Přejít na obsah

Existuje něco jako kvalitní quartz?


odjinud

Doporučené příspěvky

@Odjinud: No když už by mělo dojít na kamení, tak zrovna strojek v leštěnkách výše je podle Googla "kovový" ETA 251.471 - a těch 23 šutrů (ne že by na nich při 1Hz tolik záleželo) je o 2 míň než kolik mívá plnotučný 7750 Valjoux s automatickým nátahem. Ale jako "měřítko kvality quartzek" je to IMHO stejně pitomost - pokud jsou např. rádiem řízené, tak i s 0 šutrama bude přesnost o kus dál a vydrží. Jako někdo kdo hodinky rád střídá ocením spíš fíčury typu solární provoz (tj. prodloužení intervalu výměny baterky daleko za morální životnost hodinek), za dlouhých temných zimních večerů přítomnost GTLS, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, quartzky jsou všechny se strojkem 7c46 a vím, že se ty patenty týkají v hodně věcech právě těch monokoků a jejich pouzdra, ale zrovna 7c46 je strojek, který všude vyzdvihujou, je kovový, servisovatelný, na nějaké švýcarské bych vůbec nemyslel a vybral cokoliv s 7c46.

 

Mimochodem: Mám moje dýnkové tuňáky mnohem radši než monokokové, které jsou mnohem vyšší a na ruce sedí v porovnání s dýnkovýma prostě blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem: Mám moje ... mnohem radši než.

To je v celku pochopitelné, já mám svoje hodinky taky rád víc než ty co nemám.

Seiko tuna - mocoque je nástroj. Díky úzké základně nejsou tak připláclé na ruce jako SBBN017.

Osobně si myslím že sbbn013 na ruce zavazí míň i když jsou vyšší i širší. Tokunaga věděl co dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem: Mám moje dýnkové tuňáky mnohem radši než monokokové, které jsou mnohem vyšší a na ruce sedí v porovnání s dýnkovýma prostě blbě.

Můžu poprosit o fotku pro srovnání, nějak si to nedovedu představit. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledal jsem fotku ze srazu, kde jsem srovnával Ggrandovy s mýma, ale bohužel nenašel, pouze Ggrandovy fotky na jeho zápěstí 16,5 cm (já mám 18,5 cm). Jde o to, že moje SBBN017 mají velice krátké nožky, ale pořád je lug-to-lug delší než u jeho (myslím) SBBN013. Na fotkce jde vidět, že u SBBN017 nožky vykukují zpod shroudu, kdežto u SBBN013 ne. Přičemž průměr shroudu je shodných 47,5 mm. Nevím, jak na jeho zápěstí, ale na mém je to tak, že lug-to-lug už je na SBBN013 příliš malý. Řemen se pak dostává pod hodinky příliš a vyzdvihuje je nad zápěstí. Ve spojení s vyšší výškou monocoque pouzdra a výš posazeným těžištěm mně pak na ruce "klimbaly", kdežto dýnkové s nižší výškou a víc rozkročenýma nožkama se ani nehnou.

post-36225-0-28815900-1457433130_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalitny quartz v peknom obale by nebol? Certiny su hnusne.

Otázka vkusu ( chtěl jsem dodat ze zvyku- každého soudruha, ale odpustím si to- přece jen tě neznám osobně :-) ). Mě se třeba líběj, jinak bych je sem nedával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem to tak, že když jsou hodinky posazené výš na užší základně tak je pohodlnější práce se zápěstím.

Vím, jak to myslíš, hodinky jsou pak od ruky víc oddělené a zápěstí volnější. Ale nikdo z nás není (teda aspoň myslím) profesionální potápěč, takže co se jeví z jejich pohledu možná jako výhoda (nevím, jestli skutečně ano, vždyť i u nich musí hrát roli výška hodinek, kdy jim hodinky mohou překážet), tak pro běžné nošení je jednoznačně nevýhoda. Všichni se tady snažíme o hodinky co nejblíž k zápěstí.

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potápěč nejsem, hodinky můžou a nemusí překážet i při běžném pohybu zápěstí.

Nejlepším případem toho je SBDX001. Úzká malá základna kerá se rozšiřuje nahoru. Jsou vysoké, těžké ale pouzdro je dokonale vymyšlené - nepřekáží.

A o to jde především :)

 

Edit:

 

hoši Seiko tuna monocoque je nástroj, ne fashion "tuna" jako SBBN015/017  ;)

Když už chci pohodlné hodinky tak si koupím oblekovky  :)

Upraveno uživatelem 123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jak píše  Mitak, ty SBBN013 mají řemen víc v dýnku, pod pouzdrem, a tím ty hodinky přizdvihnou a nesedí to tak pěkně na ruce. Teda aspoň na té mé, 16.5cm tvaru lovečák.
Seiko SBBN013
 
Pebe ty šibale ty mě houpeš.
Ten černý puk na té oranžové šílenosti cos postnul, není SBBN013 ale ještě o cenťák vyšší a širší zrůda SBDX011 :)
A zdvihá ti to ten hnusný kaučuk.
 
sbdx011 vs sbbn013
 
post-36184-0-51096500-1457437652.jpg
Upraveno uživatelem 123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíte nevyřešitelné. Tomu, kdo nosí hodinky kvůli stavbě ruky na zápěstí těsně u ruky samotné budou víc sedět hodinky s úzkým dnem typu Sumo, Tuna, MM300m. Kdo nosí hodinky dál od zápěstí, tomu víc vyhovují hodinky s větší plochou dýnky - Stargate, skoro Tuny.

Jinak k tématu nic nemám. Kvalitní quartzový strojek bych viděl u Grand Seika nebo u topovýcho modelů Citizenu. Teď je otázkou, jestli je strojek zabalený ve správném kabátu.

Strojek, co je v Tuňácích bych jako něco extra nenazval. Není nijak zpřesněný, nemá věčný kalendář - to už dál byly SMBC023. Je to prostě pracant. Lidi ho chválí, protože není u Seika, ale i obecně z čeho moc vybírat. Přitom mi to vychvalování přijde, jako by někdo jásal nad tím, že v náklaďáku má motor pro náklaďák ne z Fabie HTP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 
Pebe ty šibale ty mě houpeš.
Ten černý puk na té oranžové šílenosti cos postnul, není SBBN013 ale ještě o cenťák vyšší a širší zrůda SBDX011 :)
A zdvihá ti to ten hnusný kaučuk.
 
sbdx011 vs sbbn013
 
papírově to jsou tuším dva milimetry na výšku pouzdra, ale díky tomu řemeni víc u středu odstávají oboje stejně ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 
papírově to jsou tuším dva milimetry na výšku pouzdra, ale díky tomu řemeni víc u středu odstávají oboje stejně ;)

 

No tak hlavně že máš jasno o jakém modelu píšeš :)

 

Jinak ale jsem měl na mysli to popisoval ggrand v první větě.

Toť vše.

Upraveno uživatelem 123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...