Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Je to krasny. Zepredu takovej 14 mrtvej keporkak :-) A dily myslim smrtelne vazne. Nedavno jsme neco resili na landcruiser 80 a majitel jen cumel. I v porovnani s dalsim. ofroadama

 

Ale kazdeho co jeho jest. Jen nemam rad chytrosti typu kdo nevyzkousel, nevi. Je to trochu chvaleni sebe sama :-). Ja vyzkousel, vim a nechci, nejste ti jediny chytri a znali kluci na svete ;-)

 

Btw sharan je pro me taky opravdu hnusna krabice ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díly na LC znám, mám 100ku (nechválím se:-)) to je peklo. Ale na Avensise, Aurise, většinu ostatních řad, je to jako u jiných. Porovnávat nelze neporovnatelné.U auta, kde nové bylo za 2 mega to je vždy tak...

A vůbec se nechválím, jen že zrovna u Previe to překvapilo i lidi, co jsem vezl, nebo nechal svézt. I ty, co se jim nelíbila,překvapila prostorem a pohodlím.To je celé :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale on shání něco ve velikosti současné Toyoty Proace Verso, to je ten problém... Tu bych bral, ale musel by přidat peněz :D

 

Jinak co třeba Vito? Výbava TOP a ten třílitr bude v třistatisících teprve v záběhu ne??

 

https://m.sauto.cz/detail?sort=0&c=1&stateIds=0&co=1&yearMin=0&yearMax=0&id=18121215&bodyType=0&priceMin=0&mileageMax=0&priceMax=0&fuel=0&mod=6120&page=2&man=51

 

Motor třeba teprve v záběhu bude. Ale náprava, čepy, ložiska, stabilizátory, ramena, přižiny, tlumiče, turbo, spojka, setrvák, pumpy a všechno ostatní ho bude strašit každý ráno :D

 

To máš jak s tím Transporterem nebo Multivanem. To taky nikdo nevyhazuje kvůli motoru, ale proto. že životnost těch jednotlivých komponent je prostě omezená. Obzvlášť u takto těžkýho auta, který velmi často jezdí přeložený a kolikrát ještě s vozíkem.

 

To bych byl opravdu raději pro toho FIATa. Sehnat nějakého s minimálním nájezdem a kontaktem na dobrého autoelektrikáře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco podobneho mam uz nejakou dobu v hlave taky. T4 by se nam libila nej, ale fakt slusny auto s vybavou a slusne km je uz skoro k pul mici. Chtel bych 4x4, nejlepe mne vychazi sprinter, hola dodavka, vse si udelat ,,na miru´´. Obcas se objevi vario, sice stare ale s minimem km od zachranaru, hasicu atak. To je nesmrtelne. To by bylo taky super. Je to takovej ten klasickej hranatej mergl, s designem asi 50let stejnym. Nebal bych se asi ani iveca, ale ty jsou drahy.

Jinak souhlas s toyotou, je to mr.ka. Ale neni to drahe, rocni servis mne stoji vic za kolo nez za auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díly na LC znám, mám 100ku (nechválím se:-)) to je peklo. Ale na Avensise, Aurise, většinu ostatních řad, je to jako u jiných. Porovnávat nelze neporovnatelné.U auta, kde nové bylo za 2 mega to je vždy tak...

A vůbec se nechválím, jen že zrovna u Previe to překvapilo i lidi, co jsem vezl, nebo nechal svézt. I ty, co se jim nelíbila,překvapila prostorem a pohodlím.To je celé :-)

Jasny, v poho, jak rikam kazdemu co jeho jest. Ale nesrovnavam nesrovnatelne ohledne tech offroadu. Naopak treba na starsi RR, nebo na Disco jsou dily proti LC za hubicku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny, v poho, jak rikam kazdemu co jeho jest. Ale nesrovnavam nesrovnatelne ohledne tech offroadu. Naopak treba na starsi RR, nebo na Disco jsou dily proti LC za hubicku

