Přejít na obsah

Jaeger-LeCoultre E2643 Shark/Vogue 1969


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás vespolek,

 

tak se mi po Moonwatchích z roku 1980 a Autaviích z roku 1969 podařilo zkompletovat další pěkný chronograf, a to Jaeger-Lecoultre E2643 zvaný též jako Shark či Vogue. Musím říct, že jsou v perfektním, původním, neleštěném stavu, kdy jsou všechny součástky včetně lumi originální, prostě taková trezorovka. :)

 

jlc_image.2490583.jpg

 

A teď nějaké ty informace a obrázky:

 

Hodinky mají krásných 40 mm bez korunky a tepe v nich manuální stroj Valjoux 726.

O čištění se mi postaral pan hodinář Frýdl, za což mu patří obrovský dík. :)

 

 

WP_20160130_14_12_43_Raw.jpg

 

WP_20160130_19_41_39_Raw.jpg

 

 

Snažil jsem se přiblížit co možná nejvíce tomuto kompletu, což se myslím podařilo. :)

ODKAZ

 

Bez_n_zvu.jpg

 

Navíc mě těší fakt, že vlastním z muzea JLC i extrakt, který je vlastně takovým rodným listem.

Za 250 CHF jsem ale čekal trošku více než například dataci  "circa 1969" u položky production date.

Tudíž jsem si s pár lidmi z JLC vyměnil maily a příští týden mám očekávat nějaké rozřešení, protože to vypadá, že na tom dotyční strávili 5 minut a víceméně jsem se nedozvěděl nic nového. Čekal jsem na extrakt přitom více než 3 měsíce. Při srovnání s lejstrem od Omegy teda JLC těžce pokulhává nejen co se týče informací, ale také čekací lhůty a ceny. 

 

Další dík patří mistrovi zrnovi za spíchnutí nádherného žlutého strapu. :)

 

IMG_5150.jpg

 

IMG_5153.jpg

 

IMG_5154.jpg

 

IMG_5159.jpg

 

IMG_5152.jpg

 

 

IMG_5164.jpg

 

Jediné, co mi ještě chybí ke štěstí je spona JLC, nejlépe vintážní 16 mm, tak snad na nějakou brzo narazím. :)

Děkuji všem za pozornost. :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...