Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Existuje něco jako kvalitní quartz?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#1 odjinud

odjinud

50cm member...

• Member_50
  • 4 166 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 7.březen.2016 - 22:38

Odečtu-li digi, které z principu nemůžou být mechanické a accutrony, které jsou zajímavé a neškodné :) , tak existuje zde na fóru je poměrně velká averze k quartzovým hodinkám. Přitom quartz má řadu výhod (přesnost, odolnost, nenutnost natahovat, cena atd.).

V levných hodnkách hraje jasně prim, ovšem asi nikdo zde principiálně nezbírá levné hodinky, že? Je ale nějaký quartz, který by dnes kvalitou konkuroval mechanikám? Něco, o čem by se řeklo, že je to přece jen nějaká hodnota, investice, krása, kultovost... a podobné kecy, jak se to s oblibou říká o mechanikách.

Současně nemám na mysli něco ultra drahého. Úvaha je, že slušné mechaniky jsou už za cca 15-20 kkč, tak že kvarc by mohl být cca za 1/2 - 2/3 ceny a současně dávat vyšší výkon.

Napadají vás nějaké takové hodinky?

odjinud / fromelsewhere

Příspěvky postované po cca 22h mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

--------------------------------------

"Rolex hodinky do každé rodinky"

Gunter Steinhart

#2 Bobisek

Bobisek

Závislák

• Member_50
  • 701 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc

Publikováno 7.březen.2016 - 22:43

Tedy sorry, ale při skoro třech tisících příspěvcích se ptát na "výkony" či "konkurenci" quartz vs mechanika, to jsou asi nějaké skvrny na Slunci  :frusty: 

Ano, samozřejmě že jsou "luxusní" quartzy typu Breitling Superquartz či něco z řady Grand Seiko, ale je to prostě jako hodinky a holinky.

#3 odjinud

odjinud

50cm member...

• Member_50
  • 4 166 příspěvků(y)

Publikováno 7.březen.2016 - 22:45

No právě tyhle - Brajtle nebo GS - jsem nechtěl... za ty peníze mi to přijde mimo.

odjinud / fromelsewhere

Příspěvky postované po cca 22h mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

Gunter Steinhart

#4 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 376 příspěvků(y)
  • Bydlí:Slovácko

Publikováno 7.březen.2016 - 22:48

Na moje quartzové tuňáky nedám dopustit. A jak jsem někde četl, jen v těchto jedněch hodinkách je víc patentů, než vlastní některé renomované švýcarské značky.

#5 kuncák7

kuncák7

skalpovanej apač

• Member_50
  • 10 710 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 7.březen.2016 - 22:53

Certina DS? Dražší -Omega v baterce ( ale to se cenou blíží těm vzpomínanjem Béčkům ).

#6 Maxel

Maxel

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 418 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha / Písek

Publikováno 7.březen.2016 - 23:09

Tedy sorry, ale při skoro třech tisících příspěvcích se ptát na "výkony" či "konkurenci" quartz vs mechanika, to jsou asi nějaké skvrny na Slunci  :frusty:

Ano, samozřejmě že jsou "luxusní" quartzy typu Breitling Superquartz či něco z řady Grand Seiko, ale je to prostě jako hodinky a holinky.

A ty by ses za 400 příspěvků už taky mohl naučit číst... Tento dovětek jaksi Tebou uváděné B a GS vyřazuje ze hry:

"Současně nemám na mysli něco ultra drahého. Úvaha je, že slušné mechaniky jsou už za cca 15-20 kkč, tak že kvarc by mohl být cca za 1/2 - 2/3 ceny a současně dávat vyšší výkon."

---

+1 pro Certina DS od kuncák7.

#7 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 6 980 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Průhonice
  • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 7.březen.2016 - 23:21

Já osobně mohu dodat, že začím quartz prefereovat velmi výrazně nad mechanikou. Mám několikero quartzových hodinek a jsem za to rád. To, co tady převládá za názory kolem bateriových pohonů moc nechápu, jejich nezpochybnitelné výhody jsi ostatně sečetl sám.

Sám jsem se "spálil" u Alpiny, krásné hodinky, které šly nakonec mimo Ch-Mag a majitel je naprosto spokojený, protože není pomatený místním "odporem" vůči quartzu.

Já osobně mám rádio - G-Shocky, neskutečně mi to vyhovuje a před časem jsem tady koupil Seika - Sawtoothy a ty mě překvapily, protože aktuálně za 5 týdnů udělaly +1 vteřinu, což je například u obyčejných quartzů nevídaná hodnota. A samozřejmě můžu doporučit brilantní SuperQuartz, který je extrémně přesný, ale cena je vysoko.

Cílíš na nějakou konkrétní značku?

BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

#8 RadekNe

RadekNe

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 7.březen.2016 - 23:43

Mě napadá něco takového

http://www.ebay.com/...WUAAOSw~otWeDhT

nebo podobné modely Certina precidrive s přesností 10s/rok

http://www.watchalyz...onograph-watch/

#9 People

People

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 319 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 7.březen.2016 - 23:53

Kvalitny quartz v peknom obale by nebol? Certiny su hnusne.

#10 OndraPod

OndraPod

Megazávislák

• Member_50
  • 1 013 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Sinn

Publikováno 7.březen.2016 - 23:57

ETA Thermoline? (thermo-compensated quartz)

http://www.watch-wik...=ETA_Thermoline

Pouziva Breitling, Omega, Tag Heuer, Longines, Tutima, Sinn a dalsi...

I kdyz zrovna treba Sinn UX s thermo quartzem jsou drazsi, nez obdobny U1 s mechanikou ;)

Ale to je dany spis slozitou konstrukci pouzdra.

Tady je docela hezkej a rozsahlej clanek o thermoquartzech: http://forums.watchu...ments-2087.html

Jinak o kvalitnich quartz hodinkach premyslim uz docela dlouho, casem urcite nejaky poridim :smile_anim:

Tento příspěvek byl upraven od OndraPod: 8.březen.2016 - 00:01

Steinhart Nav.B-Uhr 44 - Vintage Titan / Sinn U1 - 1000m U-Boot Stahl

#11 Chocholusik

Chocholusik

Závislák

• Member_50
  • 619 příspěvků(y)
  • Bydlí:Košice

Publikováno 8.březen.2016 - 00:24

Bulova UHF - vyssia frekvencia, plynuly chod sekundovky, ale strojcek aj tak nevyzera ako nieco na co by sme sa chceli pozerat... neviem ci nehladas prave to - sice quartz ale nieco co ma srdce ktore sa da servisovat a aj je zaujimave na pohlad. Take asi uz nieje.

#12 USER47

USER47

Megazávislák

• Member_50
  • 2 993 příspěvků(y)

Publikováno 8.březen.2016 - 02:06

...Úvaha je, že slušné mechaniky jsou už za cca 15-20 kkč, tak že kvarc by mohl být cca za 1/2 - 2/3 ceny a současně dávat vyšší výkon...

To záleží, jak definuješ ten výkon. V jakejchkoli měřitelnejch parametrech bude totiž i Casio za pětikilo "výkonnější" než libovolný běžný mechaniky.

Celkově bych řekl, že je celkem dost malej rozdíl mezi nějakou quartzovou Miyotou v hodinkách za litr a Etou ve švýcarech za dvacet. Čas to bude ve většině případů ukazovat dost podobně a s lícováním ruček na indexech. Rozdíl pak bude asi spíš v těch high-end termokompenzovanejch quartzkách, který jsou cenově vejš a i kontrola kvality je tam asi přísnější.

A kousek stranou stojí pár specialit jako například strojky od Bulovy s plynulou vteřinovkou, který jsou za relativně nízkou cenu docela zajímavý.

#13 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 3 680 příspěvků(y)

Publikováno 8.březen.2016 - 02:45

Dovolím si z hodinkovnice vylovit dva ne úplně konfekční second-hand quartzové kousky, u kterých o "kvalitě" nemám důvod pochybovat:

A. zimní leštěnky RADO Sintra Chrono

• povrch safír + keramika s platinovou povrchovkou, skryté části tahu titan, takže i po letech beze stop nošení.
  • Baterka na 3 roky, odchylka pod 5 sekund za první půlrok, od té doby mě strojek netrápí.
  • Díky spojitému oblému tvaru vhodné pod libovolnou manžetu košile/svetru/bundy...

Přiložený soubor  R0018976.JPG   265,42K   121 Počet stažení

B. letní otloukánky Tissot T-Touch Expert (...i když to už jsou vlastně napůl digitálky)

• Přestože je tu ještě víc Tissot haterů než Quartz haterů, tak které Pateky mají kompas/barometr/teploměr/výškoměr?
  • Titan+safír, i přes velikost srovnatelnou s PAM 1950 lehčí než většina běžných mechanik - a nevypadají jak Géčka
  • Karbonový ciferník má úžasný 3D efekt, díky kterému jeden zapomene i na hnusné (=tlusté a křivé) Tissot nožky...
    IMG_0085.jpg

PS: No a kdybych měl uvažovat o "C", tak zrovna poslední UHF modely Bulova bych "chronomagorovi neškodnými" určitě nenazval  :whistling:

PPS - abych nezapomněl, ani jedněch se zbavovat nehodlám: V porovnání s Béčkama a PAM byly z druhé ruky tak levné, že by to za těch pár šušňů ani nestálo.

