Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 3 Hlasů

Basilejské postřehy 2016

Baselworld 2016

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
107 odpovědí na toto téma

#41 Viktor

Viktor

Skryta identita

• Member_50
  • 5 417 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 19.březen.2016 - 20:08

Stočtyřicítky výborný, tegiment je fajn, strojek ala Lemania s centrálním minutovým sčítačem perfektní, já bych se jen obešel bez tý modrý dírky na boku.

0593B623-1506-4C7F-830B-4B91B32AAE39_zps

#42 Viktor

Viktor

Skryta identita

• Member_50
  • 5 417 příspěvků(y)

Publikováno 19.březen.2016 - 21:26

Deep Blue

Jdeme si tak s Romanem halou 2 a Roman říká, hele, stánek Deep Blue, pojďme se na ty jejich potápky kouknout, na fóru jsou docela populární. Tak tam vlezem, stánek menší, s pěknejma dózama ve tvaru vzduchovejch bomb a historickejch přilb na potápění. Před vitrínou stojí vysokej hubenej chlápek, říkáme tradiční formulku, jsme z Prahy atd., a Roman dodává, že Deep Blue jsou u nás populární, že to jsou "good quality and inexpensive watches".

Na to se chlápek trochu zachmuří, přiskočí k vitríně, začne ukazovat na jednotlivý hodinky a vykřikovat, safírový sklíčko, vodotěsnost přes tisíc metrů, safírová luneta, kdo má takový hodinky pod tisíc dolarů? Pak vykřikne, safírová modrá a černá GMT luneta, kdo to má? 

Rolex?, říkám já. A kdo jinej?, ptá se chlápek. A vytáhne malou baterku a začne nasvěcovat lumi a tritium trubičky jako blázen a významně se na nás kouká.

Pokyvujeme uznale hlavama a zvolna nám dochází, že asi Romanovi rozuměl "expensive watches" :-). Chlápek mávne rukou, někam na chvíli zmizí, pak se vrátí s dvěma propiskama z umělý hmoty, k tomu hrábne do vošatky a přidá pár visaček asi na potápěčský/letecký zavazadla, a to je konec, už se s náma nebaví a my dem. Bylo to "deep".

Přiložený soubor  deep.jpg   58,2K   61 Počet stažení

Dodatečně jsme se od Kubsona dozvěděli, že to byl majitel a že s ním není moc rozumná řeč.

#43 krtenek

krtenek

Jsem krtek a ryju.

• Member_50
  • 3 767 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 19.březen.2016 - 21:36

Jste mu to měli ozřejmit.

#44 Viktor

Viktor

Skryta identita

• Member_50
  • 5 417 příspěvků(y)

Publikováno 19.březen.2016 - 22:12

Nějak nám letos vycházely schůzky hůř, než v minulých letech.

Na přání jednoho člena jsem domluvil schůzku v Tag Heuer, mají obří stánek s odkrytým schodištěm hned jako první od vchodu v hlavní hale 1. Ohlásili jsme se na recepci, kde jsou všichni hrozně zaneprázdněný, dlouho hledali v papírech naši schůzku, pak teda že jo, se s náma pobaví Pascal z oddělení digital media, vzali nás dovnitř stánku a nechali čekat. Jedinej, kdo si nás všimnul, byla naštěstí servírka, tak jsme si aspoň dali na Tag Heuer šampiko.

Roman už začínal brblat, že se na to vykašleme a odejdeme, když se objevil hipster Pascal, kluk s divnejma fousama v malým sáčku, vzal nás do kóje a bleskově nám bez velkýho nadšení a zájmu (na obou stranách stolu) předvedl současný kolekce. Trochu se rozpovídal u nejlevnějšího švýcarskýho turba, jinak nic moc neříkal. TH zjevně jede, prý prodají přes 400 tisíc hodinek ročně. Nejprodávanější model je pořád Formule, hlavní trh USA.

Divil se, že u nás na fóru jsou populární Autavie. Slíbili jsme, že budeme hlasovat v anketě o příští reedici.

Mě se ty Monzy dost líbily, i když to PVD trochu vypadá jak umělá hmota. Model v oceli prý neplánujou. Turba mě moc nevzaly, ale uznávám, že mají docela dobrý technicko-moderní výraz. Ostatní modely nejsou hodinky pro mě. Tah Link úplně neopouští, mají s ním jeden nový model.

