Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dneska sem se po dvou sadach .10-46(Elixir optiweb) vratil k .11-48(Rotosund) a vylozene si chrochtam ;)

Ruce teda trpi, ale zmizeli vsechny ty podivnosti se kteryma sem se rok potykal, jako tence znejici neopletene struny, "sitar sound" "e"-cka a trhajici se chrastici oplet.

A fakt zacinam nenavidet PRS "winged tunners" - asi proto menim struny jen 1-2x do roka, je to fakt oser...

 

Ja som mal Elixiry dvakrát a veľmi rýchlo išli dolu. Nedržali ladenie a moc nehrali. Možno na pevnej kobylke lepšie, ale na Floyde skrátka nemali sustain.

 

Ale keď už sme pri strunách. TU som spomínal struny EVH. Som gitaru, na ktorej sú natiahnuté, vybral asi po troch mesiacoch z futrálu a skoro som odpadol. Okrem G, ktorá skoro nepočuteľne utiekla hore, gitara naladená. Struny ako nové, žiadne stopy hrdze. Zahral som si, trochu potrápil Floyda, ladenie stále drží. Tak som gitarku zase strčil do futrálu a po čase skontrolujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal Elixiry dvakrát a veľmi rýchlo išli dolu. Nedržali ladenie a moc nehrali. Možno na pevnej kobylke lepšie, ale na Floyde skrátka nemali sustain.

 

Ale keď už sme pri strunách. TU som spomínal struny EVH. Som gitaru, na ktorej sú natiahnuté, vybral asi po troch mesiacoch z futrálu a skoro som odpadol. Okrem G, ktorá skoro nepočuteľne utiekla hore, gitara naladená. Struny ako nové, žiadne stopy hrdze. Zahral som si, trochu potrápil Floyda, ladenie stále drží. Tak som gitarku zase strčil do futrálu a po čase skontrolujem :)

Ty EVH urcite vyzkousim spolu s D'Addario NYXL jsou v poradi, zatim likviduju cca 5let stary zasoby .11-tek co mam nasysleny ve futralu ;)

Jenom sem loni po 3. lety pauze potreboval neco setrnejsiho k rukam, tak jsem zkusil ty .10 Elixiry, ktery jsou fakt prijemny na hrani, ale zvuk a vydrz fakt nic moc...

Uz mam objednany upraveny Shaller M6 mechaniky predelany na zamykaci a´la PRS Phase II, tak budu menit struny mnohem castejc, nez 2x do roka, pak urcite poreferuju :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, prostrcis strunu dirou, utahnes sroub a hotovo.

Takze rychlejsi, jednodussi a s pevnou kobylou neni problem struny nekolikrat sundat a znovu natahnout, coz se muze hodit pri serizovani kytary, vymene snimacu apod.

U tremola nebo pri divokym vytahovani to navic muze mit pozitivni vliv na stabilitu ladeni, protoze struna neni obtocena kolem koliku, takze se nema kam hnout.

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, rozumiem. Dúfam, že teraz po zamykacích mechanikách nebudem pokukovať. Ja mám výmenu strún taký ukľudňujúci rituál. Sadnem si v noci, zhodím staré, vypucujem gitaru, natiahnem nové. Aj som si svojho času kúpil nástavec na elektrický skrutkovač, ale teraz som zase prešiel na manuálny pohon takou tou malou kľučkou. Jak sa struny postupne naťahujú a rovnajú, tak mi to rovná čakry a robí mi to dobre. Okrem prípadov, ktoré mi čakry rozhodia, napríklad keď strunu odstrihnem moc dlhú a musím ju zase odvinúť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U inak chváleného JamManu som čítal sťažnosti na veľmi hlasné prepínače (verzie s kovovými štuplami), to môže a nemusí vadiť.

 

Závisí, aj na čo to chceš použiť. Ja napríklad na občasné hranie sám so sebou som kúpil z Ebayu to najlacnejšie, čo bolo na trhu, nejaká obdoba Harley Benton looperu z Thomanna. Je to v podstate šunka, ale na cvičenie doma stačí. Mám k tomu aj ABY box, takže mi to hrá z iného repra, než ja. Neajk som doteraz neobjavil looper ktorý by bol "stereo" tak, že vstup púšťa na jeden výstup a nahratú slučku na druhý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Sa mi doma zišli dve staré dámy, ADA MP-1 a MP-2. Musel som skrátka zistiť, ktorá je lepšia :). V diskusiách je obyčajne viac hlasov pre MP-1. Podľa mňa sa dá výborný zvuk vyraziť z obidvoch, len MP-1 je trochu priamočiarejšia a jednoduchšia na nastavenie, zas MP-2 je variabilnejšia. V konečnom dôsledku je to asi jedno.

 

post-957-0-21696400-1567152206_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil sem si tudle blbost a už bych bez toho asi nedoved žít. Vyčistím struny, přejedu handrou, prsty jak v pokojíčku a struny v kondici. Akorát jak k tomu je ten volejíček, nevím, jestli sem ho část nevykouřil omylem v elektrocigáru.

https://www.muziker.cz/musicnomad-mn145-premium-string-care-kit

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...