Tak druhý pokus :rolleyes: V offech souhlas,u starších obzvlášť. U osobáků, jak šla řeč, je to +- stejný. Když je něco třeba na LC krvácíš, pár 100vek jsem měl v různým stádiu neservisovaného rozkladu a vždy to byly šlupky . Na druhou stranu, když se trochu staráš, koupíš slušnou,vydrží. Kolik je mrtvých patrolů na jednoho lanďáka <_<. A nový RR, to je dál. Kamarád ho měl, naštěstí v záruce, 50 tis.km. a rozvodovka, 2 tlumiče a ještě něco (už si nepamatuju) a bylo to pár set tisíc. El tažné tuším za 60 tis, nešlo opravit... brrr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty si nemuzes pomoct viď :-)) Tak taky druhy pokus, kdyz uz jsme v tom urazeni..srovnaval jsem zhruba stejne stary LC a RR nebo lépe Disco. Je jasny ze auto za 2 mio ma drahy dily. Ale stary LC ma o mnoho drazsi dily nez srovnatelne stary LR. Coz je podstata meho puvodniho prispevku, peoroze tyhle stary kary si nekupujou milionari. To ze je LC asi celkove spolehlivejsi nerozporuju. A koncim, protoze nechci nikoho presvedcovat co je nejlepsi auto a znacka na svete. A ani ja se asi nenecham presvedcit ze nove nebo zanovni modely Toyoty jsou to nejlepsi co by me mohlo potkat. Nejsou! Miluju Supru, starou Celiku, 80tku a gt86. Bezne modely jsou nudu nuda, šeď šeď. I v porovnání s ostatní možnou konkurencí, pro srovnání napriklad Mazdou, nebo Fordem (a to nemam ani jedno z toho). Toliko muj nazor. Dobrou noc.

 

Ps: kdyz si napisu do profilu fanousek znacky Toyota, asi byxh nemel vzdy a za kazdou cenu poukazovat na to jak je ta Toyota nejlepsi. Definice fanouska je ze je nekriticky a iracionalni, protoze je fanousek. Ja to beru, taky jsem neceho fanousek. Ale nebudu tvrdit ze to je nejlepsi na svete, to je kravina.

Upraveno uživatelem varjag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz probirate ty brity vs japonce, tak soft dasch z poslednich let vyroby vs 60kova Toy jsou me oblibene... Mozek by asi bral Toy, ale srdce RR :) A to jsem fanda pana Toyody :) A kdyby byl jeste v hnede nebo zelene.... :) Bych zkousnul i ty problemy, to auto je proste bozi. Soucasna produkce je mimo me. To co treba udelali z Disca, to je k placi... jeste IV bylo celkem pekny auto, ale to nove... O defiku nemluve. U Toy cca stejne... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty si nemuzes pomoct viď :-)) Tak taky druhy pokus, kdyz uz jsme v tom urazeni..srovnaval jsem zhruba stejne stary LC a RR nebo lépe Disco. Je jasny ze auto za 2 mio ma drahy dily. Ale stary LC ma o mnoho drazsi dily nez srovnatelne stary LR. Coz je podstata meho puvodniho prispevku, peoroze tyhle stary kary si nekupujou milionari. To ze je LC asi celkove spolehlivejsi nerozporuju. A koncim, protoze nechci nikoho presvedcovat co je nejlepsi auto a znacka na svete. A ani ja se asi nenecham presvedcit ze nove nebo zanovni modely Toyoty jsou to nejlepsi co by me mohlo potkat. Nejsou! Miluju Supru, starou Celiku, 80tku a gt86. Bezne modely jsou nudu nuda, šeď šeď. I v porovnání s ostatní možnou konkurencí, pro srovnání napriklad Mazdou, nebo Fordem (a to nemam ani jedno z toho). Toliko muj nazor. Dobrou noc.

 

Ps: kdyz si napisu do profilu fanousek znacky Toyota, asi byxh nemel vzdy a za kazdou cenu poukazovat na to jak je ta Toyota nejlepsi. Definice fanouska je ze je nekriticky a iracionalni, protoze je fanousek. Ja to beru, taky jsem neceho fanousek. Ale nebudu tvrdit ze to je nejlepsi na svete, to je kravina.

