Přejít na obsah

Steinhart nebo Monstráky


Doporučené příspěvky

Ahoj lidi,

 

nějak se nemůžu rozhodnout, co si koupit a tak jsem se rozhodl sem sepsat pár vět a tak si utřídit myšlenky a poslechnout si názory jiných. Hodinky vybírám v podstatě už asi půl roku, resp. denně se po hodinkách koukám, kde se co prodává a co je zajímavý a tak. 

 

Momentálně mám 2 favority, je to Seiko Monster (bral bych asi černé, jsem dost srab) a steinhart ocean 1.

 

Zkusím teď vypsat co se mi na nich líbí a nelíbí.

 

Monster

  • recenzi jsem kromě ostatních četl tady http://info.photowatches.eu/2014/09/seiko-black-monster-new-srp307k1-recenze/
  • vím o nich dlouho, nikdy se mi ten stroj nelíbil až v poslední době na ně nemůžu přestat koukat, to jsou vám tak divný hodinky až jsou nádherný a myslím že je prostě potřebuju mít
  • jsou to automaty a co jsem pročítal tady na fóru (je tu 119 stránkovej giga topic) tak se s tím s nadsázkou daji zatloukat hřebíky, prostě to něco vydrží a je to kus hodinek
  • šel bych asi do těch černých SRP307K1 nebo do těch nových, to by měly být tyhle
  • ocením vodotěsnost
  • škoda, že tu není safír (tohle téma se probírá všude možně, vím o tom a vím, že se sklíčko dá vyměnit atd.)

Steinhart ocean (?)

Ta lumi u těch S - já to nemám s čím porovnat. Momentálně mám tyhle Seika - http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/48176-seiko-ssc013p1/ (mimoch. bílé a na ocelovém orig. seiko tahu) a ty svítí docela pěkně a silně, ale jen chvíli, brzo to chcípne.

 

Chybí mi osobní zkušenost, tak se pořád opírám o info co jsem se kde dozvěděl. Ty monstry buodu asi svítit parádně a dlouho, já vím, řeším hovadiny..

 

Přátelé, prosím o radu. Máte někdo možnost tu svítivost porovnat a tak...? Moc díky :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Měl jsem doma obojí - černá monstra srp307j a steinhart ocean 1 black s keramickou lunetou. Nakonec jsem si nechal doma monstra, vytvořil jsem si k nim osobnější vztah. Na steinech mě nakonec odradila právě ta podobnost s R, ale hlavně tedy lumi. Myslím že na nich byla luminova C1 a oproti monstrům nic moc, nedá se to vůbec srovnat.. I po nasvícení velmi slabé a za chvíli úplně mrtvé. Monstra nasvítím, nějakou dobu září brutálně a pak velice dlouho svítí dostatečně na odečtení času. Než jsem monstra poprvé dal na ruku, tak jsem tomu skoro nevěřil - všude jsem to četl, jak moc svítí, ale nevěřil jsem tomu :-) už věřím. Každopádně si myslím, že chybu neuděláš ani jedněma. Seika jsou legendární, robustní hodinky se skvělou lumi a originálním designem, Steiny jsou za tu cenu velmi kvalitní swiss made hodinky bez vlastního designu. Monstra teď nosím každý den. Točím tah, Seiko gumu a NATO strapy a pořád mě baví. Je to na tobě :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já moc díky za srovnání, přesně něco takovýho jsem potřeboval. 

 

Ta podobnost mně nevadí, i když časem by mohla - teď je mi to fuk. Já bych tíhnul více k těm steinům ale teď je to asi naopak. Lumi je blbost, já to vím, jenže se to hodí, já jsem noční tvor a tyhle maličkosti mně odradí.

 

Říkáš neporovnatelné... to je škoda. Šel bych do nich (S). Řeším to tak moc, protože si nikdy nic nedokážu vybrat správně napoprvé, vždycky se to pak snažím vrátit, prodat, vyměnit, cokoliv. 

 

Ještě jedna věc - není to třeba tak, že monstráky prostě brutálně svítí a hotovo? Jako třeba že tady je svítivost hodinek, tady je lepší svítivost hodinek, pak dloooouho nic a tady je seiko? Jako že jsou nade všemi? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No můžeš být v klidu s tím krokem vedle.. Ať už koupíš monstra nebo steiny a pak si to rozmyslíš, tak je tady na fóru bez problému prodáš bez nějaké větší finanční újmy :-) obojí se tu v prodejní sekci vždy moc dlouho neohřeje.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně to jsou úplně jiný hodinky. Měl jsem je a jestli neřešíš u Steinhartu podobnost se Submarinery, tak jdi spíš do Oceanů. Na Oceanech je výborný, jak to jsou univerzální hodinky. Tričko, košile, i ten oblek zvládnou. Monstra maximálně k tričku, jinak člověk vypadá jako exot.

Za mě obě a střídat :-)

Upraveno uživatelem Maiestatus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steinhart...dostaneš lepší zpracování, lepší strojek, lepší sklo a univerzálnější design, už od pohledu drahší hodinky. Takže celkem univerzální hodinky. Lumi mi přišla slabá, ale ne zas nepoužitelně slabá, minimálně ručky byly ok(na fotce vedle SKX009, což je o level níž než Monstra).

Monstra...jsou tak rozdílné oproti Steinhartům, jak to jen jde. Ty hodinky si nekonkurujou, ve skutečnosti se doplňují. Takže správná odpověď je zkusit oboje. Ale já bych volil raději Monstra.

Jestli se ti líbí design Steinhart a chceš dobrou svítivost, podívej se na hodinky Armida.

post-11518-0-14518100-1457568669_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak váhám. 

