Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Ahoj, už nějaký čas přemýšlím, že pořídím nějakou hračku na lítačku. Zatím se rozhlížím a motám se mezi youngtimerama BMW 635 CSI a Mercedes 190E 2,5 nebo nějakým kabriem, Honda S2000, nebo Porsche Boxster. Rozpočet cca 300.000. Co vybrat? (MX 5 nechci)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta nová Mazda MX-5 je fakt pěkná (auto roku 2016, tedy pokud ji nepředběhne Škoda City Go :) ). Já jsem čekal, že Mazda přijde s novu verzí Mazda 3 MPS a nic :( Ale i stará MPS byla skvělá na vyblbnutí. http://autosalon.iprima.cz/mazda-3-mps

 

01_960x424_Overview_Gallery_Highlights.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Financ: Na novějšího Boxtera si budeš muset přitlačit. Ale určitě jej můžu jen a pouze doporučit :) .

 

Jinak S2000 je parádní exot, ale dá se u nás sehnat v pěkném stavu?

 

Za sebe ještě mohu doporučit  Volvo C70 T5 , případně Saab 9-3 Cabrio oba od roku 2007 výše. Případně mě napad á VW EOS, ale tam nevím, jaké jsou motory, kromě dieselů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady.

Mám objednané auto do výroby a některé prvky ještě mohu změnit, jedná se o SUV v černé barvě a dotaz zní ohledně interiéru.

Auto jsem objednal v černé kůži, ale stále ve mě hlodá myšlenka nad béžovou kůží (tu jsem v autě nikdy neměl, vždy pouze černou), kde se ale trochu obávám údržby.

Jak je na tom béžová kůže s údržbou, špiněním, stárnutím, atd? Navíc jsem 90% času v džínách, nebudou ty sedačky za pár měsíců modré?

 

Díky za zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem, Nissan me za srdce nevzal a Ameriku spis ne. Boxstera jsem už kdysi mel a radsi bych toho staršího, i eSko se dá v tyhle cenový kategorii sehnat. Zatím vede Honda, kabrio, sestikvalt, motor vepředu, náhon na zadek, špičkový atmosférický motor. ... Jo, bude se blbe shánět, celkove jich moc není a pěkných kusů ještě min.

Zatím mam tyhle 4 finalisty, MX5 a Z4 jsem už zkoušel a Honda s Boxsterem jsou na tom líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem, Nissan me za srdce nevzal a Ameriku spis ne. Boxstera jsem už kdysi mel a radsi bych toho staršího, i eSko se dá v tyhle cenový kategorii sehnat. Zatím vede Honda, kabrio, sestikvalt, motor vepředu, náhon na zadek, špičkový atmosférický motor. ... Jo, bude se blbe shánět, celkove jich moc není a pěkných kusů ještě min.

Zatím mam tyhle 4 finalisty, MX5 a Z4 jsem už zkoušel a Honda s Boxsterem jsou na tom líp.

Ta Honda bude super volba, ale asi určitě bych hledal mimo ČR. Boxster si podrží cenu, ale ve finále S2000 také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady.

Mám objednané auto do výroby a některé prvky ještě mohu změnit, jedná se o SUV v černé barvě a dotaz zní ohledně interiéru.

Auto jsem objednal v černé kůži, ale stále ve mě hlodá myšlenka nad béžovou kůží (tu jsem v autě nikdy neměl, vždy pouze černou), kde se ale trochu obávám údržby.

Jak je na tom béžová kůže s údržbou, špiněním, stárnutím, atd? Navíc jsem 90% času v džínách, nebudou ty sedačky za pár měsíců modré?

 

Díky za zkušenosti.

 

Mám béžové sedačky a na džíny to bude asi dost blbý. Já je nosím občas a některé rifle barví extrémně. Většinou nosím látkové kalhoty a i tak jednou za čas musím sedačku pořádně vyčistit. Vezmi si bílý papír a prárkrát přejeď po džínách a bude modrý. Ted si vezmi jak bude vypadat sedačka po dvou měsících ježdění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem béžovou kůži 2x, jednou jako kombinaci kůže/alcantara, podruhé čistě kůže.

Ani jednou nebyl problém, nosím cca fifty-fifty džíny a tesilky. Navíc šlo v době koupě o již ojetá auta, takže sedačky už měly něco za sebou.

Nebál bych se toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady.

Mám objednané auto do výroby a některé prvky ještě mohu změnit, jedná se o SUV v černé barvě a dotaz zní ohledně interiéru.

Auto jsem objednal v černé kůži, ale stále ve mě hlodá myšlenka nad béžovou kůží (tu jsem v autě nikdy neměl, vždy pouze černou), kde se ale trochu obávám údržby.

Jak je na tom béžová kůže s údržbou, špiněním, stárnutím, atd? Navíc jsem 90% času v džínách, nebudou ty sedačky za pár měsíců modré?

 

Díky za zkušenosti.

Já mám pátým rokem Passata s béžovejma a všechno je OK. Jediný blbý je u mně opěrka na dveřích, ta začíná nejt drobet zašpiněná, jinak všechno OK. Najeto 120. Stav kůže není 100%, ale tak 90% - žádné praskliny, ošoupání, špína - jen je to takový pomuchlaný někde, občas.

Oproti tomu máme X5 z roku 2008 taky s béžovejma a ta je jako nová, bez jediné známky únavy. Najeto skoro 150.

Předtím jsem měl auta v černé kůži, tohle je daleko veselejší a útulnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to na kůži něco kvalitního na čištění většinou se prodávají dvě složky, čistič a balzám na kůži. Ten světlý interiér případně v kombinaci se dřevem je opravdu mnohem veselejší než černá barva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je právě důvod, proč stále váhám. Je mi jasné, že to bude rovněž o kvalitě kůže, ale to dopředu nikdo neví :(

Mám Mazdu CX5 tři roky / 120 000 km a světlá kůže je naprosto v pořádku. V zimě nosím džíny, od května do podzimu většinou nějaké světlé plátěné kalhoty a se špiněním nemám zásadní problém. 2x ročně nechávám celé auto vyčistit (ruční mytí, ruční voskování, vysávání interiéru, vyčistění a impregnace kůže) a občas mezi tím, hlavně v zimě, to někdy přejedu (když vidím na první pohled, že je kůže modrá nebo černá - podle džín) takovými ubrousky na čistění kůže. Prozatím je trochu unavená bočnice mojí sedačky (hlavně bočnice sedáku) od nasedání, ale na kůži nejsou vidět žádné praskliny nebo odřeniny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...