Přejít na obsah

Panerai - Pravidelné servisování


Porsche_911

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

tady na foru jeden člen prodává PAM00104 z roku 2003. Nepíše o tom, zda byly hodinky pravidelně (údajně každé 2 roky?) servisovány (a neptal jsem se ho).

 

Jaký je Váš názor na pravidelný servis? Našel zatím toto:

 

Panerai watches are made to very high standards of quality. It is worth remembering that the mechanical parts run 24 hours a day when used, so the watch must undergo regular maintenance to ensure long life and good operation.

Upraveno uživatelem Porsche_911
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

 

nemusi to byt kazde dva roky. Zavisi to, ako urci vyrobca. Rolex teraz napriklad dava 5 rokov. Samozrejme tieto servisne intervaly sa pocitaju pre taky scenar, ze hodinky nosis kazdy den, teda ze nepretrzite idu. Pokial ti 50% casu lezia, tak sa ti predlzi servisny interval, nie vsak o 50%. Vo vseobecnosti plati pravidlo, ze pokial hodinky idu dobre, teda neponahlaju sa a ani nemeskaju, tak ich servisovat netreba. Pokial si od predavajuceho hodinky chces kupit, spytaj sa na historiu servisovania a podla toho sa rozhodni.

Upraveno uživatelem huhu4d
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Názory se líší a existuje mnoho faktorů. Pokud bych hodinky nosil pravidelně do vody (slané především) servis bych úplně nezanedbal a dvouletý interval bych dodržel. Hodinky, které ve vodě nejsou často, jdou stále se stejnou odchylkou a drží rezervu nátahu, ty bych automaticky po dvou letech neservisoval a interval bych prodloužil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

 

nemusi to byt kazde dva roky. Zavisi to, ako urci vyrobca. Rolex teraz napriklad dava 5 rokov. Samozrejme tieto servisne intervaly sa pocitaju pre taky scenar, ze hodinky nosis kazdy den, teda ze nepretrzite idu. Pokial ti 50% casu lezia, tak sa ti predlzi servisny interval, nie vsak o 50%. Vo vseobecnosti plati pravidlo, ze pokial hodinky idu dobre, teda neponahlaju sa a ani nemeskaju, tak ich servisovat netreba. Pokial si od predavajuceho hodinky chces kupit, spytaj sa na historiu servisovania a podla toho sa rozhodni.

OK, díky, to dává smysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Názory se líší a existuje mnoho faktorů. Pokud bych hodinky nosil pravidelně do vody (slané především) servis bych úplně nezanedbal a dvouletý interval bych dodržel. Hodinky, které ve vodě nejsou často, jdou stále se stejnou odchylkou a drží rezervu nátahu, ty bych automaticky po dvou letech neservisoval a interval bych prodloužil.

Prosím vysvětli, jaký má vliv voda na odchylku? Myslel jsem, že jde spíše o mechanické namáhání (nárazy) což u plavání může být, ale pořád to není jako kdybys s nimi já nevím, třeba hrál tenis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejde o odchylku, tam nemá voda samozrejme zadny vliv, ale jde napr. o funkcnost a stálost tesneni pouzdra, korunky, atd. Pokud jsi pravidelne ve vode, musí byt tesneni neustale v perfektnim stavu a proto se vyplati ho nechat servisovat (kontrolovat, menit) casteji.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

 

nemusi to byt kazde dva roky. Zavisi to, ako urci vyrobca. Rolex teraz napriklad dava 5 rokov. ...

Nemíchejte taky kolegovi hrušky z jabkama.

Rolex začal dáva 5letou záruku. Doporučení pro servisní intervaly nicméně zvýšil z minulých 3 let na 10.

 

Perhaps an even more interesting development is the fact that Rolex is now also claimed to officially recommend a 10-year service period for its watches, up from a previous 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejde o odchylku, tam nemá voda samozrejme zadny vliv, ale jde napr. o funkcnost a stálost tesneni pouzdra, korunky, atd. Pokud jsi pravidelne ve vode, musí byt tesneni neustale v perfektnim stavu a proto se vyplati ho nechat servisovat (kontrolovat, menit) casteji.

Souhlas, pokud by šlo o vyloženě drsné podmínky jako třeba job na moři s denním potápěním a hodinky vystavené slunci/žáru, tj. extrémy několikrát denně tak to pak jo. Já tedy osobně nikoho neznám, kdo by se do těchto situací často dostával. Osobně tedy můžu být v klidu pokud většinu času trávím v autě/v kanceláři a při lehkém sportu (nenadřu se :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemíchejte taky kolegovi hrušky z jabkama.

