Přejít na obsah

huhu4d

Doporučené příspěvky

Ani nie tak recenzia, ako par myslienok, preco GS a preco spring drive...

 

Vacsine z nas tu rukami preslo snad aj 50 hodiniek. Mal som vselico, skusil som, predal, kupil, a snad sa trosku ustalil. Som spokojny...

 

Okolo GS som chodil uz asi rok-dva. Tak som ich nechcel, az kym som ich nevidel nazivo. Zato moze Loveck, ktory mi na zraze dal do ruky sbga003 a povedal, "hele, 75 a su tvoje". 

Zatriasol som hlavou a povedal mu, nech sa preberie. Samozrejme som sa nato vyspal, sadol do vlaku a isiel domov. Este z vlaku som poslal sms a peniaze, a hodinky boli doma

o dva dni. Boli paradne, ocel, cierny cifer, spring drive. Ale daco im chybalo, svrta rucka !

 

Tak som ich po case predal, a GS vypustil z hlavy. Prisli Vianoce 2015, a trosku casu na studovanie internetu. Dlhu dobu mam v rotacii priblizne 6 az 8 kuskov

a tieto striedam podla nalady. Pocas vianocnej meditacie som si povedal, ze to treba obmedzi, je to vela, a nastavil som si ciel dostat sa na 4ks v rotacii. Vedel som, ze tam na 100% ostanu

seadwellery, a ostatne som bol ochotny optimalizovat :)

 

Co som vedel som popredal, a vydal sa na misiu hladat nejake paradne GMT hodinky, nieco, co by zaujalo stale miesto pri seadwelleroch. Nastudoval som historiu a rozne vychytavky v hodinkach,

a zistil, ze za poslednych 50 rokov sa toho mnoho prevratneho v naramkovych hodinkach nestalo. Nepocital som rozne sialene komplikacie a tourbilliony a podobne, toho je samozrejme dost,

aj ked nejde o nejake prevraty. Casom som sa dopracoval ku clanku na ablogtowatch o 10 najvacsich inovaciach v hodinkach a pridal som tam pellaton.... 

Zaujimave citanie, vlastne nic take nove pre mna, okrem tych datumov. Takmer vsetko 20-30te roky. Ze coooooo ?

 

1. chronograf - longines cca 1913

2. vodotesnost - rolex 1926

3. odolnost voci narazom - cca 1930

4. automaticky natah - perrelet v 1770, ale neskor pouzity v naramkovych hodinkach 1923

5. aviatorky/letecke navigacne hodinky - nastavitelna sekundova luneta - 1920-1930

6. datumovka - rolex 1945

7. antimagneticke hodinky - iwc 1948

8. automaticke chronografy - zenithy - 1969

9. spring drive - 1999 az 2004

10. co-axial - 1974-1980, ale pouzity az omegou v 1999 v cal 2500

11. pellaton - iwc 1946

 

Ako vidiet, posledny velky objav co-axial, spring drive a automaticke chronografy. hmmmmmmm....

Vsetci sme tu fandovia hodiniek, a tak snad spring drive rozpisovat nemusim, a navyse, tu je krasne video o tejto japonskej revolucii v hodinarstve.

 


 

A tak GS vstupili opat do hry, a poriadne rozkopli dvere. Bol som nalomeny, vedel som, ze dalsi velky nakup budu grand seika so spring drive-om a gmt.

Vela takych modelov nastastie nie je, chcel som skor oblekovky, a na rozstrel prisli sbge005 a sbge033.

 

SBGE005

post-22370-0-27658200-1455177894_thumb.jpg

 

SBGE0033

post-22370-0-13735100-1455177935_thumb.jpg

 

Vzdy ma brali modre rucky ( frederique constant worldtimer, to je nirvana)

cize sbge005 zaujali poziciu cislo 1. Asi 2 tyzdne som sliedil na googli a instagrame a hladal fotky. Sakra, ani tie 033jky v zelenej niesu zle.....

 

Prisla na rad komunikacia s AD. Zelene sbge033 na sklade, sbge005 cakacka 2 mesiace. Seriem nato, beriem zelene. Peniaze odoslane, rakusak poslal obratom balik, prihodil aj cokoladu. Aky zlaty.

 

Hodinky dosli, vsetko v poriadku. Snad ani nemusim pisat, ze spracovanie hodiniek je TOP. Kazdy detail na 100%. rucky vylestene ako zrkadlo, dokonca japonec dal aj lumi ! Krasny detail je na 24 hodinovej vnutornej lunete, kde spodna cast cislic od 6hod do 18hod su otocene o 180 stupnov, aby cislice neboli dole hlavou ( vid luneta na gmt masteroch a pod). Cifernik meni farbu od ciernej az po svetlu zelenu, v zavislosti od svetla. Hodinky mam asi tyzden, zavladla spokojnost, doojbednal som tah a miesto pre gmt hodinky je trufam si povedat nafurt obsadene....