 Ten druhý pokus, byla reakce na můj zkurvený příspěvek, který jsem psal z telefonu a nestihl ho upravit, vůbec ne na tebe, cituji tě podruhé, proto. Nemusíš se čílit, nerejpu  :)

Já jsem tě nechtěl urazit a nemyslím že bych to udělal. Vždyť já s tebou souhlasím :mellow:. A psal jsem, že na Toyku to jsou šlupky, kor u starých offů, je ten rozdíl. Zase souhlas..

Tvůj původní příspěvek, když budu hnidopišit, byl "A jeje, Toyota nazi :-)... co je platny ze je to drzak kdyz je to nudny a osklivy a ma to strasne predrazeny dily?" a tam se o offu nepíše, tak na ostatní jsou ty díly prostě "normálně" drahý, na to se asi shodneme.

K novým jen moje poznámka, RR drahý a Toyota taky, nakonec ani já nejsem z nových urvaný a proto to není můj vlhký sen. To jsem nepsal. Mohl jsem 100ku vyměnit za V8 a neudělal jsem to. Mám rád také spíš starší modely. Vyjímka je Prius a Ravka.

To že je Avensis v podstatě o ničem, jsem psal taky. A že jeho plus vidím v tom, že se nesere, to je celé :mellow:

Jo Toyku mám rád, ale na některé potřeby, bych klidně našel lepší řešení. Viz ta T4ka ;)

Ale máš pravdu, pro mne asi nejlepší na světě je, proto ji mám   :D

Tak dobrou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kdyz uz probirate ty brity vs japonce, tak soft dasch z poslednich let vyroby vs 60kova Toy jsou me oblibene... Mozek by asi bral Toy, ale srdce RR :) A to jsem fanda pana Toyody :) A kdyby byl jeste v hnede nebo zelene.... :) Bych zkousnul i ty problemy, to auto je proste bozi. Soucasna produkce je mimo me. To co treba udelali z Disca, to je k placi... jeste IV bylo celkem pekny auto, ale to nove... O defiku nemluve. U Toy cca stejne... :(

Mam to stejně. Je to srdcovka, i když zdaleka ne nejlepší auto, minimálně co se týká trvanlivosti. Ale má charakter jako prase! S touhle nazvedanou kraskou jsem kdysi vyhral terenni zavod v ramci Landrover cupu v Presticich. Docela jsem je tenkrat nasral, protoze jsem prijel Saabem a Disco si tam pujcil jen na zavod od kamarada :-)))

post-30518-0-85739600-1553673261_thumb.jpg

Upraveno uživatelem varjag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, to jeste Disco bylo krasny no... A Saab, dalsi moje srdcovka... Muj Viggous, asi nej co jsem mel. A nejhezci byla 1992 900stvka aerovka, cerna. Az nasetrim penize, tak si na stara kolena koupim 240 Polar a 900 coupe a budu je mit jak daily car :)

 

post-26281-0-32077000-1553678502_thumb.jpg

Upraveno uživatelem TLD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, jsem na auta uplna lama (moje technicke znalosti konci u toho, kam nalit palivo) a hodila by se mi rada nekoho, kdo ma rozhled.

Stavajici auto prestava kapacitne vyhovovat a hodilo by se neco, co dokaze v pripade potreby uvest 7 lidi a pritom bych se rad vyhnul dodavce typu Transporter apod.

Zaroven by to melo byt neco provozne nenarocneho, akceptovatelne spolehliveho, rozumneho stari, pokud mozno mimo VW group a vejit se to idealne tak do 250(300)k ...

Nemeli byste nejake tipy, po cem tak koukat?

Diky moc za pripadne rady! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nouzově zvládne 7 lidi Opel Zafira Tourer (2012-...). Ta třeti řada je fakt jen pro děti. Já se tam s mýma 193cm a 105 kg vejdu, ale dal bych tak cestu pro rohlíky..

Předface se kolem 300 už dá sehnat docela pěknej...

Jezdil jsem 4 roky/200t km ročník 2013 od nova a nebyl s tím v podstatě jediný problém. Nafta 121 kW, manuál, kombinace při težší noze 6,5-7l/100km...kdyby tě k tomu něco zajímalo, tak napiš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...