Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Začínám řešit auto a jsem trochu v pasti, tak jsem si říkal, že se s důvěrou obrátím sem. Stařičká octavia už pomaličku hlásí, že výměna bude nutná a navíc začínám zas jezdit o dost víc služebně.

 

Hlavní dilema je nové (k tomu ještě operák nebo leasing na firmu), nebo ojetina (asi soukromě) a platit si cesťáky. Papírování mě štve na obojím, ale s tím se nedá nic dělat.

 

Z nových mě celkem lákala Mazda 6, Accord se neprodává, ale Civic Tourer je za zajímavou cenu i když na mě dost ufo. Byť se mi dlouhodobě líbí koncern (designově mi ta jednoduchost vyhovuje), tak cenovou politikou a problematickýma motorama v poslední době mě to nepřesvědčuje :( Víc mě nenapadá, ale doporučení z jiných vod se nebráním.

 

V ojetinách je to asi ještě větší peklo, mám dost schizofrenní výběr od low cost varianty (odsunu problém o rok až dva) v podobně kdysi klukovského snu OI RS kombi (mám nabídku na jednu s najetýma 140k doloženou servisem) až po BMW 5

 

Dlouho mě bere XC70, ale na tu si asi nechám zajít chuť, navíc bych tím asi zbytečně provokoval sousedy (maloměsto :()

 

Požadavky na auto jsou celkem jednoduché - větší auto do kterýho dostanu 2 sedačky a pohodlně kočár (takže spíš kombi nebo malé MPV), preferuju benzín před naftou, spíš něco méně nápadnýho s cenovkou max 500k bez daně, když to nebude jízdníma vlastnostma úplná nuda, tak budu rád

 

Pokud tu někdo umí zařídit dobrý podmínky na operák (když jsem viděl ceny v partners fleet, tak se mi chtělo brečet), klidně napište SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme ve firmě několik služebních XC70 a mi to nepřijde, jako nějaký extra honosný kočár ; co by sousedi záviděli. Ale jasně, chápu.

Ikdyž já mít 600k (s DPH), tak by lehce ojeté Volvo s benzínovou V6 bylo asi na předních příčkách mého zájmu - konkrétně XC70 3.2.

 

Jinak Mazda 6, dvoulitr Skyactiv - taky moc pěkné přibližovadlo. Jak je na tom jízdně, to však netuším.

 

Krom toho, když jsi zmínil ten koncern :) Co jetý Superb II 3.6 kombi? Měl jsem sedana a spokojenost velká.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych do první zmíněné varianty - nová Mazda 6 ve verzi Wagon splňuje všechny stanovené požadavky a navíc je prostě krásná.

 

Co se týče financování, bych nevolil leasing, ale podnikatelský úvěr - složil bych akontaci ve výši DPH, nechal si ho hned vrátit a následně bych auto odepisoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ta 6 leží v hlavě dlouho, ale před týdnem mě kamarád mechanik varoval, že jak na začátku všichni chválili motory skyactive, tak už v těch autech něco najely a že z toho má mazda těžkou hlavu, že se na nich něco kazí (nepamatuju se přesně co říkal). Nemá k tomu někdo bližší info - ať už že by to potvrdil nebo vyvrátil (zmiňoval časopis autoexpert)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím, ale před nedávnem jsem zahlédl, tuším v AutoTipu, že tento motor vyhrál v nějakém průřezovém testu benzinových motorů. Ale možná se tam po čase něco kazí, to nevylučuji. Na druhou stranu v tom je výhoda nového auta a případné prodloužené záruky. Pokud jsi podnikatel, tak se ti stejně vyplatí to po splacení a uplynutí záruky otočit a budeš na tom cenově lépe než u operáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ta 6 leží v hlavě dlouho, ale před týdnem mě kamarád mechanik varoval, že jak na začátku všichni chválili motory skyactive, tak už v těch autech něco najely a že z toho má mazda těžkou hlavu, že se na nich něco kazí (nepamatuju se přesně co říkal). Nemá k tomu někdo bližší info - ať už že by to potvrdil nebo vyvrátil (zmiňoval časopis autoexpert)

Nevím čeho přesně se ty vady na tom Skyactiv týkaly, ale pokud to budeš brát nové, tak bych to až tak neřešil, protože si myslím, že už to vychytali nebo vychytávají. Navíc na to máš plnou záruku. 

 

Mě by spíš zajímalo, jak na tom budou s antikorozní úpravou, minulé modely totiž nic moc stran antikorozní úpravy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel to je úděl maloměsta :( i když si pořád říkám kašlat na to, třeba to projde bez keců...

 

Nějaký jiný tipy jak Mazda 6 (ta bude nová možná lehce přes limit, ale většinou to jde ukecat) a ojetá XC70

 

Případně jak to financovat - firma (sro) je moje a nákladů moc nemám, takže řeším jak peníze dostat normálně z firmy...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel to je úděl maloměsta :( i když si pořád říkám kašlat na to, třeba to projde bez keců...

 

Nějaký jiný tipy jak Mazda 6 (ta bude nová možná lehce přes limit, ale většinou to jde ukecat) a ojetá XC70

takový lidi budeš srat i s novou oktávkou

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel to je úděl maloměsta :( i když si pořád říkám kašlat na to, třeba to projde bez keců...