Nakonec jsme dostali USB v podobě takovýho toho lacinýho gumovýho náramku, Snow asi čekal, že mu přivezu něco hezčího, v minulosti míval TH fakt vymazlený USB. Ještě tam měli připravený tašky s pěknejma černejma ručníkama, ale ty zjevně nebyly pro reportéry z Chronomagu. Celkově nuda v Brně.

Tento příspěvek byl upraven od Viktor: 19.březen.2016 - 22:13

#45 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 602 příspěvků(y)
  • Bydlí:Slovácko

Publikováno 19.březen.2016 - 22:53

Kura vždyť Autavie snad milujou všichni všude a tomu odpovídají ceny, ne? V anketě jsem už samozřejmě hlasoval.

#46 Roman I.

Roman I.

nic

• Member_50
  • 6 037 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pardubice

Publikováno 19.březen.2016 - 23:49

Přiložený soubor  a2.JPG   89,66K   62 Počet stažení
Letošní Baselworld se nesl v hektickém tempu,kdy jsme ve čtvrtek do Basileje přijeli a v pátek odpoledne odjeli domů. Možná z tohoto důvodu jsme nebyl úplně v kondici a dá se říct, že letošní účast mě až tak nedostala. Možná to bylo i dílem mého hodinkového vyhoření, které na sobě pozoruji. Ale to jsou démoni v mé palici a musím objektivně říct, že veletrh  samotný si asi  v ničem nezadal s předcházejícími ročníky. Alespoň, co se hodinek týče. Kritičtější budu v hodnocení marketingového směřování hodinářského průmyslu. Kůůl je old skůůůl a vintyč. Jako by výrobci ztráceli invenci a tah na bránu, tak se snaží vykrást minulost. Rád vedu s Kubsonem debaty nad hipsterstvím a lumbersexuály, Kuba na to má vždycky chytrý a moderní vysvětlení a mně to hraní si na doby dávné přijde jako kravina, ale rád tomu někdy sám podlehnu.  A hodně výrobců si letos navléklo kostkovanou košili, upravilo si fous a bylo obsahově prázdné.
Přiložený soubor  a26.JPG   129,88K   63 Počet stažení
Hlavně, že limitka je věnovaná prvnímu černošskému potápěči v US NAVY, hlavně, že vracíme legendu Monza, hlavně, že tudorovští udělají další snowflake s fejkovým tahem, hlavně, že jezdí na kolečkových bruslích pinapky po hale a variací na dobu Lindbergha bych napočítal asi dvacet.
Takže podtrženo, sečteno.  Velcí hráči na trhu si stabilně už několik let drží svoji lajnu a předtsaví jeden dva modely.  Z této garnitury bych určitě vyzdvihl  Rolex Explorer I. 39 mm, delší ručka, lumi. Pro ty kdo hledají cestu k one watch  guy kandidát č. 1.
Přiložený soubor  a11.JPG   93,85K   67 Počet stažení
Tudor a jeho black bay variace. Na první pohled líbivé, ale na druhý prvoplánové hodinky s nepěkně udělaným tahem.
Zmatení u Zenithu a Tag Heuer.  Zenith se zmítá ve výše zmíněné marketingové blamáži a dělá pilotní chrona s odkazem na café racer motorky.
Přiložený soubor  a24.JPG   83,19K   62 Počet stažení
Komplikovaný giro tourbillon navlékne do limitky s vyplazeným jazykem alá Rolling Stones. Tag Heuer by hrozně, ale hrozně k největším hráčům patřil, ale novinka model Monza čtyřicet let stará věc a pokus narvat do hnusného pouzdra tourbillon cesta není.

Přiložený soubor  a13.JPG   356,47K   63 Počet staženíPřiložený soubor  a14.JPG   100,33K   60 Počet stažení
U výše zmíněných lze alespoň s nadějí pozorovat, že se snaží hýbat děním. Glashütte orinal, Blancpain nebo Breguet jsou dinosauři, kteří mají stánky i produkci konfekčně krásnou několik let, ale zoufale statickou 
Omega snad vyhlásila podnikovou soutěž, které oddělení vymyslí víc variací na téma moonwatch.

