Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, řeším teď situaci ohledně nového vozu do rodiny a mám dilema, o které bych se s Vámi rád podělil, čili zadání bylo:

 

Ojeté/nové benzínové auto typu hatchback/liftback, stáří do 4 let, původ ČR, pokud možno co nejjasnější historie. Roční nájezd cca 8.000 km, převážně město, okrsky.

 

Adepti jsou:

 

VW Golf VII 1.4 TSI 103 kW

Toyota Auris 1.6 Valvematic 95 kW bez turba

Škoda Octavia 1.2/1.4 TSI

Škoda Scala 1.0 TSI 81 kW (NOVÁ!)

 

Všechny výše uvedené vozy bych rád pořídil do cca 350 tis. Kč.

 

Máte někdo v autě ten litrový tříhrnek? Opravdu je to takový průser? Případně máte doma někdo Aurise s 1.6 atmosférou? Zatím jsem nejvíce rozhodnutý právě pro Auris, jelikož za tu cenu získám skoro nové auto s výbavou v ceně, za kterou bych např u Škody musel doplácet. Na druhou stranu mě láká Scala, z pohledu nového vozu, ale nevím co ten 1.0 TSI.

 

Díky za všechny postřehy. Pokud máte například tip ještě na nějaké jiné auto, se kterým máte dobrou osobní zkušenost, budu rád za tipy.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ahoj,

Zkus se podivat na Kia nebo Hyundai....ja teda tyto znacku moc nemusim, jsem zastance spis BMW, VW, AUDI, VOLVO, ale posledni dobou si vsimam, ze lidi kolem me maji tyto dve znacky a uplne v pohode a nebo taky Dacia - to je uplne levny šmejdík od ktereho clovek moc neceka a pak je prekvapeny....treba to sandero je za par penez a uplnej zgarb to neni...i to uz nejak vypada....

Navsiv nejaky salon a podivej se jake jsou moznosti, co se bude libit a vyhovovat....

 

Treba s tou Kiou, znama hledala auto, delala si nejake pruzkumy a treba skodovka ma ceny v zakladu jeste drazsi nez hyundai nebo Kia v plny vybave....tak si vzala Kiu a ma 7 let zaruku, po sesti letech ji bude prodavat a koupi zase neco jineho....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo... v konkurenci

 

VW Golf VII 1.4 TSI 103 kW

Toyota Auris 1.6 Valvematic 95 kW bez turba

Škoda Octavia 1.2/1.4 TSI

Škoda Scala 1.0 TSI 81 kW (NOVÁ!)

 

bude Dacia Sandero opravdu velmi dobrá volba ...

 

Asi jako když přemýšlíš mezi lakýrama od Rieker nebo Bugatti a někdo ti doporučí Crocsy ... páč je to přece taky bota a spousta lidí v tom spokojeně šmajdá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo... v konkurenci

 

VW Golf VII 1.4 TSI 103 kW

Toyota Auris 1.6 Valvematic 95 kW bez turba

Škoda Octavia 1.2/1.4 TSI

Škoda Scala 1.0 TSI 81 kW (NOVÁ!)

 

bude Dacia Sandero opravdu velmi dobrá volba ...

 

Asi jako když přemýšlíš mezi lakýrama od Rieker nebo Bugatti a někdo ti doporučí Crocsy ... páč je to přece taky bota a spousta lidí v tom spokojeně šmajdá...

Konkurence to je, to si pis....a byl to jen muj nazor z pohledu odbornika :-)

Na rocni najezd 8tis km nove sandero za 180tis uplne postaci a tim pan kolega setri 170tis kc z puvodniho rozpoctu hned ten den, co Dacii koupi a to neni zrovna malo.....vsak si rekneme, za jak dlouho usetrime, ne vydelame, ale usetrime 170tis kc v rodine....

Kdyz to Sandero tak hanis, normalne bych te do nej podadil a nechal te ujet 100km ve meste....muzu te ujistit, ze bys koukal.....ale v pohode, jeste ze je nas tady vic a kazdej si vybere radu podle sebe nebo si nevybere zadnou radu a s manzelkou vybere neco uplne jineho.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkurence to je, to si pis....a byl to jen muj nazor z pohledu odbornika :-)

Na rocni najezd 8tis km nove sandero za 180tis uplne postaci a tim pan kolega setri 170tis kc z puvodniho rozpoctu hned ten den, co Dacii koupi a to neni zrovna malo.....vsak si rekneme, za jak dlouho usetrime, ne vydelame, ale usetrime 170tis kc v rodine....

Kdyz to Sandero tak hanis, normalne bych te do nej podadil a nechal te ujet 100km ve meste....muzu te ujistit, ze bys koukal.....ale v pohode, jeste ze je nas tady vic a kazdej si vybere radu podle sebe nebo si nevybere zadnou radu a s manzelkou vybere neco uplne jineho.....

 

Hele ale já nic nemám proti Sanderu ani proti pantoflím od Crocs. Jen jde o to, že kolega tady vybírá auto, hledá něco v mainstreamu a ty mu poradíš naprostý low-end. To už mu rovnou můžeš poradit Felícii. S tou taky těch 8 kkm ročně ujede a ušetří místo 170 kKč rovnou 345 kKč ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, určitě děkuji všem za rady a tipy. Na Kiu Ceed jsem úplně zapomněl, tu tam zařadím také. Na Hyundai kouknu. Ale vnímám to tak, že odsud i ze svého okolí mám doposud nejlepší ohlasy právě na tu Toyotu. Corrollu jsem vyřadil z důvodu, že to je sedan a ne liftback, občas potřebuju sklopit sedačky a narvat tam něco rozměrnějšího.

