Přejít na obsah

IWC Grosse Fliegeruhr


elloco

Doporučené příspěvky

Začal jsem po nich pošilhávat (nemám ještě žádné fliegry!) a narazil jsem na údaje WR u IWC - buď bez údaje, nebo 30, 60m. Nevíte někdo, co to znamená v reálu? Dle zavedeného značení by totiž již návštěva koupelny mohla být fatální.... Samozřejmě jsem se díval i na Steinharty - ale stejný problém (pro mě) WR 30m. Popřípadě nevíte o swiss made fliegrech 47mm s vyšší WR? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moc velka WR tam asi nebude. Nicmene dostacujici pro bezne setkani s vodou - myti, pára, déšť, apod.. Flieger proste nejsou hodinky do vody a s IWC za 200 000,- bych do vody teda rozhodně nelezl. Pokud mas zalusk na IWC, tak to teda klobouk dolu - jsou to nejlepsi fliegery, ktere existujou. Alternativa Steinhart je jako srovnavat Ferrati s Trabantem :thumbsup_anim:

post-643-1194421088.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začal jsem po nich pošilhávat (nemám ještě žádné fliegry!) a narazil jsem na údaje WR u IWC - buď bez údaje, nebo 30, 60m. Nevíte někdo, co to znamená v reálu? Dle zavedeného značení by totiž již návštěva koupelny mohla být fatální.... Samozřejmě jsem se díval i na Steinharty - ale stejný problém (pro mě) WR 30m. Popřípadě nevíte o swiss made fliegrech 47mm s vyšší WR? Díky.

 

 

Big Pilot´s maju WR 60m, ale vraj vydrzia aj 100 bez problemov pri testovani... do vody s nimi nechod, ale keby si tam padol nic sa im nestane.

Tiez som po nich pokukaval, ale presolo ma to...

1. velmi drahy servis IWC a k tomu este 7dnovy strojcek

2. mal som na ruke aj stary aj novy model a casom som usudil, ze niesu az take aby stali za 8-9tis eur (cennikova cena 11tis eur)

3. su strasne velke na koselu zabudni :)))

 

inak z big inginieur som mal take iste pocity...na obrazku uplne super, ale nazivo sa mi vobec nepacili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moc velka WR tam asi nebude. Nicmene dostacujici pro bezne setkani s vodou - myti, pára, déšť, apod.. Flieger proste nejsou hodinky do vody a s IWC za 200 000,- bych do vody teda rozhodně nelezl. Pokud mas zalusk na IWC, tak to teda klobouk dolu - jsou to nejlepsi fliegery, ktere existujou. Alternativa Steinhart je jako srovnavat Ferrati s Trabantem :thumbsup_anim:

No, já mám zálusk na swiss made fliegry 47mm. IWC bych si asi dal pod stromeček, když bych byl moc hodnej (asi spíš dle obchodních výsledků :whistle:). Steihart jsem zmínil jako minimum (swiss,safír,47mm,automat). Rád si nechám poradit-viděl jsem samozřejmě na webu IWC, že u nich 60m znamená šnorchlování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moc velka WR tam asi nebude. Nicmene dostacujici pro bezne setkani s vodou - myti, pára, déšť, apod.. Flieger proste nejsou hodinky do vody a s IWC za 200 000,- bych do vody teda rozhodně nelezl. Pokud mas zalusk na IWC, tak to teda klobouk dolu - jsou to nejlepsi fliegery, ktere existujou. Alternativa Steinhart je jako srovnavat Ferrati s Trabantem :thumbsup_anim:

 

ehm toho trabanta bych si odpustil ;) i když samo je to jiná liga o tom žádná

steiny mají wr na 50m ale do vody to taky není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Original B-Uhren pro nemecke letectvo delalo v minulosti 5 firem - IWC, Laco, Stowa, Lange a Wempe. Posledni dva uz v soucasnosti fliegery nedelaji. Laco a Stowa maji skvely vyber - ja sam mam flieger od Laco. Muzes si vybrat automat nebo manual, safir nebo mineral - prumery vsak do 42 mm. IWC dela samozrejme 47 mm flieger. Pokud vsak netrvas na historicke presnosti, doporucuji Azimuth - dobra velikost, zajimave strojky, safir. Budes spokojen.

