Přejít na obsah

Laco vs Archimede


blackwhit

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

koukam po pilotkach. Mam dotaz, obhaji si cenu Archimede v porovnani s Laco? Je rozdil jen strojek nebo jeste v necem je Archimede lepsi? Historie znacky je spis asi na strane Laco, ne?

 

http://www.chronoshop.cz/archimede-pilot-42/archimede-pilot

 

vs

 

http://www.chronoshop.cz/laco-fliegeruhren-a/laco-flieger-augsburg

 

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky jsem to řešil a nakonec jsem skončil u Archimede Pilot 42 s datumem, který se tam asi moc nehodí, ale já ho na hodinkách mám  rád a nevadí mě, druhý mám Archimede Pilot 45 s růčo nátahem a ty jsou taky v pohodě, jestli netrváš vysloveně na Švýcarský Etě, tak asi s tradicí pilotek jsou na tom Laco líp, mě se třeba naživo ale víc líbí Archimede a tak jsem u nich skončil... :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nedávno jsem zakoupil Laco Aachen ( Měly by být stejné jako tebou vybrané, akorát mají B - cifr). Vybíral jsem mezi steinh, archimede a Laco.. Nešlo mi o strojek ( jestli eta nebo japonec), bylo mi to jedno, dal jsem na celkový dojem a pocit... Nejlepší pocit ve mě osobn budily Laco tak jsem je koupil... Nelituju nic, za tu cenu jsou uplně super... Jen přehození řemínku z nich udělá uplně jin hodinky... Jinak přesnost strojku je řekl bych na velice dobré úrovni... ( dobře naladěn zřejmě).

Kdybych se dnes znovu rozhodoval, rozhodl bych se stejně, nemohu se na ně vynadívat... Toť moje zkušenosti a otázka na ostatní.: Je normální když člověk hodně škubne rukou, spozoroval jsem že se na chviličku zastaví vteřinovka ?? Zbytečně hodinky neprovokuju ale 2x se mi podrařilo to spozorovat... Dík za odpovědi :)

 

post-41568-0-80256100-1455454467_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tech Tvych postovanych ty Archimede, ale pokud mne se tyce, tak tyto.

 

http://www.chronoshop.cz/laco-fliegeruhren-a/laco-flieger-munster

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Je normální když člověk hodně škubne rukou, spozoroval jsem že se na chviličku zastaví vteřinovka ??...

Tyhle Laco maj ještě postarší Miyotu 8215, která má nepřímo hnanou vteřinovku, což se může projevit jejím nepravidelným chodem a různým poškubáváním. Na přesnost to ale nemá vliv, jen to vypadá blbě. Novější a o něco dražší Miyoty 9015 už to maj pořešený líp.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle Laco maj ještě postarší Miyotu 8215, která má nepřímo hnanou vteřinovku, což se může projevit jejím nepravidelným chodem a různým poškubáváním. Na přesnost to ale nemá vliv, jen to vypadá blbě. Novější a o něco dražší Miyoty 9015 už to maj pořešený líp.

 

No, mě právě překvapilo že se to zaseklo, řekl bych na víc než sekundu ale přesnost se nijak nezměnila, jen minimálně při opětovném měření.... Děkuju za odpovědi, jak se říká na funkci živočicháře to nemá vliv a za ty peníze tomu člověk musí něco odpustit... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už jsi tu někde postoval, na to jsem koukal když jsem je kupoval... Jelikož to měli být moje první automaty, rozhodl jsem se že nebudu tolik investovat a uvidím jak se do toho nadchnu ( těch koníčků náročnejch už mám dost ). Tudíž jsem byl rozhodnutej jim ledacos prominout... Jak říkám za dobrý kačky, dobře slouží... Obávám se že jsem do toho lehce spadnul a nezustanu u jediných a tak tyhle časem budou pracovní a zase se člověk dostane k lepším :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze kvalitative jsou na tom obdobne... jedine ten strojek, pocitove me to tahne k Archimede /po navsteve chronoshopu/, na druhou stranu cenovy rozdil je podstatny...

Ještě můžeš mrknout třeba na asijský Tissel, stojej pár korun, nevypadaj blbě a maj právě už novější a lepší Miyotu 9015...Já bych těch osm litrů za Miyotu 8215 asi nedal.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/93091-tisell-pilot-40mm/

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena je jedna věc, ale ze svý zkušenosti vím, že si řeknu to mě zatím stačí a ještě než dorazím domů tak sem na sebe naštvanej, že jsem nepočkal a nedošetřil - ne jen u hodinek, tak nějak všeobecně...a když máš potom ty hodinky na ruce pořád, tak o to hůř, třeba ta vteřinovka na tom videu by mě psychicky rozsekala  -_- a neměl bych z nich radost... :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě taky, to bych s tím praštil... To že se mi zastavila a všiml jsem si toho byla spíš náhoda... Jinak bych řek že ta vteřinovka nejde tak hrozně... Je pravda že není uplně plynulá ale tohle rozhodně nedělá, teda zatím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak když jdeš pro věc, se kterou nemáš zkušenost, vlastně začínáš a nevíš zda tě to chytne a jestli tu vubec vydržíš mít stále na ruce... Tak si nekoupíš hnedka to nejlepší, zaprvé by ti to bylo líto kdyby tě to nechytlo a zadruhé když by tě to chytlo by jsi se neměl na co lepšího těšit :) Alespoň tak to mám já :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo...ty sou hezký, ale 3x dražší... <_< pokud člověk řeší cenu, tak to je asi mimo..

Mas recht, ale v zadani jsem totiz necetl limit. Tak jsem hledal, co bych si vybral ja. :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak když jdeš pro věc, se kterou nemáš zkušenost, vlastně začínáš a nevíš zda tě to chytne a jestli tu vubec vydržíš mít stále na ruce... Tak si nekoupíš hnedka to nejlepší, zaprvé by ti to bylo líto kdyby tě to nechytlo a zadruhé když by tě to chytlo by jsi se neměl na co lepšího těšit :) Alespoň tak to mám já :D

Ale chytne... :D ...nebo odtud utíkej, dokud je čas... :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedině Laco,, ostatní jsou pro mne, jakože pilotky,,, Těch dodavatelů pilotek němcům, za druhé války, bylo včetně Laco tuším 5, ale iwc, stowa, a lange a synové, na pátého si nevzpomenu, jsou cenově úplně jinde :-).

 

Měl jsem Laco s Mioytou asi čtvery-i pilotky, a u všech chodila vteřinovka plynule bez cukání. A plus efekt,,, vypadaj tak dobře, že všichni, kteří se nevyznají, tipovali, že stály mnohem víc....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...