Přejít na obsah

Seiko SNA413


poiroo

Doporučené příspěvky

Prave jsem si objednal na ebayi tyto hodinky, nemuzu nikde dohledat prodejce tohoto typu v Cr. Puvodni plan byl nakup festin, ale po procitani tohoto fora jsem rychle zmenil nazor, tim chci podekovat za jaho existenci:). Byl bych rad,kdyby se ozval nekdo, kdo ma s timto typem zkusenosti, moc jsem toho nenalezl. No snad budu spokojen.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Mám už osm let hodinky SEIKO se strojkem kalibru 7T32 - čtyřmotorovým. Posazení malých vnitřních ciferníků je stejné, pouze ovládání hodinek je dvěma korunkami a třemi tlačítky. Chod je bez problémů, dostatečně přesný, baterii měním cca tři roky (spíše, když si uvědomím termín výměny).

Svoje Seika jsem si vybíral z katalogu v hodinářství v Přerově. Chtěl jsem chronometr s budíčkem a stopkami (jsou včetně mezičasu), které by připomínaly letecké hodinky z dřívějších let s prostými, jednoduchými tvary.

 

Co jsem objevil tyto stránky, tak mne to táhne ke koupi mechanických hodinek, ale určitě je nevyřadím z činné služby "na ruce".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych jeden z modelů Poljot Aviator - líbí se mi model Chronograph/III. Doufám, že je v přeposunu na čelní místo v oblasti rodinných priorit. Snad jen, že nemají zadní průhledné víčko, ale to by se mělo dát ošetřit. Známý má model z řady "Šturmanskije" a musím říct, že vypadají skvěle a pro mne jsou i "správně" velké a těžké.

Zřejmě se mi nemění vkus - ty Seika jsou podobného stylu, fandím spíš klasickým (nebo možná lépe říci retro)vzhledům. Asi to mám od dětství - táta má po dědovi předválečné vojenské Eterny. Těch modelů co po nich se zalíbením koukám je více, ale je to spíš o penězích. Jo, plány by byly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám od včera podobné Orient, stejný kalibr (7T62), logaritmické pravítko na lunetě. Původně jsem chtěl také Seiko, ale když ty Orient mají safírové sklo a stojí přitom polovinu. Jinak k tomu kalibru. Myslím, že je opravdu slušný s velmi jednoduchým ovládáním. Přesnost jsem zatím neměl čas změřit, ale jako u většiny quartzek bude určitě dostatečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mám SEIKA s kalibrem 7T32 již 7 let, zhruba po 5. letech se objevily problémy při přetáčení datumu. Již rok se mi nepřetáčí, oprava hodinářem byla odhadnuta cca. 1000 - 2000Kč. Hardlex mi nevyhovuje, stačilo šáhnout pro noviny do schránky a již tam byl první škrábanec. Jinak jsou to hodinky perfektní včetně kovového tahu. Opravu již neřeším, vážně uvažuji o nákupu automatů. No ještě mě nahlodávají některé modely od CITIZENU, zvláště, když jsem porovnal ceny na webu. (stále tomu nemohu uvěřit :-) )

Staré SEIKO již zůstanou jako pracovní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...