 

To Kubson - s tim Trabantem to byla nadsazka :thumbsup_anim: Steinhart je dobry pomer cena-kvalita!!

post-643-1194425614.jpg

post-643-1194425645.jpg

post-643-1194425676.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:helpsmilie:

No, já mám zálusk na swiss made fliegry 47mm. IWC bych si asi dal pod stromeček, když bych byl moc hodnej (asi spíš dle obchodních výsledků :whistle:). Steihart jsem zmínil jako minimum (swiss,safír,47mm,automat). Rád si nechám poradit-viděl jsem samozřejmě na webu IWC, že u nich 60m znamená šnorchlování...

 

 

skus sa pozriet na ORIS, ma vcelku zaujimave flieger modely a v dostupnej cene :)

 

ja som prave zacal poskulovat na Seiko Marinemaster a Jaeger leCoultre Squadra chronograf GMT pripadne ten World chronograf... v casovom horizonte tak do 6-7mesiacov (a k tomu este jeden mover bud Orbitala alebo Buben and Zorweg, ale skor Orbita)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Original B-Uhren pro nemecke letectvo delalo v minulosti 5 firem - IWC, Laco, Stowa, Lange a Wempe. Posledni dva uz v soucasnosti fliegery nedelaji. Laco a Stowa maji skvely vyber - ja sam mam flieger od Laco. Muzes si vybrat automat nebo manual, safir nebo mineral - prumery vsak do 42 mm. IWC dela samozrejme 47 mm flieger. Pokud vsak netrvas na historicke presnosti, doporucuji Azimuth - dobra velikost, zajimave strojky, safir. Budes spokojen.

 

To Kubson - s tim Trabantem to byla nadsazka :thumbsup_anim: Steinhart je dobry pomer cena-kvalita!!

 

 

Laco ma na webe vcelku pekne repliky B-UHR vo velkosti cez 50mm, tusim 52 za ceny do 2500EUR tusim....skus na ne mrknut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laco ma na webe vcelku pekne repliky B-UHR vo velkosti cez 50mm, tusim 52 za ceny do 2500EUR tusim....skus na ne mrknut

 

Ano, mas pravdu. Videl sem je. Jejich velikost je stejna jako original - tedy 55 mm, coz jsou v praxi bohuzel temer nenositelne hodinky. I kdyz?!?!?!? :thumbsup_anim: Sem tam se i na ebay objevi originalni kousek v cenach kolem 3000 - 4000 USD. A to je skutecne parada.

Treba zde je nadhernej exemplar. Mnohokrat jsem premyslel ho koupit, ale ta velikost je skutecne moc. Myslim, ze je tady nekdo prirovnaval k vicku od presnidavky - dal sem si ho doma na ruku a fakt je to moc. I kdyz...Never say, never again :D

 

http://cgi.ebay.com/C184-Swiss-Original-wa...1QQcmdZViewItem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mas pravdu. Videl sem je. Jejich velikost je stejna jako original - tedy 55 mm, coz jsou v praxi bohuzel temer nenositelne hodinky. I kdyz?!?!?!? :thumbsup_anim: Sem tam se i na ebay objevi originalni kousek v cenach kolem 3000 - 4000 USD. A to je skutecne parada.

Treba zde je nadhernej exemplar. Mnohokrat jsem premyslel ho koupit, ale ta velikost je skutecne moc. Myslim, ze je tady nekdo prirovnaval k vicku od presnidavky - dal sem si ho doma na ruku a fakt je to moc. I kdyz...Never say, never again :D

 

http://cgi.ebay.com/C184-Swiss-Original-wa...1QQcmdZViewItem

 

 

u hodiniek by podla mna nemalo platit: bigger is better :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já mám zálusk na swiss made fliegry 47mm. IWC bych si asi dal pod stromeček, když bych byl moc hodnej (asi spíš dle obchodních výsledků :whistle:). Steihart jsem zmínil jako minimum (swiss,safír,47mm,automat). Rád si nechám poradit-viděl jsem samozřejmě na webu IWC, že u nich 60m znamená šnorchlování...

 

V případě Steinhart na automat zapomeň

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u hodiniek by podla mna nemalo platit: bigger is better :thumbsup_anim:

 

 

naprosto suhlasim... posla mna je optimalna velkost od 40 do 44 mm, potom su uz hodinky prilis vyrazne a posobia dost neprirodzene

 

 

p.s: okrem toho tie hodinky vsade obuchas

 

edit2: ma napadlo pekne flieger uhr robi aj Glashutte Orginal....SENATOR-NAVIGATOR za dobru cenu

Upraveno uživatelem luko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...