Tento příspěvek byl upraven od Radek124: 8.březen.2016 - 03:00

#14 azeppelin

azeppelin

SOMNAMBUL

• Member_50
  • 2 475 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:*pseudologia phantastica
  • Fanoušek značky:IMMORTALITY

Publikováno 8.březen.2016 - 07:47

Opakování, jest matkou moudrosti... takže opět doporučuji INOX. Ne že bych je přejížděl tankem, ale přežily se mnou lezení po horách, potápění v moři, plavu s nimi v bazénu, speleo akce, celodenní vystavení čtyřicítkovým teplotám i teplotě výrazně pod bodem mrazu. A jako bonus, nejsou tak hnusný jak Gshocky a můžeš je nosit bežně i mezi lidi.

#15 wizard-ov

wizard-ov

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 164 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava, kraj razovity
  • Fanoušek značky:chnmg :o(

Publikováno 8.březen.2016 - 08:19

Tissot PRC200 (starší typ) mám je doma a nestačím se divit, jak jsou přesné (i na kvarc) 

Přiložený soubor (y)

#16 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 748 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 8.březen.2016 - 08:34

Cokoli s precidrive (poladena Eta) nebo UHF. Na druhou stranu se nemohu zbavit pocitu, že Casia za 3 jsou schopny nabídnout podstatně větší funkčnost i přesnost než mechaniky za 15, kde to není moc o rozumu, ale o srdci...

Proběhlé obchody

#17 Tomas_2002

Tomas_2002

Can't Stop the Rock

• Member_50
  • 2 999 příspěvků(y)
  • Bydlí:Litomyšl

Publikováno 8.březen.2016 - 08:56

Podle mě je to u každého jinak. Já třeba výrazně preferuji quartz nad levnými mechanikami. Odchylka třeba +/- 2 sec. za den je pro mě naprosto nepřijatelná. Aby v rádiu pípli šest večer a já to měl až za 15 vteřin, to by mi děsně vadilo. Proto čím dal častěji nosím solární, rádiem řízené PRO-TREK, které mají dobrý čas vždy. 

A ještě si dovolím malou odbočku - máme doma parní troubu a pod ní horkovzdušnou troubu. Na obou přístrojích jsou digitální hodiny. Bohužel, asi v nich není superquartz, protože i když je naprosto přesně seřídím, tak se během týdne rozejdou a pak vidím, jak na jedné troubě je 11:59 a na druhé už je 12.00 ..... tak to je to pravé chronomagorovo peklo ...  

bug.gif?t=1240666448

Many people **** for money.
If you think, that **** is funny,
**** yourself and save your money!

#18 odjinud

odjinud

50cm member...

• Member_50
  • 4 166 příspěvků(y)

Publikováno 8.březen.2016 - 09:08

Já se vrátím k úvodu, tedy proč jsem vlastně tohle vlákno založil. Jde o to, že mi quartz taky začíná vyhovovat stále víc a po nějakým "definitivním" pokukuju. Vzhled a kvalitu provedení pouzdra vidím a ono je to většinou na stejné úrovni jako mechaniky (podobný model dané značky s mech.pohonem). Co mi ale vadí je strojek. Rád bych aby i quartz byl z kovu, měl nějaké ty kameny, prostě kus hodinařiny. Vím, že malý plasťák zvládne jít přesně a spolehlivě, ale radši bych nějakou vyšší sortu qurtzu, nechci ale zbytečně připlácet za luxusní značku.

Líbily by se mi třeba Seiko "Arnold", tj. co měl v Predátorovi nebo něco na ten styl.
Taky mě berou tyhle Tissoty V8, ale ty tu moc pozitivně hodnoceny nejsou.
https://www.timestor...Chronograph-512

Doma mám Certiny DS Action chrono. Docela spokojenost.

odjinud / fromelsewhere

Gunter Steinhart

#19 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 748 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 8.březen.2016 - 09:33

Jestli hledáš definitivní kovové, tak mně opravdu napadá z té levnější sorty pouze ten precidrive v různých swiss made značkách. Nevím ovšem, jak je na tom s interním zpracováním a kameny, ale každopádně má udávanou přesnost do 10 sec za rok. Pak třeba ty Davidovo Sawtoothy s kalibrem Seiko 7N62, který je také tuze přesný. Nakonec třeba něco s tím UHF. Záměrně jsem vynechal RC modely, kde předpokládám absolutní přesnost i u plastového modelu se silikonovým řemínkem za dvojku...

Proběhlé obchody

#20 123

123

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 8.březen.2016 - 09:36

Na moje quartzové tuňáky nedám dopustit. A jak jsem někde četl, jen v těchto jedněch hodinkách je víc patentů, než vlastní některé renomované švýcarské značky.

To cos četl se týká Seiko tuna s pouzdrem monocoque,ne SBBN017