Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Inspirován zdejšími krásnými fotkami a krátkým studiem historie začínám zlehka kroužit okolo hlubokých vod Panerai. Konkrétně se mi líbí pouzdro 1940 a asi v kombinaci s 8 denním kalibrem. 

 

Má to ale několik háčků. Nemůžu už dávat do hodinek moc dalších peněz, v podstatě můžu mít vždycky hodinky v součtu okolo 200T resale a chci mít vždycky aspoň dvoje "lepší" kousky. Takže bych musel pustit Expy, se kterýma jsem spokojenej, na ruce o nich nevím a jdou přesně. Vlastně jim nemám co vytknout. Druhý háček je uzký zápěstí 17-17,5 podle podmínek, Pamy jsem na ruce ještě nikdy neměl. Taky protože jsem PAM nikdy předtím neřešil, tak nemám páru jak jsou likvidní a všechno kolem. 

 

Tak co vy na to? Zabývat se dál myšlenkou, nebo se na to vykašlat hned v zárodku a spokojeně nosit Rolex?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces byt vetsinu casu OWG, zustal bych u Rolex.

 

Oproti PaM, a konkretne 8mi denkam spousta vyhod:

 

  • Komfortnejsi noseni
  • Automat vs manual
  • Vyrazne lepsi presnost
  • Vyrazne levnejsi servis
  • IMHO vetsi spolehlivost
  • Rolby jsou na tahu, coz je u me plus
Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, neni to lehka volba... Nemam do toho co kecat, ale asi bych vyrazil do BTQ PAM to vyzkouset na ruce. A kdyz myslim butik, tak myslim butik, v Carolinu je vyber dost omezeny a je vlastne po nahode, jestli neco maji, nebo ne. Spousta kolegu zde sla neco v Parizsky vyzkouset a odesli s uplne jinyma hodinkama nez meli v umyslu koupit... (Bud nesedely na ruce, to je ta lepsi volba, nebo nebyly skladem, a voni proste nutne potrebovali neco ten den koupit..., a to je horsi varianta...)

 

Pokud strelis expy, tak u pam sahnes akorat na base modely s unitasem, a dnes v podstate uz i v second handu na ch24. Takze budes muset lehce dosypat. Taky zapesti neni uplne znacka ideal, ale spise nez obvod zde zalezi na tvaru, chce to zkusit.

 

Jestli chces jen jedny, je treba ujasnit ty priority, ze jo... Dovolim si jeste doporucit baby 312 z rady Luminor 1950, konkretne pam392, p9000, wr100, sandwich, datum, fterinofka. Stoji za povsimnuti. Teda pokud by to vyhralo ucho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Tak zhruba vím, za kolik PAMy lítají i tady, ale moc jich tu není. S nějakým doplatkem samo počítám, můžu i počítat s prodejem druhých hodinek atd. Velikosti se asi nakonec bojím míň, bál jsem se i Coltů 44 a sednou parádně, sice limitně, ale líbí se mi to. 

 

Čeho se ale chci vyvarovat určitě je koupit nový hodinky a pak je prodávat se ztrátou 25%, to už ne:-) Takže řeším, zda tu jsou PAMy stejně likvidní (samo ne nové) jako třeba Rolex, ale zatím jsem nabyl dojmu, že ano a v budoucnu nebude problém za Rolex zase směnit (což bude v mém případě zase za pár týdnů nebo měsíců:-))). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Likvidni budou podle toho za kolik je budes prodavat, no a cenu jako Rolex si nedrzi rekl bych, teda krome bronzo a ostatnich specialitek :).

Cože? :-) To si děláš srandu, ne? :-) Specialitky typu Bronzo si cenu rozhodně nedrží. Bronzo 2 - PAM 507 se začaly prodávat v roce 2013 za 13000 USD a teď o dva roky pozdějc mají cenu cca 25-30000 USD :-) To nebyl zrovna vhodný příklad. Podívej se, za kolik se tady na fóru prodávaly PAMy před třema čtyřma rokama a za kolik jdou stejné modely teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to me prekvapuje, nezda se mi, ze by cena sla nak dolu. Libi se mi asi nejvic 610, jak je to tady s vymenou remenu?

610 Radiomir maji drateny nozky, musis to zespod rozebrat - 2 sroubky, pak vytahnes remen, rozhodis ty drateny nozky / jsou to spojene 3 dily/. A pak obracene

 

Pouzdro Luminor + Radia1940 - stezejka je sroubovana skrz - sroubky na strane u korunky

 

Luminor 1950 - ryhclosuprcupr mechanismus na plastovy paratko...

 

Neplati to obecne..., ale rozepisovat to po referencich nebudu...

Upraveno uživatelem LovecK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ja mám u 372 (Luminor 1950) šroubovací stěžejky.