Grand Seiko – ta nová pouzdra jsou proporčně nevyvážená a ani opěvované osmidenky nevypadají v reálu hezky. 
Sestoupíme-li  k brandům střední třídy, zde mě zaujala limitka Orisu Carl Brashear diver watch. Univerzální velikost, hezká modrá, nepříliš masivní pouzdro.
Přiložený soubor  a28.JPG   70,55K   62 Počet stažení
Co neodpustím vystavovatelům, do vitríny je dali zaprášené.  Hamilton frogman pro mě potenciál na obrázku v reálu velký nepoměr mezi vehiklem na  korunce a pouzdrem. 
Přiložený soubor  a27.JPG   92,47K   61 Počet stažení

Velký dojem na mě udělal Eterna kontiki heritage chrono.  
Přiložený soubor  a1.JPG   111,52K   59 Počet stažení
Hodinky bez vady, pěkně zpracované a díky nepříliš dlouhému pouzdru budou i dobře nositelné. Z dalších vydařených potápek bych vyzdvihl Eberhard Scafograf 300 nebo Squale squalematic.

Přiložený soubor  a29.JPG   92,3K   58 Počet stažení
Obojí prudce nositelné.

Řešil se tu Sinn. Velice pěknými hodinkami jsou nová chrona s fly back funkcí. Škoda, že nesvítí.  Ty B-uhr jsou pitomé. Malé s nesmyslným řemenem,  datumka otřesná a barev taky víc než zdrávo. 

Přiložený soubor  a30.JPG   78,57K   61 Počet staženíPřiložený soubor  a31.JPG   74,42K   70 Počet stažení

Klasicky vše zachraňovaly malé brandy. Lidé milí, ochotní a hodinky zajímavé.  Precizní strojky Manufacture Royal potěšily oko, skvělý nápad předvedly mv marketingu, kdy do boje v haute horologii nasadili postavičky šmoulů.

Přiložený soubor  a4.JPG   77,49K   58 Počet stažení

Kapitolou samotnou byl zmíněný Romain Jerome. Výborná prezentace kolekce a v té okolní nudě hodinky Super Mario s postavičkami vyvedenými v emailu nebo Batman a Gotham, které vypadají podobně jako úvodní pocta , ale místo neurčitého pozadí pečlivě provedené město v 3D efektu.

Sčteno potrženo. Hodinářský svět IMHO stojí, snaží se pro masy recyklovat úspěšné modely, dělá okolo toho humbuk a nic moc se neděje.  Trhy se přesouvají do jiných oblastí než je Evropa a jim se přizpůsobuje design hodinek. Asie – Dálný východ a Arábie a Spojené státy americké. Jiné to ani do budoucna nebude.

Kdo nechce s vlky rolex víti, musí sáhnout do portmonky hodně hluboko. Minimálně k 500.000. Jinak se bude plácat víceméně pořád v tom samém. Hodně na veletrhu rotují menší firmy. Buď zanikly nebo přestaly vystavovat.

Dám si teď od Baselu pár let pokoj. Třeba pak budu překvapený.

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  a3.JPG   73,59K   66 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a5.JPG   110,36K   68 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a6.JPG   82,73K   59 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a7.JPG   83,71K   71 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a8.JPG   89,33K   84 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a9.JPG   94,44K   85 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a10.JPG   80,15K   94 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a12.JPG   114,25K   88 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a15.JPG   79,54K   89 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a16.JPG   76,53K   89 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a17.JPG   107,26K   88 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a18.JPG   94,17K   92 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a20.JPG   108,96K   94 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a19.JPG   98,3K   104 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a22.JPG   96,08K   104 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a37.JPG   116,14K   106 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a29.JPG   92,3K   103 Počet stažení
  • Přiložený soubor  a40.JPG   160,25K   99 Počet stažení
  • Přiložený soubor  P1011578.JPG   400,27K   94 Počet stažení

Tento příspěvek byl upraven od Roman I.: 20.březen.2016 - 00:09

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou...

#47 HondzaX

HondzaX

Megazávislák

• Member_50
  • 1 129 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 00:03

Kluci, diky za postrehy a fotky.
Romane, ac tva reportaz vyzniva ponekud temnym dojmem, libi se mi. Je strucna, popisna a zajimava.

#48 Kristian.nov

Kristian.nov

Megazávislák

• Member_50
  • 4 422 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň

Publikováno 20.březen.2016 - 00:11

Hmm ty dvoje potápky od Eberhard nevypadají takhle z fotky zle... A Eterna Chrono taky pěkný... Jinak asi opravdu bída...

