Přejít na obsah

Existuje něco jako kvalitní quartz?


odjinud

Doporučené příspěvky

Moje oblíbené quartzky jsou tyhle. Zatím jsem naměřil odchylku cca 1,5-2 sec/měsíc (do mínusu). Solár, věčný kalendář, stopky, budík, 24h ukazatel. Budík se dá jednoduše použít jako minutka...

Jsem s nimi velmi spokojený.

post-5116-0-34990800-1518980558_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje oblíbené quartzky jsou tyhle. Zatím jsem naměřil odchylku cca 1,5-2 sec/měsíc (do mínusu). Solár, věčný kalendář, stopky, budík, 24h ukazatel. Budík se dá jednoduše použít jako minutka...

Jsem s nimi velmi spokojený.

Hezký kousek, moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nějak mi za poslední rok "zhublo" zápěstí a zjišťuju, že už je tolik nenosím. Připadají mi na ruce najednou nějaké velké...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chlapci (a děvčata), dovolím si - se vší pietou - exhumovat toto téma. Momentálně spokojeně vrním nad hodinkama Bulova Lunar Pilot (vulgo Bulova Moonwatch). Mám je sice teprv od pátku (3. 8. 2018), ale podle tý mrňavý, neskákající vteřinovky u šestky je odchylka "0". Vím, že to - zatím - mnoho neznamená, ale bylo-li smyslem tohoto tématu najít slušně jdoucí, slušně udělané a slušně vypadající quartzové (ladičkové) hodinky, které nestojí jmění, pak do soutěže přihlašuji tyto. Už už jsem málem koupil Certiny s precidrivem (když je u Helveti měli v akci za 10,5 litru), ale nakonec rozhodl nápis na dýnku Bulova, odkazující na Apollo 15... :-)

Upraveno uživatelem Tos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dovolím si oživit toto vlákno a poprosil znalé o zhodnocení těchto hodinek, nebo spíš strojku. Tyto konkrétní hodinky se mi vzhledově líbí a dá se říct, že to byla láska na první pohled. Ale nechci kupovat jen kvůli vzhledu. Při pročtení tohoto vlákna, jsem nabyl dojmu, že strojek, který je v nich použitý nepatří mezi ty lepší a asi ani mezi dobré. A kupovat navoněnou bídu se mi taky moc nechce. Tak bych rád vyslech názor lidí znalejších.

 

http://www.hodinkytraser.cz/traser-aviator-jungmeister-watch/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si oživit toto vlákno a poprosil znalé o zhodnocení těchto hodinek, nebo spíš strojku. Tyto konkrétní hodinky se mi vzhledově líbí a dá se říct, že to byla láska na první pohled. Ale nechci kupovat jen kvůli vzhledu. Při pročtení tohoto vlákna, jsem nabyl dojmu, že strojek, který je v nich použitý nepatří mezi ty lepší a asi ani mezi dobré. A kupovat navoněnou bídu se mi taky moc nechce. Tak bych rád vyslech názor lidí znalejších.

 

http://www.hodinkytraser.cz/traser-aviator-jungmeister-watch/

nebal by som sa toho, aj ked zakladne Rondy tu vacsinou maju pochybne meno, tento strojcek bude OK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové já děkuju za reakce. Měl bych ještě jeden tip na zhodnocení. Stojí dvou tisicovej rozdíl za to nemít safírové sklíčko, menší voděodolnost a luminiscenci? ...je mi jasný, že každý má jiné preference, ale mně by váš názor pomohl k výběru.

 

