Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 3 Hlasů

Basilejské postřehy 2016

Baselworld 2016

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
107 odpovědí na toto téma

#61 wizard-ov

wizard-ov

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 585 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Ostrava, kraj razovity
  • Fanoušek značky:chnmg :o(

Publikováno 20.březen.2016 - 10:02

Díky moc za info. Z fotek se mi líbí ty Eberhardy, fejkový rivet tah u Tudoru zklamal (byť do nich asi zase půjdu, ale asi v kožka verzi).
Jo a ten pán s cígem - to je reklamní postavička na McDonald ?

#62 Bobisek

Bobisek

Závislák

• Member_50
  • 748 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc

Publikováno 20.březen.2016 - 11:45

Čím jsem starší a čím déle na Chronomagu (skoro 11 let...), tím více mi připadá, že každá pokus o novinky v hodinářském průmyslu je v zásadě k horšímu :) Za posledních X let mě pozitivně překvapily akorát Hamiltony Paneurope a pár Ballů, Damasko a Tudorů, jinak to je fakt bída. Vlastně nejlépe to dělá Rolex se svým ledovcově se pohybujícím inovačním úsilím. Je to velký rozdíl oproti jiným sektorům, třeba když srovnám svůj Samsung S6 s dva roky starou S4, tak vidím skutečný (hlavně designový) pokrok, dtto u televizí či nábytku.

Díky moc za podrobný report, Basilej mou skepsi jen prohloubila, ani s bezednou kapsou bych si oproti současné sestavě nic (R Exp II white, R Millgaus GV, LLD) nevybral.

#63 bandicoot

bandicoot

OWG

• Member_50
  • 14 572 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 20.březen.2016 - 12:17

Zajímavý report. Vystihující. Děkuji.

#64 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 20.březen.2016 - 12:24

Čím jsem starší a čím déle na Chronomagu (skoro 11 let...), tím více mi připadá, že každá pokus o novinky v hodinářském průmyslu je v zásadě k horšímu :) Za posledních X let mě pozitivně překvapily akorát Hamiltony Paneurope a pár Ballů, Damasko a Tudorů, jinak to je fakt bída. Vlastně nejlépe to dělá Rolex se svým ledovcově se pohybujícím inovačním úsilím. Je to velký rozdíl oproti jiným sektorům, třeba když srovnám svůj Samsung S6 s dva roky starou S4, tak vidím skutečný (hlavně designový) pokrok, dtto u televizí či nábytku.

Díky moc za podrobný report, Basilej mou skepsi jen prohloubila, ani s bezednou kapsou bych si oproti současné sestavě nic (R Exp II white, R Millgaus GV, LLD) nevybral.

naprostý souhlas kromě konce posledního odstavce ....... navíc jsem zjistil, jak bylo tendle tejden jeden den teplo, že mě ty hodinky vlastně na ruce serou, páč se pod nima potím ...... takže sem si opět potvrdil, že hodinky sou stejná pyčovina jako guma u trenek

*nicméně díky za report

Tento příspěvek byl upraven od YPO: 20.březen.2016 - 12:26

#65 Kristian.nov

Kristian.nov

Megazávislák

• Member_50
  • 4 425 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň

Publikováno 20.březen.2016 - 13:37

naprostý souhlas kromě konce posledního odstavce ....... navíc jsem zjistil, jak bylo tendle tejden jeden den teplo, že mě ty hodinky vlastně na ruce serou, páč se pod nima potím ...... takže sem si opět potvrdil, že hodinky sou stejná pyčovina jako guma u trenek

*nicméně díky za report

To povídáš pořád dokola a stejně je na tu ruku zase dáš :-D

#66 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 20.březen.2016 - 13:40

To povídáš pořád dokola a stejně je na tu ruku zase dáš :-D

jasný, ale přehazuju to zleva doprava .... podle toho jak to pálí ..... úplně na hovno, zbytečný pohyby ..... čas jít k lékaři

#67 Muffik

Muffik

Závislák

• Member_50
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 14:41

optimistický počtení to není, ale každopádně pánové díky moc za report a fotky

#68 huhu4d

huhu4d

Megazávislák

• Member_50
  • 3 843 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 15:02

Dakujem za postrehy, v mnohom suhlasim s Vasimi nazormi. U citizenu ste sa nahodou nezastavili? Dnes som na IG nasiel tento kusok z tohtorocneho baselu a vyzera to zaujimavo. List price okolo 350usd...
Přiložený soubor  uploadfromtaptalk1458482556317.jpg   111,68K   52 Počet stažení

Tento příspěvek byl upraven od huhu4d: 20.březen.2016 - 15:02

#69 Roman I.