 

Takze v skratke, co ma viedlo ku kupe sbge033 a ako som zvazoval vyhody/nevyhody:

 

vyhody:

- spring drive - pre mna najvacsia inovacia v naramkovych hodinkach za poslednych 50rokov

- top spracovanie

- GMT

- servis by nemal by tak casty, kedze vsetky "kolieska" sa tocia len v jednom smere

- nik neriesi moje hodinky. proste seiko

- plynuly pohyb sekundovky ma ukludnuje

- limitka 500ks

- nepredajne

- na fore budem frajer

- cena za limitku aj s dokupenim tahu podobna ako bezny model

 

 

nevyhody:

- servis az v japonsku

- len na kozi ( pre mna nehralo az tak rolu, radsej nosim hodinky na kozi)

- lestena luneta. uvidime ako bude vyzerat za rok

- nepredajne

- treba dokupit tah

- zena je nasrata, ze som vyhodil tolko penazi za seiko

- neviem ich normalne odfotit....

 

 

Zopar mojich fotiek, ale ako vravim, neviem ich vyfotit.....

 

post-22370-0-54104200-1455177813_thumb.jpg

post-22370-0-12003700-1455177815_thumb.jpg

post-22370-0-52674300-1455177816_thumb.jpg

post-22370-0-10252400-1455177818_thumb.jpg

post-22370-0-60582800-1455177819_thumb.jpg

post-22370-0-11612900-1455177821_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace, pane!

 

Když jsem pročítal to Bellsovo Andyho GMT vlákno, vždycky jsem se vrátil ke GS a tys to potvrdil, super. Přeju klidné vyvanutí při sledování fteřinovky. :clap:

 

ed. pardon, spletl jsem nicky, omlouvám se.

Upraveno uživatelem nividic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně napsaný, díky. Ta vteřinovka je parádní, i když od tý doby, co jsem to viděl na nějakých levných nástěnných baterkách aura trochu vyprchala:-))) Zpracování se musí asi vidět naživo, vidíš nějaký zásadní rozdíl od klasického vyššího mainstreamu (R, B, O)?

Upraveno uživatelem xcmaniax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nádherné GS !

Myslím, že na kůži budou lepší než s tahem, ale uvidíš sám. 

S tím plynulým pohybem vteřinovky u SD a levných nástěnných hodin - podle mne to není úplně pravda. Měl jsem Bulovy Accutrony a tam je plynulý pohyb vteřinovky taky, ale necítíš ty věci "pod tím".  Elmag brzda, tri-synchro regulátor, pocit, že i přesto hodinky "jedou" pouze na Tvůj pohyb ruky bez baterky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to pěkný Tome. S tím spring drivem s tebou naprosto souhlasím- je to pro mě prostě parádní vychytávka, ta technologie mě prostě učarovala. Zpracování je u GS na tý nejvyšší úrovni, detaily jsou třeba u Snowflaků neskutečný, docela mě překvapuje nasrata manželka- ta moje byla naopak ze Snowflaků nadšená....jsem docela zvědavej, jak budou vypada na tahu (jestli ho teda dokoupíš)...tak jich užívej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem pani, su fajne. Ked porovnam spracovanie s rolex, omega a iwc, tak by som povedal, ze to je tazko porovnatelne. Rolex mam len sportove modely, spracovanie je fajne, ale zase nic extra. A vlastne aj omega a iwc to je podobne. Vidno, ze natom chlapci vo svajci zapracovali, ale japonec sa s tym uplne vyhral. Kazda hrana brusena inac, leskla sa strieda s brusenou. Uplny masaker su rucky a indexy, to ma odrovnalo. Zrkadlovku mam pokazenu a nemam macro, ale dakedy to snad nafotim. Tah uz mam objednany :)

 

V podstate, ked to tak beriem, tak za +- cenu iwc mark 18 mozete mat GS SD GMT v limitke. Ak sa nemylim, tak mark18 by mali stat 125k ? Dakto tu vcera bol v koscome a skusal sbge033, tak bude vediet, aka presne bola cena v CZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GS ma pre mna len dve nevyhody. Prvou je, ze akonahle sa objavia v nejakej kolekcii, tak svojou pritomnostou mierne (povedane) ponizia ostatne hodinky. Tou druhou je absencia mikroregulacie na spone pri inych nez diver, chronach a limitkovych modeloch.

 

Pozeral som na cenovku sbge033 a myslim, ze je plne obhajitelna. Ak nie pred zenou, tak pred nami urcite. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...