#49 sashator

sashator

Nikdy neříkej nikdy

• Member_50
  • 4 389 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 00:11

Pěkně jsi to napsal Romane. Ač můžu hodnotit Basel jen jako dálkovej pozorovatel, tak mě letos prakticky nic nenadchlo, nikdo z klasickejch hráčů nepřišel s nějakou pro mě zajímavou novinkou. Ano, Black Baye se mi vcelku líbí, ale to se do novinek zas až tak brát nedá, je to jen inovace již zaběhlýho modelu

#50 CEGY

CEGY

Alpa samec

• Member_50
  • 5 119 příspěvků(y)
  • Bydlí:za Prahou - směrem na Ostravu

Publikováno 20.březen.2016 - 07:44

Romane a co Damasko, bylo neco noveho?

NEČUM..

#51 villain83

villain83

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 843 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 20.březen.2016 - 08:12

To chrono od Zenithu je snad to nejhnusnejsi, co jsem od nich videl.Pouzdro Squale je zlaty a zdobeny proc?To se k diverum tohodle typu vylozene hodi, zrejme customizovanej model pro ruskej trh...

Tento příspěvek byl upraven od villain83: 20.březen.2016 - 08:14

#52 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 9 905 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 08:27

Ono se někdy tzv. přejí všechno a moc podobnejch věcí pohromadě tomu nepomůže. Pánové, díky za fotky, ale hlavně za vaše postřehy formou psaného slova. Líbí se mi nestrannost i to, že vás nikdo neopije rohlíkem. Dobrej report.

Time is Life. Je to dar i prokletí.

Daemonovo Time is Life  Proč Grand Seiko?  Řemínek Nato a jeho historie  Seiko vs Steinhart srovnání  ISO 6425  Co jsou to velké hodinky  Měsíční fáze jako hodinářská komplikace  Hodinky na dovolenou  Compressor, Test Seiko vs?

#53 Roman I.

Roman I.

nic

• Member_50
  • 6 037 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pardubice

Publikováno 20.březen.2016 - 08:38

Romane a co Damasko, bylo neco noveho?

Damasko v Basileji nevystavuje

To chrono od Zenithu je snad to nejhnusnejsi, co jsem od nich videl.Pouzdro Squale je zlaty a zdobeny proc?To se k diverum tohodle typu vylozene hodi, zrejme customizovanej model pro ruskej trh...

Zenith je opravdu v teto pilotni podobě komická záležitost. Ještě navrch má takovou tu fejkovou patinu, aby to vypadalo staře. A ty dva subciferníky narvaný k sobě. Lahoda. Na jejich obranu lze ale říci, že klasická el primera jsou prostě moc hezký hodinky. Letos představili i lajnu pro obry. 45 mm na tahu a to bylo obrovský.
Ty squale nevypadají v reálu vůbec zle. Ručně ryté Mario Terzim, prostě sběratelský kousek. Mně se to celkem líbilo, k nošení to moc nebude

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou...

#54 villain83

villain83

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 843 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 20.březen.2016 - 08:51

Ja mam Zenith moc rad, i ty novy Specialy bych bral, ale tohle je fakt hnus.Zdrahal jsem se psat, ze vypadaj fejkove, ale evidentne to vidime podobne, ta "patina" tomu dava korunu.

Tento příspěvek byl upraven od villain83: 20.březen.2016 - 08:53

#55 krtenek

krtenek

Jsem krtek a ryju.

• Member_50
  • 3 767 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 08:56

Co je u Tudorů špatné na tahu, proč je fejkový?

#56 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 9 905 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 09:02

Co je u Tudorů špatné na tahu, proč je fejkový?

asi jde o ty nýty nenýty.

Daemonovo Time is Life  Proč Grand Seiko?  Řemínek Nato a jeho historie  Seiko vs Steinhart srovnání  ISO 6425  Co jsou to velké hodinky  Měsíční fáze jako hodinářská komplikace  Hodinky na dovolenou  Compressor, Test Seiko vs?

#57 krtenek

krtenek

Jsem krtek a ryju.

• Member_50
  • 3 767 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 09:10

Stále nerozumím, nové modely nemají tah z plných článků jako stávající?

#58 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 9 905 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 09:31

http://www.tudorwatc...itage-black-bay

#59 A_J

A_J

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 244 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena

Publikováno 20.březen.2016 - 09:35

Díky za report. Nomos ničím nezaujal?

#60 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 314 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 20.březen.2016 - 09:43

Starý Tudory (a R samo) měly nýtované tahy viz foto. Letošní novinka na to odkazuje, ale ty nýty jsou jenom jako, bez funkce a na okrasu asi.

z101733-xxIMG_3973.jpg

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Baselworld, 2016