Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Dík za info. Právě bych chtěl zachovalý kousek, který bych si udržoval. Vzhledově to je prostě nadčasové auto. Za ty peníze mi to přijde jako super poměr toho co člověk dostane a co zaplatí. Bál jsem se jen servisu (kdo to případně bude servisovat), ale jak píšeš, tak většina dílů je opravdu shodná s Opelem, takže by to mělo být v klidu. Navíc jsem zjistil, že saabisti mají docela šlušnou základnu fanoušků v CŘ a i pár vyhlášených garáž mistrů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vážení, naskytla se mi možnos pořídit lehounce jetého Pažouta 308 SW 1.6 BlueHDI 120k z roku 2016. Výbava z mého pohledu super, auto je opečovávané, první majitel...

Můžete mi doporučit servis někde na Proseku / v Letňanech / blízkém okolí, kam bych s tím mohl na proklepnutí? Na co si dát pozor, jaké jsou zkušenosti s tím motorem, nesere se to?

Chtěl bych v tom vozit rodinu na výlety a za babičkama, jezdím klidně, plynule, defenzivně, pod rychlostními limity nebo na nich, pěkně na pohodu, abych prckovi za jízdy nevylil mlíko, umím si zkontrolovat olej a dát tomu normální pravidelnou péči, ale chci prostě, abych do toho ideálně jenom lil naftu, měnil olej, umýval to a ono to brumlalo a vozilo nás to pohodlně a spolehlivě po naší krásné zemi.

Je to reálné nebo se na to mám vykašlat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvažuji výměnu Volva XC70 3.2 AWD 2009 za něco novějšího. Na novou V90 CC není budget a koupit v pořadí třetí XC70 je nesmysl. Nic jiného od Volva nepřipadá v úvahu, řada S/V/XC60 je malá.

Do výběru se dostaly Audi A6, Passat a  BMW 5 / 5 GT, vše rok výroby 2012+, max. cena 600K. Preferujeme benzín - roční nájezd do 10 000 km, převážně s tím jezdí manželka. Nabídka benzínových motorů je mizerná, takže se asi naftě nevyhnu. Favoritem je BMW 5 GT, našel jsem nějaké BMW forum a tam např. motor 2.0d (označení vozu 520d) moc nedoporučují. Vím, že tu má pár lidí BMW, jaký naftový motor byste z vlastních zkušeností doporučili, 530d nebo 535d? Případně, pokud by se podařilo, jaký benzínový?

 

Motory a spolehlivost Audi/VW Passat neznám vůbec. Výhodou Passatu je to, že s rozpočtem 600K se můžu dívat po ročnících 2015 - 2017, což u BMW ani Audi nehrozí. Pokud bych tedy měl seřadit pořadí, tak je to BMW 5 GT, BMW 5, Passat, Audi.


Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rukama mi šla 5 GT 530d, chipovaná po prvních cca 5.000 km. Auto koupeno nové, z domu šlo po 160.000 km. Krom pravidelného servisu to bylo naprosto bez závad. Není to auto pro benzínový motor (podle mě), při normální jízdě ta nafta nebyla nikdy obtěžující, skvěle odtlumeno (při porovnání s auty nižších tříd). Spotřeba 9-10 litrů. 

Jestli se to ale ne-po-se-re při dalším nájezdu km.. na to bych si nevsadil, a do takové ojetiny nešel. Ten Passat zní mnohem racionálněji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

antitomas: Koukal jsi na rozměry těch aut? 5GT je na podvozku 7er, velikostně k Passatu máš spíš 3GT, která je zase na podvozku normální 5er. No a u 3GT máš mnohem lepší možnosti výběru motoru. 328i při tvém nájezdu jasná volba. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

antitomas: Koukal jsi na rozměry těch aut? 5GT je na podvozku 7er, velikostně k Passatu máš spíš 3GT, která je zase na podvozku normální 5er. No a u 3GT máš mnohem lepší možnosti výběru motoru. 328i při tvém nájezdu jasná volba. :-)

Popravdě, to mě nenapadlo. Měl jsem za to, že 5 GT je 5er podvozek, to samé platí i pro 3 GT. Porovnal jsem rozměry 3GT a XC70 a jsou to skoro shodná auta, tak se zaměřím na 3 GT, která má podle recenzí mít vzadu prostor téměr jako sedmičková řada. Právě prostor na zadních sedadlech je ve Volvu tragický, mám 195 cm a za mě si dospělý pohodlně nesedne.

 

Projížděl jsem inzerci a 328i v nabídce nejsou a obecně asi bude problém sehnat (benzínovou XC70 jsem sháněl téměř rok), tak asi skončíme u 320d. Budu muset pro info do servisu, motor s označením N47 (135 kW) moc spolehlivostí neoplýval (vytahané rozvodové řetězy a následné drahé opravy). Asi budu muset sehnat nějakýho dvorního mechanika...

 

Stosi: díky za info. Čas mě vyloženě netlačí, tak zkusím sehnat nějaké 3 GT s jasnou historií. Passat je náhradní varianta, těch je dost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Řešil jste teď někdo nákup nového Hyundai?

Chci usmlouvat cenu na i30N a chci se pohybovat v reálných číslech. Je reálné 15-20% dolů?

Jsem normální běloch (rozuměj žádné odečty DPH, fleet programy, apod) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me teda takovej Genesis taky bavi..

Souhlas. Zrovna sem jen tak sběžně projel bazoš & co a todle bych v garáži klidně ustájil:

https://auto.bazos.cz/inzerat/103772983/Hyundai-Genesis-38-V6-GDI-4X4-EXCLUSIVE-LED-PANORAMA.php

 

Za debilní PR u nás to auto nemůže.

Sedlam teď pár měsíců služební i40 poface a je to až překvapivě použitelný edc car.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...