https://www.nejpanskehodinky.cz/spolecenske-hodinky/zeppelin-8680-3-100-years-zeppelin-ed-1/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že když zaplatíš o dva tisíce víc, budeš mít menší vodotěsnost? To se fakt nevyplatí :) Jinak safír je fajn. Je opravdu odolný a škrábance se na něm jen tak snadno při běžném nošení neobjeví. Ale jestli bych byl ochoten si za něj připlatit? Pokud bych kupoval hodinky za, řekněme, 50 tisíc, tak bych si připlatil. Pokud bych si vybral hodinky za, třeba, 10 tisíc, tak ne, protože by se mi ten cenový rozdíl zdál už dost velký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já využiju oživení vlákna a také se zeptám. Jakožto quartzový začátečník by mě zajímalo, jestli jste někdy řešili po záruce nefunkčnost quartzového strojku u značek jako třeba Omega nebo Breitling, tj. hodinek ceny mnoha desítek tisíc? Z mého pohledu je quartz (ale možná ne u těchto značek? - nevím) často kompaktní celek a jako takový při poruše prakticky neopravitelný. Máte někdo zkušenost s opravou třeba Omega quartzu a ceně, pokud by byla nutná např. výměna celého strojku? Vyplatí se to cenově vůbec? Na druhou stranu kvůli tomu odepsat hodinky mi v této cenové kategorii také nepřijde úplně rozumný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já využiju oživení vlákna a také se zeptám. Jakožto quartzový začátečník by mě zajímalo, jestli jste někdy řešili po záruce nefunkčnost quartzového strojku u značek jako třeba Omega nebo Breitling, tj. hodinek ceny mnoha desítek tisíc? Z mého pohledu je quartz (ale možná ne u těchto značek? - nevím) často kompaktní celek a jako takový při poruše prakticky neopravitelný. Máte někdo zkušenost s opravou třeba Omega quartzu a ceně, pokud by byla nutná např. výměna celého strojku? Vyplatí se to cenově vůbec? Na druhou stranu kvůli tomu odepsat hodinky mi v této cenové kategorii také nepřijde úplně rozumný...

Tak ono jsou opravitelné a neopravitelné quartzové strojky. Ty levnější bývají zalisované v jednom kusu plastu, ty dražší jsou rozebíratelné a kovové. Záleží na typu a ceně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono jsou opravitelné a neopravitelné quartzové strojky. Ty levnější bývají zalisované v jednom kusu plastu, ty dražší jsou rozebíratelné a kovové. Záleží na typu a ceně. 

 

To chápu. Něco je kus plastu a lze to jen hodit do koše. A proto mě zajímalo, jak je to např. u Omegy, zda už tedy hodinky téhle úrovně mají opravitelné quartzy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chápu. Něco je kus plastu a lze to jen hodit do koše. A proto mě zajímalo, jak je to např. u Omegy, zda už tedy hodinky téhle úrovně mají opravitelné quartzy.

Už i hodinky nižší úrovně, než je Omega mívají opravitelné strojky. Dokonce i některé dražší, kovové Miyoty jsou opravitelné. Otázkou je, jak moc se to vyplatí, když i ten dražší strojek stojí třeba 20-25 USD a náklady na jeho opravu jsou několikanásobné. Kolik stojí quartz strojky od Omegy nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já využiju oživení vlákna a také se zeptám. Jakožto quartzový začátečník by mě zajímalo, jestli jste někdy řešili po záruce nefunkčnost quartzového strojku u značek jako třeba Omega nebo Breitling, tj. hodinek ceny mnoha desítek tisíc? Z mého pohledu je quartz (ale možná ne u těchto značek? - nevím) často kompaktní celek a jako takový při poruše prakticky neopravitelný. Máte někdo zkušenost s opravou třeba Omega quartzu a ceně, pokud by byla nutná např. výměna celého strojku? Vyplatí se to cenově vůbec? Na druhou stranu kvůli tomu odepsat hodinky mi v této cenové kategorii také nepřijde úplně rozumný...

Zatím o tom nevím moc, ale pže mám Breitling s B73, řešil jsem, proč nový stroj stojí 25.000 kc, když podle nakresu stejny strojek Eta 232.264 stojí 3.000 Kc. Pan hodinář mi vysvětlil, že je to pridavkem Thermoline, coz je vlozka vne strojku. Cili lze zakoupit levnejsi ETU, vlozit do termovlozky a uspora je na svete. Nevim, jestli to lze udelat u vsech strojku, ale z me male zkusenosti mam pocit, ze kazdy strojek vychazi z neceho levnejsiho, nahraditelneho. Zkusil bych hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mam viacej hodín a najlepšie quartz nam Certina  DS 4  C0224101105  s ETA E64.111 ,,ktore sa davali aj do Omegi Q ,, idu + 2 sec mesačne do plusu ,, dobre vidiet čisla a nie su tažke !!


   
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...