Přejít na obsah

JLC Master Compressor Memovox


Porsche_911

Doporučené příspěvky

Při hledání ideálních hodinek, které by mi na chvíli (klidně navždy) vydržely a dlouho by mě bavily jsem narazil na jednu nedomyšlenou funkci Memovoxů. Jde o obousměrnou rotační lunetu, která má sloužit k nastavení času ponoru. Nastavuje se levým horním čudlíkem, který je umístěn tak (a zcela nepochopitelně bez zamykání), že dochází velmi snadno k jeho svévolnému otočení.

Nastává pak situace, že si nastavíte ponor 15 minut, ale luneta se Vám posune na 17 minut nebo klidně na 12 minut. Jak znáte Memovoxy z fotek tak takto skoro nikdy v reálu nevypadají, luneta si dělá co chce. Spoléhat se na to tím pádem nedá a čekal bych lepší užitný design, když jsou ty hodinky jinak téměř perfektní.

Upraveno uživatelem Porsche_911
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prej tam tou korunkou na 10 zatéká.

Tož gratulace.

Ahoj,

Hodinky mi zatím neříkají pane, ale i tak děkuji. Spíš jsem se chtěl podělit o zkušenost, protože něco jiného je snít a koukat na obrázky a pak realita. Mě to tedy dost překvapilo.

 

Moje vysněné jsou několik let Grand Réveil, ty jsem ještě neviděl naživo. Třeba to nebude ono a budu v klidu. Ikdyž tuším, že jsou super :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korunka na 10 opravdu nemá žádnou aretaci ani není šroubovací (jako třeba u LLD). V praxi se stane (u člověka, který tento memovox nosí na levé ruce), že se vnitřní luneta o kousek posune, ale doslova jen o kousek; potápače by to ohrozit nemělo, estetický dojem to pokazit může. Tak rozhozená vnitřní luneta, jakou tady postuje Porsche, o to se podle mne někdo musel cíleně snažit. - Osobně mi taky vadí představa, že někam dovnitř pouzdra se kolem této korunky může dostat slaná voda, a pak tam po ní může zůstat nějaký sajrajt...

 

V praxi vadí daleko víc, že cal. 918 nemá rychlý posun data, při změně data se musí šmrdlat korunkou dopředu a dozadu přes půlnoc.

 

Taky někdy vadí banánové okénko budíčku: v deset večer si čas buzení přesně nenastavíte, šipka je schovaná pod hodinovou ručkou.

 

Konečně je tenhle model dost masivní, celková tloušťka pouzdra je přes 15 mm, navíc má víčko výrazný "pupík" - doporučuji zkusit, jak sedne na konkrétní ruku.

 

Přes tyhle drobné mušky na kráse to je krásná hodinka s velmi výraznou estetikou. Příští rok oslaví patnácté narozeniny, Master Compressor Memovox byl poprvé představen  na SIHH 2002. A to hlavní - budíček - je radost poslouchat, má krásný a hlasitý zvuk. S drnčivými budíčky, kdy kladívko klepe přímo do pouzdra, tenhle memovox nejde srovnávat.

 

PS: Ještě přidám link na článek s fotkou autorky designu, Magali Metrailler:

http://thepurists.com/watch/features/jaw/jlcmastercomp/index.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, škoda aj toho detailu zákrytu šípky budíka. Ten by som využíval častejšie ako liezť s tým do vody. Mne trochu vadia takto nedoriešené prkotiny, pretože celkovo sú to krásne hodinky. Zrejme ten systém nastavovania budíka ako je napríklad u Master Memovox je predsa len lepší. 

 

Prosím, ako dlho zvoní? Klasika tých 20s alebo aj viac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že to máš zmáknuté. ;)

Ty šroubky v lunetě jsou tak do žluta jako na té fotce? Nebo to je jenom jiným odrazem světla od té leštěné hlavičky?

Edit:

Se omlouvám, že neudržím téma. Ale dokud neudržím jenom to, tak to ještě jde. :P

Upraveno uživatelem Jumbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že to máš zmáknuté. ;)

Ty šroubky v lunetě jsou tak do žluta jako na té fotce? Nebo to je jenom jiným odrazem světla od té leštěné hlavičky?

Edit:

Se omlouvám, že neudržím téma. Ale dokud neudržím jenom to, tak to ještě jde. :P

Šroubky jsou z bílého zlata a jinak lámou světlo + jsou leštěné. Ale jinak jsou "stříbrné" tedy ne, nejsou do žluta ;)

 

A abych udržel téma, posílám video se zvukem budíčku

 

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...