Přejít na obsah

Panerai - Pravidelné servisování


Porsche_911

Doporučené příspěvky

No a moje Panerai s trojdenním nátahem jdou pravděpodobně velmi přesně, ale pozorovat jsem se to snažil jen tak třikrát, protože je potřeba nosit je aspoň týden v kusech, když nemají ani minutové indexy natož vteřinovku :-) Fakt nechápu, jak si mohli žabí muži synchronizovat ty bombové útoky na lodě :-)

:))) Vtipna predstava. Vylozene Italian job!

O prakticnosti pouziti potapek mam sve pochybnosti, az nebudu na mobilu, napisu neco co jsem objevil u JLC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Co se "štelování" a přesnosti týče, na nějaké hlubokomyslné závěry je po týdnu brzo, ale všiml jsem si u "mikrorotorových" 572 zajímavé věci: Při vrtění ve Winderu (střídavě vlevo/vpravo á 5 minut, provoz 2x 3 hodiny denně) se okamžitě začnou předbíhat o víc než 5 sekund za hodinu(!) - zatímco po zastavení, na ruce (zas tak moc se nepředřu) nebo při odložení na stůl jdou prakticky přesně  :huh:

post-18308-0-55373400-1477786125_thumb.jpg

Možná mi tím chtějí naznačit, že jsou to společenské hodinky a že nechtějí zůstávat doma samy? think_smiley_46.gif

PS: Kalibru 9001 v PAM320 na tomtéž rotoru winder nijak nevadí - a vytrvale se drží svých +2s/den  :cool02:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se "štelování" a přesnosti týče, na nějaké hlubokomyslné závěry je po týdnu brzo, ale všiml jsem si u "mikrorotorových" 572 zajímavé věci: Při vrtění ve Winderu (střídavě vlevo/vpravo á 5 minut, provoz 2x 3 hodiny denně) se okamžitě začnou předbíhat o víc než 5 sekund za hodinu(!) - zatímco po zastavení, na ruce (zas tak moc se nepředřu) nebo při odložení na stůl jdou prakticky přesně  :huh:

attachicon.gifIMG_1412.jpg

Možná mi tím chtějí naznačit, že jsou to společenské hodinky a že nechtějí zůstávat doma samy? think_smiley_46.gif

PS: Kalibru 9001 v PAM320 na tomtéž rotoru winder nijak nevadí - a vytrvale se drží svých +2s/den  :cool02:

Já myslím že je častý problém u všech Panerai kalibrů na maximální nátah se neskutečně zrychlují, já todle řešil u P9000 a na foru jsem našel že Volfda měl stejný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro doplnění: Možná je to jen momentální náhoda a nebo mám z prdele štěstí na kus, ale po více než týdnu občasného nošení na ruce a bez odkládání do Winderu (hodinky prostě hozené na stůl) mám celkovou odchylku P4000 v PAM572 rovných 0(!) sekund :speak_cool:   ...zatímco "referenční" rádiem řízené Junghansky Mega1000 se v hodinkovnici za betonovou zdí (která u mě doma dělá rozdíl mezi chytáním a nechytáním signálu) za stejnou dobu vůči vysílači stihly rozejít zhruba o 5 sekund vpřed - což samozřejmě (při funkční synchronizaci) není žádný problém, ale čekal jsem spíš výsledek "v neprospěch mechanik"...  :blink:   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám třetí winder a jedno mají společné. Všechny bez ohledu na cenu a značku mi po čase rozhodí veškeré hodinky bez ohledu na cenu a značku ať dělám co dělám. U PAM 572 jsem to měl stejně, totéž u všech RLX i u PP.

Na ruce a na nočním stolku pohoda, ve winderu průšvih.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jen pro zajímavost, pár dní jsem nechal odložené 572ky s P4000 na zastaveném šikmém (45°) rotoru winderu - a předbíhaly se stejně šíleně jako když se na tomtéž místě 2x 3 hodiny denně vrtěly (a zbytek času stály, viz výše). Při nošení na ruce a odkládání "naplocho" jdou i po týdnu prakticky přesně(!) - takže problém nebude ani tak v nátahu a nebo seřízení, jako v "nepohodlné" odkládací pozici. Ještě zkusím jak jim chutná winder s vodorovnou osou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

S odstupem 8 měsíců (a týden od pořízení "nového a nechrastícího" winderu od Mirka) si dovolím "kvalifikovaně" potvrdit předpoklad ohledně citlivosti automaticky natahovaných inhousů PANERAI na způsob nátahu:

  • u P900x není třeba brát ohled na sklon osy ani směr nátahu = použijte winder který se vám líbí a budete spokojení.
  • u P400x (mikrorotor) se radši vyhněte natahovačům se šikmou osou = hodinky se v pohodě natáhnou i našikmo, jenže pak se i ve stojícím winderu začnou dost předbíhat. Po odložení do natahovače s vodorovnou osou mi i po 6 dnech a 800TPD oběma směry jdou výše zmiňované 572 na sekundu přesně - tj. stejně jako v OWG režimu "ve dne na ruce, v noci vleže na stolku".

Tak - a ráno je konečně můžu vzít na ruku, když už zas máme ten hnusnej podzim na krku...  B)

post-18308-0-61653800-1505687668_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...