Přejít na obsah

AP RO, AP RO Diver, IWC BP?


  

120 hlasů

  1. 1. Co myslíte?

    • AP RO Diver
      22
    • AP RO 15400
      76
    • IWC BP 5004
      22

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

jacob: ja len toľko, že do výročia máš ešte 10 mesiacov, čo je dosť času pobehať hodinárstva a pozrieť sa aj po iných značkách.

 

 

AP RO a Divery jsem naživo viděl, BPčka jsem měl půjčené. Je samozřejmě možné, že mě uchvátí ještě něco jiného, ale prozatím tomu moc šancí nedávám. Nepotřebuji okruh zbytečně znovu rozšiřovat a komplikovat si život :-).

 

Nemas to lehky chlape  :)

Procetl jsem si nektere nazory, ale hlavne me zajimalo, co pozadujes ty a citim v tom urcity rozpor. Pises, ze chces ikonicke hodinky, coz dle meho nazoru AP RO a BP naprosto splnuji, ale nechapu, jak potom muzes do vyberu zaradit Divery?! Dale jsem toho nazoru, ze BP nejsou na kazdodenni noseni. Znam nekolik majitelu a nikdo z nich je neda na ruku vic, jak parkrat do mesice (krome teda asi Karla). Nekdo si stezuje na velikost korunky, ktera proste tlaci na zapesti (at si kazdy rika co chce, ale je to tak) a proste to nejsou hodinky ani k obleku ani k mori.

 

Jako velky fanousek tvorby Genty, je tedy jasne, ze Ti doporucim klasicky AP RO. To, ze lidem v tvem okoli se nelibi je asi normalni, ale co jako?! Pro me nebylo nikdy dulezity, co si mysli ostatni, ale mozna to mas jinak. Na druhou stranu, kdyz jsem se zacal zajimat o hodinky, tak z RO jsem taky nebyl odvarenej, ale clovek k tomu musi dospet - stejne jako asi k bi-colorum a full goldum.

 

Uz tu byly jednou zmineny sedmidenni IWC Ingenieur. Me to prijde jako idealni volba. Koupil bych je na tahu a dokoupil jeste kuzi a kaucuk a clovek ma vystarano. Pokud trvas na ikonickych hodinkach, tak bych se jeste zamyslel nad VC Overseas nebo BP Fifty Fathoms.

 

U BP bych měl výhodu, že hodinky nosím na pravé ruce a korunka je mi tím pádem volná :-). Samozřejmě jsem si je zkoušel i na levou ruku a bylo mi to nepříjemné, nedal bych to. Problém vidím spíše (a to zde již padlo) v jejich neuniverzálnosti. Kdo chce, univerzální hodinky z nich udělá (dlouhá rezerva nátahu, vodotěsné na umytí rukou v pohodě, na větší ruce nositelné), ale nechci lhát sám sobě a předsírat, jak se hodí k saku atd.

 

IWC Ingy jsou super, ale jak jsem napsal už dříve -  pro mě subjektivně jsou na úrovni jako třeba náhrada za Zenith El Primero. BP FF vidím stejně jako Big Piloty. Nádherné ikonické hodinky, které nejsou univerzálně nositelné a na tahu jsou pro mě bohužel poloviční.

 

Btw, AP RO Diver jsem do úzkého výběru zařadil, jelikož jsou inovací legendárního designu a řekl bych, že mezi chronomagorama není nikdo, kdo by je neznal. Troufám si napsat, že časem budou stejně ikonické jako klasické RO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak stačí na Googlu kouknout na nějaký vitážní kousky... Najdeme lunety dojebaný i zachovalý... Prostě podle zacházení a stáří. Jako u každých hodinek.

 

Velmi přesně napsané :-). Všichni jsme viděli mnoho let staré hodinky ve stavu snad NOS a pak také rok staré, normálně nošené hodinky, které by si přeleštění zasloužily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasoval som za ro klasiky

Heh, spomenul som si ako som sa v tom aj ja onehda placal a snival o RO a potom si ma nasmeroval na Cartier :). A tym padom mi ostalo na kus cesty, dlazbu pred domom, ozdobny strk do okapoveho chodnika, markizu a par podobnych somarin. Ale nemam RO, no.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě teda ty "obyčejný" AP. Divery jsou proste příliš ultimativní IMHO. Měl jsem velký sen a to JLC Master compressor Navy seals a nakonec jsem je měl, ale proste nebyly na denní nošení, jako druhy kusy OK. Tak jestli jedny tak RO!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hlasoval som za RO divery, ja na ne ruku nemám, ale z tejto trojice sa mi páčia najviac :)

Veľa šťastia s výberom, všetky sú krásne.

 

Edit: Ježiš nekro.... Mea culpa, som si to neskoro všimol...

Upraveno uživatelem McLenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho, co píšeš, že je tvůj "denní" chléb mi k tomu víc sedí klasiky. Ty Divery na mě působí zkrátka až moc potápěčsky - BTW budeš si nechávat PAMy? Osobně bych neunosil dvoje echt potápky i přes jejich ikonický design.

 

Osobně hodně dám na léty prověřený design. Pro mě je klasický RO zkrátka ikonický kousek, podobně jako SUBy nebo Moony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Abych se nějak vrátil ke svému vláknu. Proběhla výměna zaměstnání, stěhování, čekáme přírustek do rodiny a žádné AP pořád nemám. Víte co je nejhorší? Že na ně ani moc nemyslím. Tak jednou za měsíc si vzpomenu, že jsem to nedořešil. Teď mám kolem sebe dost nových zážitků. Jakmile se začnu "nudit", vím že to budou RO 15400. Mám dvoje PAMy, Avenger, MM300 atd., tím pádem RO budou moje společenské hodinky. Jedině, že bych prodal PAMy, pak by mi dávaly RO Diver větší smysl :lol2: :lol2: :lol2: ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Abych se nějak vrátil ke svému vláknu. Proběhla výměna zaměstnání, stěhování, čekáme přírustek do rodiny a žádné AP pořád nemám. Víte co je nejhorší? Že na ně ani moc nemyslím. Tak jednou za měsíc si vzpomenu, že jsem to nedořešil. Teď mám kolem sebe dost nových zážitků. Jakmile se začnu "nudit", vím že to budou RO 15400. Mám dvoje PAMy, Avenger, MM300 atd., tím pádem RO budou moje společenské hodinky. Jedině, že bych prodal PAMy, pak by mi dávaly RO Diver větší smysl :lol2: :lol2: :lol2: ...

 

No vida, uběhl ani ne měsíc a už ti spokojeně tikají na ruce. Další pěkné výběrové vlákno se šťastným koncem! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...