 

 

Za mě obě a střídat :-)

 

Já jsem čekal, kdo to napíše první :) Časem, ne hned. Vlastně ani nevím, jestli oboje unosím, spíše ne. Monstry tak na léto k vodě a vůbec, v podstatě když se s nima něco stane tak se houby stane, ale podle všeho přežijí konec světa.

 

Díval jsem se i na ty Armidy, jak píše ggrand, ale není to úplně ono.

 

Ty Steiny - některé kousky mají lumi Superluminova Bgw9. Někde jsem se dočetl, že je to o 60 % lepší než C1 nebo C3, teď už nevím. Dá se to nějak reálně porovnávat? 

 

Třeba tady na tý fotce od ggranda je to hodně slabý, ale použitelný. Ty steiny na obrázku to budou asi ty oceany s lumi C1 nebo C3.. nevím, nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steiny mají lepší zpracování, nicméně stojí jednou tolik. Monstra jsou osobitější, 4R36 - hacking, manuál i automat, dobrá přesnost i odolnost, za etou určitě nezaostává, lepší lumi. Za mě seiko pro invenci a nápaditost, steiny jsou prvoplánovou kopírkou (a výborným podnikatelským záměrem). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá přesnost je blud u 4r36. Nikdy nevíš, co si z klobouky vytáhneš, jestli strojek, co je naladěný na -18sec/den nebo +3sec/den. To, že jde strojek vyladit se sice hezké, ale bude to x návštěv hodináře nebo samodomo hraní. Každopádně se každým dotekem otvíráku na dýnko se pravděpodobnost poškrábaní dýnka jen zvětšuje. V tomhle je eta od Steinů lepší. Rychlejší překlápění data, vyšší frekvence, větší prestiž. Myslím si, že Seiko se svým základním strojkem zaostává, ač se teda zlepšili od dob 7Sxx.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlavně si udělej jasno, na co ty hodinky vlastně budou. Jak už se tady zmiňovalo, Monstra jsou prostě kladiva, super odolné volnočasovky, ale ke košili to moc není. Štajny jsou univerzály, které se hodí v podstatě kamkoliv. Já bych určitě k Monstrům potřeboval ještě něco dalšího a to zdaleka nejsem kravaťák. Lumi je sice fajn argument, ale přiznejme si... Jak často se někdo z nás ocitne uprostřed noci v naprosté tmě a potřebuje vědět kolik je hodin. Já mám jedny hodinky úplně bez lumi a nijak mě to v životě neomezuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad GGrand:

Jsem dycky premyslel k cemu je to dobry to rychly preklapeni data. V tu dobu jsem bud vozralej nebo spim. Vetsinou tedy oboje :-D Jinak kdybych se rozhodoval jen podle strojku taky bych asi volil etu, ale rozhodne ne kvuli preklapeni to je mi fakt sumak bo jsem v ten cas v komatu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

 

díky moc za komentáře.

 

 

Jak často se někdo z nás ocitne uprostřed noci v naprosté tmě a potřebuje vědět kolik je hodin. Já mám jedny hodinky úplně bez lumi a nijak mě to v životě neomezuje.

 

Tohle je pravda. Trochu mně ta informace o špatné lumi zaslepila, v podstatě je to jak píšeš - ještě se mi to nestalo.

 

Asi půjdu do těch štajnů.

 

Jen teď ještě musím vymyslet, jestli ty starší ocean 1 (gmt nebo bez gmt) nebo ty novější premium 500 :-)) Ty premium teda etu nemají, a to nemyslím vysavač, mají Soprod. Ale tomuhle já skutečně nerozumím.. je v tom rozdíl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steiny mají lepší zpracování, nicméně stojí jednou tolik. Monstra jsou osobitější, 4R36 - hacking, manuál i automat, dobrá přesnost i odolnost, za etou určitě nezaostává, lepší lumi. Za mě seiko pro invenci a nápaditost, steiny jsou prvoplánovou kopírkou (a výborným podnikatelským záměrem). :)

 

Je to tak, já tolik odolnost asi ani nepotřebuju. Do bazenu jsem hodinky vždycky sundával (nikdy jsem neměl potápky) a když jsme stavěli, tak jsem je taky neměl. Monstry bych se nebál si nechat.

 

Štejny jsou kopírka, ale našel jsem i další a lepší (horší) - Orient 2ER00001B, něco od Invicty a viděl jsem i Citizeny (netušil jsem, že dělají automaty).

 

No a tyhle štajni http://www.steinhartwatches.de/en/OCEAN-Titanium-500-Premium,974.html už taková kopírka podle mně nejsou, já zase takovej znalec nejsem a kdybych se to někde nedočetl tak by mně to asi ani nenapadlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad GGrand:

Jsem dycky premyslel k cemu je to dobry to rychly preklapeni data. V tu dobu jsem bud vozralej nebo spim. Vetsinou tedy oboje :-D Jinak kdybych se rozhodoval jen podle strojku taky bych asi volil etu, ale rozhodne ne kvuli preklapeni to je mi fakt sumak bo jsem v ten cas v komatu :-)

Jestli ti nevadí rozhozená datumovka od 22 hodin... na všech mojich tuninzích jsem si nechal přetočit hodinovku, aby se začalo datum překlápět o půlnoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně to jsou úplně jiný hodinky. Měl jsem je a jestli neřešíš u Steinhartu podobnost se Submarinery, tak jdi spíš do Oceanů. Na Oceanech je výborný, jak to jsou univerzální hodinky. Tričko, košile, i ten oblek zvládnou. Monstra maximálně k tričku, jinak člověk vypadá jako exot.

Za mě obě a střídat :-)

Jako EXOT jo tak to  si rozhodne nepripadam a to je nosim oranzady kazdy den taky jsem nikdy neverel ze na ruce vypadaji tak dobre ale opravdu vypadaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...