Roman I.

nic

• Member_50
  • 6 042 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pardubice

Publikováno 20.březen.2016 - 17:16

Já si myslím, že ten invenční potenciál je daný faktem, že mechanické hodinky jsou věc zbytná narozdíl od nezbytných novych technologií. Určitý anachronismus bez primárního cíle. Tím je v současnosti estetika. Technické určení už žádné mechanické hodinky nemají. Na vše jsou tu tišťáky. Zároveň nejsou hodinky levným zbožím. 4000 € za ucházejicí mechaniky budou měsíčním příjmem člověka v hodně bohaté cásti světa. To vše podle mě brzdí nástup nových designových i technických inovací. Prostě je to be classic. A k tomu stačí pošmrdlat modely z dob zlaté éry. 50-70 leta 20. Stol. A be classic často jde ruku v ruce s tradicí. A tradice často jde ruku v ruce s trvalou hodnotou. A za to lidi zaplati. V době, kdy spottřební kolotoč s kurvítky ve věcech nutí k nadprodukci, něco, co funguje x let, je do jisté míry exkluzivita, kterou si nechají výrobci zaplatit. Tak proč se hrnout do experimentu, když kopírováním historie lze ověřeně dobře vyžít. Proč by rolex vymýšlel nový model, když daytony nejsou k sehnání a akcionáři vrní blahem. Podle mě normální stav a my jsme fanouškovská obec, která to vnímá citlivěji než ostatní

Tento příspěvek byl upraven od Roman I.: 20.březen.2016 - 17:18

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou...

#70 Guest_Kamil_*

Guest_Kamil_*
  • Guests

Publikováno 20.březen.2016 - 18:23

Rolex akcionáře nemá.

S tím invenčním potenciálem bych to tak černě neviděl. Třeba B.R.M., Chaykin, Zeitmaschine, Urwerk do jisté míry a další nezávislí. A samozřejmě Ulysse Nardin má mnoho vychytávek. Je to spíš dané tím, že na hodinkách asi moc nových komplikací k vymyšlení není. Proto se může zdát, že se všechno opakuje a už tady někdy bylo.

#71 instant

instant

Grand Seiko Snob

• Member_50
  • 13 975 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 18:28

tak tomu hovorim hodnotny prispevok do diskusie :)

"If you think you are too old to rock'n'roll, then you are." Lemmy Kilmister
"Life is hard. It's harder if you are stupid." John M. Stryker
"AC/DC a Pribináček má rád KAŽDÝ." instant

Grand Seiko SBGC011 l.e. */20, Grand Seiko SBGA031 Air Divers Titanium 200m, Grand Seiko SBGR079 Antimagnetic 100m, Seiko SBDB003 Landmaster SD, Seiko Sportura SRQ007J1 Limited Edition, Citizen Promaster JP3020 Titanium Diver 200m, Citizen Promaster AV0020-55H Titanium, Glycine Airman 17 Ref. 3865.19-LB9B, Glycine Airman SST-06, Rolex Explorer II GMT Ref.216570

#72 huhu4d

huhu4d

Megazávislák

• Member_50
  • 3 843 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 19:05

Mne skor na tom vsetkom vadi pristup medii. Vsetko su oslavne clanky jake su vsetky nove hodinky paradne a akosi sa straca kritika. V poslednej dobe vacsina online medii stratila sudnost. Tudor je snad najvacsim zadavatelom reklamy pre hodinkee a podla toho tak aj vyzeraju clanky. Ablogtowatch sa tiez kazdemu pcha do riti. Wornandwound este ako tak poskytuju aku taku protivahu, avsak su mali a tak sa nedostanu na vela eventov.

Chyba mi proste priamociarost aku bolo citit z Romanovho postu. Co sa tyka mna, tak tohto roku to jednoznacne zvalcoval rolex, ako tak tudor. TH, Omega, GS slabota. Glashutte to zvladli, nomos nula bodov, rovnako sinn.

#73 tano

tano

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 393 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko

Seiko Monster SKX781K
    Seiko PADI SRPA21K1
    Seiko Sumo Modra SBDC033
    Eterna Kontiki date
    Damasko DA 38 - tah
    Casio PRW 3000-2B
    Mido Ocean Star Diver 600
    x-------------------------------------------x

Steinhart Titanium 500
    Seiko Marine Master 300M SBDX017

Publikováno 20.březen.2016 - 19:44

Diky za report, zajimave pocteni, sic ne v pozitivnim duchu, ale je to tak. Jsem rad, ze se toho nekdo ujal.

#74 honza71

honza71

Perun s námi !

• Member_50
  • 5 281 příspěvků(y)
  • Bydlí:se mi dobře
  • Fanoušek značky:Girard-Perregaux

Publikováno 20.březen.2016 - 20:08

Romanuv sumar je pro me vlastne dobra zprava.
Staci si pockat, az se dostanou vylepseny Expy I 39mm do prodejen a budu mit klid ;-)
A nebo zase ne ??? :-D
All I Really Need To Know I Learned In Kindergarten (Robert Fulghum)
Jsme tak velcí, jak velké věci nás rozčilují.

#75 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 606 příspěvků(y)
  • Bydlí:Slovácko

Publikováno 20.březen.2016 - 20:30

Ale jo, kritika existuje, tady rozebírají Rolex, Tudor, Chanel a G.O.
http://timeandtidewa...inal-and-rolex/

#76 NIGHTinGALE

NIGHTinGALE

ETERNAL

• Member_50
  • 7 460 příspěvků(y)
  • Bydlí:země Oz ;o)

Publikováno 20.březen.2016 - 20:32

Co Oris Sixty Five?