 

Asi jsem potřeboval trošku nakopnout, pač jsem stále chtěl korncernové auto v pěkné výbavě, ale bohužel v té cenové relaci to bylo vždy o kompromisech....

 

Uvidím, zajdu si porovnat nabídky a pak Vám sem třeba za čas hodím fotku co jsem vybral

 

Díky

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toyota Auris 1.6 Valvematic - mě příjde, že je na zadních sedadlech málo místa.

Jj, sedel som v kombiku, ktory ma tusim dlhsi razvor oproti hatchu a spolujazdec predomnou mal asi 195cm a ja za nim. Obaja sme sa museli urobit daky kompromis...

 

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, určitě děkuji všem za rady a tipy. Na Kiu Ceed jsem úplně zapomněl, tu tam zařadím také. Na Hyundai kouknu. Ale vnímám to tak, že odsud i ze svého okolí mám doposud nejlepší ohlasy právě na tu Toyotu. Corrollu jsem vyřadil z důvodu, že to je sedan a ne liftback, občas potřebuju sklopit sedačky a narvat tam něco rozměrnějšího.

 

Asi jsem potřeboval trošku nakopnout, pač jsem stále chtěl korncernové auto v pěkné výbavě, ale bohužel v té cenové relaci to bylo vždy o kompromisech....

 

Uvidím, zajdu si porovnat nabídky a pak Vám sem třeba za čas hodím fotku co jsem vybral

 

Díky

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tak ještě v rámci koncernu můžeš taky zařadit Leona, za tvůj budget by šel i nový se skromnější výbavou, nebo jetého klidně v plné palbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bratranec moji zeny pred ca 2tydny koupil novy skladovy Auris kombi s 1.6 za 350tis s dph...to mi aktualne pripada jako nejlepsi nabidka za nizsi stredni tridu s predpokladem maleho najezdu a ocekavanim dlouhe zivotnosti.

Rozhodne radsi tohle nez daciu o 70 levnejsi.

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Efreeti: A nemá nějaký kontakt nebo známého v Toyotě? Já to prověřoval u našeho dealera (Zlín) a nedostal jsem se s žádnou pod cenu 394 tis. Kč za nový Hatchback.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Efreeti: A nemá nějaký kontakt nebo známého v Toyotě? Já to prověřoval u našeho dealera (Zlín) a nedostal jsem se s žádnou pod cenu 394 tis. Kč za nový Hatchback.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dnes jsem koupil manželce krátkého Aurise u Freye na ČM, v té metalíze jsem se dostal na neodolatelnou cenu, když zvážím tu výbavu plus jsou k autu zimní gumy na plechu včetně těch blbých hlídacích ventilků a od nich ještě koberečky a povin. výbava. Včera byla zk. jízda a super , 1600 atmosféra jede krásně.  Stačila pouze výprava: Domanský-Frey, Domanský a zase Frey

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Efreeti: A nemá nějaký kontakt nebo známého v Toyotě? Já to prověřoval u našeho dealera (Zlín) a nedostal jsem se s žádnou pod cenu 394 tis. Kč za nový Hatchback. Sent from my iPhone using Tapatalk

ma to z Autostyl Trutnov..akorat se pry nedalo vybirat z moc barev

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, řeším teď situaci ohledně nového vozu do rodiny a mám dilema, o které bych se s Vámi rád podělil, čili zadání bylo:

 

Ojeté/nové benzínové auto typu hatchback/liftback, stáří do 4 let, původ ČR, pokud možno co nejjasnější historie. Roční nájezd cca 8.000 km, převážně město, okrsky.

 

Adepti jsou:

 

VW Golf VII 1.4 TSI 103 kW

Toyota Auris 1.6 Valvematic 95 kW bez turba

Škoda Octavia 1.2/1.4 TSI

Škoda Scala 1.0 TSI 81 kW (NOVÁ!)

 

Všechny výše uvedené vozy bych rád pořídil do cca 350 tis. Kč.

 

Máte někdo v autě ten litrový tříhrnek? Opravdu je to takový průser? Případně máte doma někdo Aurise s 1.6 atmosférou? Zatím jsem nejvíce rozhodnutý právě pro Auris, jelikož za tu cenu získám skoro nové auto s výbavou v ceně, za kterou bych např u Škody musel doplácet. Na druhou stranu mě láká Scala, z pohledu nového vozu, ale nevím co ten 1.0 TSI.

 

Díky za všechny postřehy. Pokud máte například tip ještě na nějaké jiné auto, se kterým máte dobrou osobní zkušenost, budu rád za tipy.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Pokud bys přemýšlel o Octavii, tak tam lze nový kus v této akci:

 

post-17600-0-21232700-1565251401_thumb.jpg

 

Pořídit za cenu cca. 405.000,- Kč ( 1.5 TSI 110kW, 6 stup. manuál).

 

Pokud bys nutně nechtěl přešvihnout limit, tak je zajímavá nabídka třeba takovéto roční auto:

 

https://www.dasweltauto.cz/detail/238698075?brand=skoda&modelgroup=skoda-rapid-spaceback&sortAsc=true&sortCol=price

 

Najeto 1.259 km, prodloužená záruka ještě na 4 roky. Cena pro tebe třeba 305.000 ? 

 

To je tak asi to nejvýhodnější co se dá teď pořídit od souseda z Boleslavi ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...