 

Řekni mi, jak tohle probíhá, myslím ty kecy. Někdo u tebe doma zavoní a řekne že sis dovolil moc a že takhle teda ne? Já opět žiju na vesnici (před tím do svých 18 let) a tohle by byl asi jedinej způsob, jak by mi to mohli říct :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takový lidi budeš srat i s novou oktávkou

 

s tou bych tu asi zapadl do řady, zas takovej zapadákov to není (čti není to tu tak strašný jak u tebe v ulici)

 

 

nebo to udelej jak gas, prohlasil, ze s mercedesem by lidi sral, tak si koupil cherokee a caymana :D :D :D

 

Stejnej princip jako si na vyléčení alergie pořídit 5 koček a 2 vlčáky...

 

SUV mě neberou vůbec, spíš se bije potřeba většího auta pro rodinu a aspoň trochu řidičské zábavy. XC70 tak nějak vybočuje z řady a vlastně přesně neumím říct proč (tuším od doby co tu Hasňa hledal něco pro sebe)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekni mi, jak tohle probíhá, myslím ty kecy. Někdo u tebe doma zavoní a řekne že sis dovolil moc a že takhle teda ne? Já opět žiju na vesnici (před tím do svých 18 let) a tohle by byl asi jedinej způsob, jak by mi to mohli říct :)

mám to podobně - po cca 12 letech v Brně jsem se vrátil do rodného maloměsta. Extrem by bylo asi poškrabaný auto, ale pořád si myslím, že takový individua tu nemáme, spíš kecy v hospodě, kam beztak chodím tak jednou za měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel to je úděl maloměsta :( i když si pořád říkám kašlat na to, třeba to projde bez keců...

 

Nějaký jiný tipy jak Mazda 6 (ta bude nová možná lehce přes limit, ale většinou to jde ukecat) a ojetá XC70

 

Případně jak to financovat - firma (sro) je moje a nákladů moc nemám, takže řeším jak peníze dostat normálně z firmy...

Mám to stejně. Koupil jsem si nového Accorda na leasing, ale za dost speciálních podmínek. Podle mě je to jistější, než soukromé auto a cesťáky. Mám "zakázané" užívání pro osobní potřebu a pronajal jsem firmě soukromou garáž u sebe doma. Asi bych šel do té Mazdy, nebo zkusil sehnat od AD accorda. Upraveno uživatelem Pavelpu27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně bych se na lidi totálně vy*ral. Co je komu do toho, resp. je špatného na tom, že se máš dobře a vydělal sis na pěkné auto?!

Taky jsem z maloměsta a brát ohled na sousedy bych měl na posledním místě priorit.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebo to udelej jak gas, prohlasil, ze s mercedesem by lidi sral, tak si koupil cherokee a caymana :D :D :D

a kaymana parkuje na druhý straně města

 

Řekni mi, jak tohle probíhá, myslím ty kecy. Někdo u tebe doma zavoní a řekne že sis dovolil moc a že takhle teda ne? Já opět žiju na vesnici (před tím do svých 18 let) a tohle by byl asi jedinej způsob, jak by mi to mohli říct :)

když kamarád stavěl barák, přišla za ním nějaká místní starší paní a zeptala se ho kde na to nakradl, že její děcka na to nemaj

 

s tou bych tu asi zapadl do řady, zas takovej zapadákov to není (čti není to tu tak strašný jak u tebe v ulici)

 

 

 

Stejnej princip jako si na vyléčení alergie pořídit 5 koček a 2 vlčáky...

 

SUV mě neberou vůbec, spíš se bije potřeba většího auta pro rodinu a aspoň trochu řidičské zábavy. XC70 tak nějak vybočuje z řady a vlastně přesně neumím říct proč (tuším od doby co tu Hasňa hledal něco pro sebe)

sousedy bych neřešil, kikota najdeš všude. U nás je zatím jeden na celou ulici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jediny pripad kedy by som bral ohlad na susedov pri vybere auta je, ze by som polovici z nich dlzil peniaze. :)

 

Inak je to dost cudne kriterium pri vybere auta, ktore tu casto zaznieva. Opacny priklad som tu videl tiez, ked sa jeden clen opakovane vyziva v myslienke domnelej zavisti, napriklad ked mu pred domom stala dodavka hastens. :D

 

Ja som este za studentskych cias zaparkoval pred domom vylestene Fiat Coupe a nejake dve babky si mysleli, ze som prisiel na Ferrari. Auto, ktore by zbudzovalo vacsiu vzavist nez Ferrari asi nie je a aj napriek tomu som to prezil ja aj auto. :)

Upraveno uživatelem StefanM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už zde ty lidi znám, stačilo když jsem si koupil pozemek na rohu ulice před pár lety (a hned se tam nezačalo stavět) a s tatou se pár chlapů v hospodě přestalo bavit nebo měli blbý kecy, tak tam asi půl roku přestal chodit. Už jsem si tak nějak navykl, že je lepší zbytečně nevyčnívat, ale tak není to Cayman a Cherokee, že... ani jsem o tom neměl psát

 

Ale dost OT

 

 

Mám to stejně. Koupil jsem si nového Accorda na leasing, ale za dost speciálních podmínek. Podle mě je to jistější, než soukromé auto a cesťáky. Mám "zakázané" užívání pro osobní potřebu a pronajal jsem firmě soukromou garáž u sebe doma. Asi bych šel do té Mazdy, nebo zkusil sehnat od AD accorda.

 

Myslel jsem, že Accorda už Honda do evropy vůbec nedodává, navíc mám obavu, že bude cenou taky přes, nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...