryless.

Jaké bylo moje překvapení č.1 že jim došla pára. Co mohlo dojít když nemají baterku?

post-673-0-17050400-1454189366_thumb.jpg

Překvapení č.2 mají baterku a to obyčejnou CR 2016:

post-673-0-67308200-1454189375_thumb.jpg

řekvapení č.3 že když je dost světla fungují i bez ní.

post-673-0-09868000-1454189383_thumb.jpg

Takže po illuminatorgate (vlastně před) tu máme další lež napsanou na výrobku od Casia. Proč nemůžou po pravdě napsat raději LED light nebo Solar power?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkud ty hodinky jsou? Na tehle strance je jako nahradni baterka uvedena ML2016 a ne CR2016 = akumulator. Neni mozne, ze to nekdo (prodejce) z nejakeho dovodu vymenil? Treba B-ware s defektnim akumulatorem, tak tam soupl baterku a hotovo. 

 

http://www.interstatebatteries.com/p/calculators/casio/al-180/casio-al-180-wac0010?dsNav=N~22-4294905225-4253197885-2147384903

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ale přímo na Casio stránkách píšou batteryless a že není třeba měnit baterii, což je hodně zavádějící, spíše měli napsat twin power a vše bylo ok :#)

 

http://www.casio.com/products/archive/Watches/Classic/AL190WD-1AV/

Ale AL190 baterku pravděpobně opravdu nemají, jelikož i nové cca po 14 dnech ve tmě "zhasnou".
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkud ty hodinky jsou? Na tehle strance je jako nahradni baterka uvedena ML2016 a ne CR2016 = akumulator. Neni mozne, ze to nekdo (prodejce) z nejakeho dovodu vymenil? Treba B-ware s defektnim akumulatorem, tak tam soupl baterku a hotovo. 

 

http://www.interstatebatteries.com/p/calculators/casio/al-180/casio-al-180-wac0010?dsNav=N~22-4294905225-4253197885-2147384903

Samodomo - případně oprava od měniče baterek by mohla být vyřešením záhady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto je komicke vlakno.

 

ten nejaky obycajny kondenzator sa nazyva GC (Gold Cap) a pravdepodobne ho neslo zohnat (tipujem ze asi sa uz nevyraba, preto tam je na webe nahrada "ML") tak tam prdol nejaky hodinar-expert regularny clanok CL, bo predpokladam ze ML bol drahsi a nebol v supliku.. Od vyroby tam bol kondenzator s oznacenim GC v tvare CL clanku. + upozornenie pre kutilov o nenahradzovani kondenzatora baterkou CL bola povodne aj na dynku - vid obrazok s hodinkami.

 

takze koniec senzacie, zly japonec vas zase raz neojebal. ked uz si kupujete proletarske Casia, tak majte to srdce a urobte to aspon v obchode a nie u vietnamca na ebayi za osem dolarov.. hlupo setrit na hodinkach je nesportove, aspon na tomto fore by to tak malo byt.

 

edit: pridavam obrazok GC920 (kondenzator) a MT 920 (akumulator) - bezne sa pouziva(l) v mnohych solarnych zariadeniach, hodinky, kalkulacky a napr aj v Citizen hodinkach. A k tym akumulatorom link ked uz tu padaju take silne slova o podvodoch.. 

 

post-4112-0-44638300-1454203583_thumb.jpg

post-4112-0-75168200-1454204637_thumb.jpg

post-4112-0-12393600-1454204638.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je k nim popis z Amazonu:

Casio Men's AL190WD-1A Solar Digital Watch

 

Product Alert: Casio Tough Solar watches are battery powered. The battery is recharged by a solar panel built into the face of the watch. Depending on the model, a Casio Tough Solar watch can stay fully functional anywhere from 5-23 months without exposure to any light. Casio Tough Solar watches can be recharged with any type of light, but recharging times will vary according to the light-source.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní AL-180 z 80. let s modulem 668 mělo článek S.C., jeden tu dokonce mám a současný s modulem 2505 mají ňákej článek EFCE0E
L205N. Takže tamto už je ňáká náhražka, když to někdo po totálním vybití vyměnil. To dělají kutilové často i s CTL1616 / CR1616.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Naco tam je priamo na hodinkach napisane batteryless ked je to nich baterka?

Janko ty mas problem s chapanim pisaneho textu? Ziadna baterka v nich od vyrobcu nie je, len to ma tvar beznej baterky CR lebo je to vyhodne dodrziavat ten form factor. Chapes? V y z e r a t o a k o b a t e r k a a l e n i e j e. . . .

 

Battery - clanok, bateria, jedno pouzitie - po vybiti je opakovane nepouzitelna

Accu - akumulator, opakovane nabijatelny clanok, skladuje energiu chemickym procesom. Vybija sa pomaly.

Cap - capacitor/kondenzator, opakovane nabijatelny skladuje energiu v elektrickom poli. Vybija sa rychlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda, takovou lavinu jsem nečekal! Abych se k tomu tedy vyjádřil. Je třeba rozlišovat AL 180 od AL 190. Jsou si podobné, ale o stejné moduly nejde. Rukama mi prošly oboje. AL190 jsem neměl otevřený, takže nevím jestli v sobě mají něco takového. Vím ale, že byly více náročné na světlo. Tam kde třeba GW5000 nebo G5600EB fungují pořád brečely, že mají málo světla. Proto taky šly pryč.  AL 180 (modul 668) jsem koupil jako NOS z ebay v roce cca 2009. Co s mini někdo dělal před nevím. 

Slovo "další" jsem použil jednak ve vztahu causa illuminator, ale taky proto že už jsou to třetí Casia se solárem která u mě mají problém. To v mých očích prostě podkopává všechny další solární Casia.

Jinak pod výrazem batteryless jsem si představoval že tam není ani akumulátor. Čekal bych spíš nějaký kondenzátor co neodchází. Kondíky fungují i po třiceti letech (rádia, staré TV a pod.)

Slovo podvod jsem zařadil spíše v bulvárním rozpoložení a v touze rozpotat živou debatu. A toho cíle bylo splněno víc než jsem očekával.

Jěště se vrátím k té CR2016  v AL180. Popravdě si to o záměnu při prvním servisu říká. Proč je ten rozměr tak přesně stejný? Výsledek soláru je pro mě prostě rozčarováním. Kdyby tam nebyl, tak to ta CR2016 patrně vydrží stejně dlouho. Tak proč se s tím solárem obtěžovat? I u dobře fungujícího soláru se stejně musí akumulátor vyměnit. Stejně jako se musí měnit baterka. U ABC hodin se všema sensorama to chápu, ale tady?

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...