Ty se mi líbí fakt hodně.

Takový poctivý jedoduchý hodinky... v dnešní přeumělkované době plné hodinářský komplikací beze smyslu, mě hrozně lákají.

Kdysi mě podobně zaujaly Longines Legend Diver, ale ty Orisky žeru ještě víc.

Jojo, je vidět, že všechny pořádné hodinky už byly vyrobeny, ale že když se jejich remake povede, že to je pořád nádhera.

Přiložený soubor (y)

Dickens si prohlížel záhyby černého pláště, který halil Poeovy ruce. Poe z nich s úsměvem vytáhl černou kočku.
„Pro jednoho z našich hostů.“
„A pro ty ostatní?“
Poe se opět rozkošnicky usmál. „Předčasný pohřeb?“

#77 m.n.

m.n.

It's toasted!

• Member_50
  • 2 689 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 20.březen.2016 - 20:35

Ty sou ale z loňska, ne?

#78 azeppelin

azeppelin

SOMNAMBUL

• Member_50
  • 2 869 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:*pseudologia phantastica
  • Fanoušek značky:IMMORTALITY

Publikováno 20.březen.2016 - 20:36

A bereme to tu vážně jinak? Když bychom udělali povrchní bilanci nejfrekventovanějších témat, tak se tu dohromady také motáme v kruhu. Evergreeny jsou stálice na trhu s vintage předlohou a známou analogií evoluce modelové řady. Je to ověřený model, který zjevně funguje ato nejen u hodinek. Velikáni na trhu produkují přesně to, co jejich zákazník očekává. I v naší "hodinkové" sektě vzbudí větší zájem každoroční zdražování Rolexu a prodloužení ručky o dva milimetry , ale takřka nulový zájem tvorba AHCI a mikrobrandů. V současném nastavení trhu a spotřebitelských preferencí si ani nedokážu představit srovnatelný produkt, který by trumfnul konkurenta s tučným backgroundem.

By te roztrhl, jak kure z Tesca.

#79 skalis

skalis

Retarded Member

• Member_50
  • 6 241 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 20.březen.2016 - 21:50

Souhlasim a stejne tak souhlasim s Romanovym komentarem. Prijde mi, ze fura znacek ztraci jasnou identitu a svuj vyrazny ksicht (napr. IWC uz nekolik let). Pridavanim dalsich a dalsich modelu vlastne rozreduji svoje portfolio (napr. zminene Zenith) a chybi mi posun nejakym smerem, drajv, vize. Retro jede, osobne ho mam taky rad, ale nekdo to zvlada (napr. Oris potapky), nekdo hur (Longines ma dost povedenych kusu a na druhe strane kolekce jsou nemastny neslany sracky s silenyma datumkama apod.) a nekteri se v tom uz jenom placaji (Zenith). V moderni linii je te jeste vetsi bida obzvlast u velkych producentu a tady vyhravaji spis mensi brandy (napr. polarizujici Damasko, ktere ma jasny smer, design a koule bez potreby kohokoliv kopirovat) nebo Nomos (ktery se taky ale zacina nejak placat na miste) a i u tech je videt vyhoreni (Stowa aktualne tragedie, Sinn taky bida). Kdyz se podivam na Omegu a jejich dalsi a celkem zbytecne iterace puvodne smrncovnich Planet Oceanu (muj nazor), stejne jako pokus o komercni vytezeni moonwatchu az na kost, tak mi to pripomima Millerova Krtecka :).

Nejlip z toho vychazi jednoznacne Rolex, ktery jede pomaloucku tu svou, pozvolna inovuje, obcerstvuje modelove rady a dlouhodobe vsechny prakticky valcuje. Tudor je znovuobjevena hvezda, ale taky se mi zda, ze zbytecne devalvuje (viz peckovni trojka Black Bay, do ktere se "nasilne vklicily" all black a broznovky). Podle me, kdyby nechali jen trojlistek cervene, modre a cerne a jen upgradovali na inhouse, tak udelaji dlouhodobe vic bodu. Z 36 mm verze mam ponekud rozpacite pociti kvuli "masivnosti" ciselniku a rucek, ale celkove spis OK a se stavajicimi Black Bay se vubec nebijou.

Chyba mi proste priamociarost aku bolo citit z Romanovho postu. Co sa tyka mna, tak tohto roku to jednoznacne zvalcoval rolex, ako tak tudor. TH, Omega, GS slabota. Glashutte to zvladli, nomos nula bodov, rovnako sinn.

logo.jpgWomen in Barcelona wear Rolex!

#80 kubson

kubson

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 682 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2016 - 21:55

Letošní BaselWorld byl pro mě co se týká celkového pocitu opravdu trochu jiný, nenapadá mě jiné slovo, než smutný. Ještě to vstřebávám a něco napíšu. Ale v podstatě se mi potvrzují obavy, o kterých jsem psal loni.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Baselworld, 2016