Rolex začal dáva 5letou záruku. Doporučení pro servisní intervaly nicméně zvýšil z minulých 3 let na 10.

 

Perhaps an even more interesting development is the fact that Rolex is now also claimed to officially recommend a 10-year service period for its watches, up from a previous 3.

Jako jo, Rolexkám celkově v ohledu kvality a výdrže věřím asi nejvíc (subjektivní dojem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že většina mechanických hodinek v rukou nechronomagorů prostě funguje bez servisu natolik dlouho, dokud jdou v rozumné odchylce třeba do +/- půl minuty denně a nikdo to neřeší klidně desítky roků. Např. bývalé otcovy Primky hodináře určitě neviděly celých skoro čtyřicet roků a jdou tak +/- 25 vteřin denně. A ani mně to žíly nijak nerve, když vím, že nové SKX009 se chovají skoro stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když donesl svoje PAM 312 do Carollina po dvou letech na servis, tak se mě zeptali jestli hodinky jdou přesně a je vše v pořádku, já řekl že jo a oni mi na to řekli, že v tom případě je škoda do nich lézt a otevírat je... takže když jdou dobře, tak to že není servis vůbec nevadí, strejda má automaty, které nemají servis 40 let a jdou mu stále dobře... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, příliš velká pohádka, vzhledem k tomu, že se na trhu poflakuje obrovské množství skládaček, padělků a některé aukční domy to vesele prodávají za statisíce dolarů, tak bych byl opatrný. Uvidíme, jestli k tomu něco řekne Jose Pereztroika http://perezcope.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že většina mechanických hodinek v rukou nechronomagorů prostě funguje bez servisu natolik dlouho, dokud jdou v rozumné odchylce třeba do +/- půl minuty denně a nikdo to neřeší klidně desítky roků. Např. bývalé otcovy Primky hodináře určitě neviděly celých skoro čtyřicet roků a jdou tak +/- 25 vteřin denně. A ani mně to žíly nijak nerve, když vím, že nové SKX009 se chovají skoro stejně.

+/- 25s denně by mi vadilo, hlavně bych měl pocit, že "něco vevnitř" nefunguje tak efektivně/správně jak má/může. 

 

Panerai strojky sice nejsou COSC, ale jejich rozptyl by měl být maximálně +8/-6s / den, aspoň podle oficiální záruční knížky Panerai.

 

Já když donesl svoje PAM 312 do Carollina po dvou letech na servis, tak se mě zeptali jestli hodinky jdou přesně a je vše v pořádku, já řekl že jo a oni mi na to řekli, že v tom případě je škoda do nich lézt a otevírat je... takže když jdou dobře, tak to že není servis vůbec nevadí, strejda má automaty, které nemají servis 40 let a jdou mu stále dobře... :)

To je dobrý :) To mi připomnělo:

 

Ptá se syn otce programátora:

"Tati, proč vychází a zapadá každý den slunce?"

"Funguje to tak to nech bejt!"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+/- 25s denně by mi vadilo, hlavně bych měl pocit, že "něco vevnitř" nefunguje tak efektivně/správně jak má/může.

Ale toto se netýká Panerai, ale Seiko SKX009 a vlastně to není +/- 25 sekund ale stabilních -25 sekund. Asi by to šlo nějak poštelovat, ale vlastně je to u těch hodinek v normě a navíc musím brát v potaz, že ty hodinky jsou tak 99% ve winderu. Na ruce by to bylo nejspíš lepší.

 

No a co se týče těch Primek, tak jsem to pravda až tak moc nepozoroval, protože jsou pouze v krabici, ale chtěl jsem říct, že i po těch 40ti letech bez servisu jdou vlastně slušně a není to nic v řádu minut denně (což dělaly jedny Omega mechanické fejky, co jsem kdysi koupil).

 

No a moje Panerai s trojdenním nátahem jdou pravděpodobně velmi přesně, ale pozorovat jsem se to snažil jen tak třikrát, protože je potřeba nosit je aspoň týden v kusech, když nemají ani minutové indexy natož vteřinovku :-) Fakt nechápu, jak si mohli žabí muži synchronizovat ty bombové útoky na lodě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, příliš velká pohádka, vzhledem k tomu, že se na trhu poflakuje obrovské množství skládaček, padělků a některé aukční domy to vesele prodávají za statisíce dolarů, tak bych byl opatrný. Uvidíme, jestli k tomu něco řekne Jose Pereztroika http://perezcope.com/

 

Ta pohádka se mi líbí. Nebyl by nějaký příklad s těmi padělky v aukčních domech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...