Proto jsem psal, ze to neplati obecne... 024 taky maji jen luminor pouzdro a maji suprcupreasyquickmechanism..., teda od nakyho datumu, stary mely sroub

Upraveno uživatelem LovecK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsak jsem o tak myslel s tim bronzem, neni to poznat? :) Ja neresim za kolik se prodavali pam pred 4 roky, jen si myslim ze pam si nedrzi u standardnich modelu cenu jako rolex, nebo ano? Ten horizont by mel byt kratsi nez 4 roky, tak dlouho tu hodinky vydrzi malokomu.

Cože? :-) To si děláš srandu, ne? :-) Specialitky typu Bronzo si cenu rozhodně nedrží. Bronzo 2 - PAM 507 se začaly prodávat v roce 2013 za 13000 USD a teď o dva roky pozdějc mají cenu cca 25-30000 USD :-) To nebyl zrovna vhodný příklad. Podívej se, za kolik se tady na fóru prodávaly PAMy před třema čtyřma rokama a za kolik jdou stejné modely teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsak jsem o tak myslel s tim bronzem, neni to poznat? :) Ja neresim za kolik se prodavali pam pred 4 roky, jen si myslim ze pam si nedrzi u standardnich modelu cenu jako rolex, nebo ano? Ten horizont by mel byt kratsi nez 4 roky, tak dlouho tu hodinky vydrzi malokomu.

Jde o takovou tu naší klasiku:-) Koupíš tu rolex za 150, nosíš dva měsíce, přidáš pár vlásečnic atd. a pak prodáš zase za 150 nebo o pár kaček míň. Určitě to není myšleno jako koupit se slevou u AD, strčit do trezoru a za x let neprodat se ztrátou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny Pamy který jsem kdy měl a mám, se dnes prodávají za víc, než jsem je nové kupoval před lety. Pokud se ještě tyto modely vůbec vyrábějí. Pouze jednou jsem " zbytečně prodělal", když jsem prodával dobrýmu známýmu. Byly to 312, který jsem pustil dva roky starý, pěkný, za kilodvacet. Nový mě samozřejmě stály víc. Bylo to něco kolem 135k. A kolik stojí dnes? Skoro dvě kila? Kdybych si je byl býval nechal, tak bych je dnes určitě prodal za víc. Ale to je jedno. Dnes bych si je asi spíš nechal. V každým případě je jasný, že Panerai razí dobrou cenovou politiku, i když někdy při nákupu nového kusu skřípeme zuby. Osobně bych až na pár výjimek (382,507,305 a podobně) nekupoval 47mm pouzdra, protože ta se běžným lidem skutečně moc dobře nenosí. Zvlášť potom, co si k tomu ještě pořídí třeba Rolex a zjistí, jak parádně se žije s malýma čytřicítkama. Ale zbytek produkce PAM, v rozměrech 40-44 a max. Radiomir 45, je naprosto v pohodě. Jiná otázka je, jestli kupovat starší modely, které jsou často s Etou. To už je trochu na zvážení. Osobně jsem třeba neváhal dvakrát za sebou koupit ty samé 250 Daylight se strojekm OP XII, což je vlastně modifikace 7750. Byly se mnou na Islandu, vážou se mi k nim hezký vzpomínky a td. Takže ano. Tohle se dá pochopit. Ale jinak jsou za skoro kilopade už docela předražený. Podobně jsou na tom i charizmatický Radiomir 210 s Unitasem, který momentálně taky nepořídíš pod stovku. Ale ty bych taky neprodal. Takže když se trochu víc zamyslím, jestli si PAM drží cenu, tak bych řekl, že určitě! Jen tuhle značku zatím nezná tolik laiků, jako třeba profláklý Rolexky. Když bych třeba potřeboval někde v zapadlým koutě Afriky vyměnit zadní nápravu na Defenederu, tak za Rolexy bych to asi pořídil. Za Panerai pravděpodobně ne. Jinak v běžným civilizovaným světě a mezi hodinkářskou veřejností, moc velký rozdíly nevidím. Ale já nejsem úplně objektivní...
Sem se nějak rozepsal.

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o takovou tu naší klasiku:-) Koupíš tu rolex za 150, nosíš dva měsíce, přidáš pár vlásečnic atd. a pak prodáš zase za 150 nebo o pár kaček míň. Určitě to není myšleno jako koupit se slevou u AD, strčit do trezoru a za x let neprodat se ztrátou.

Presne tak, dlouhodobe tam je krome pravidelneho zdrazovani vyrobce spousty promennych, jako jsme nedavno videli napr. oslabeni koruny, posileni franku atd., to vse hraje tem co nakoupili predtim do karet.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...