Přejít na obsah

Pravej Prim vs. levej Prim


Doporučené příspěvky

Nechci tady řešit neřešitelný, ostatně v sobě tohle mám už nějakej čas vyřešeno, nebo aspoň jsem si to teda myslel. Jde o milionkrát propíranou záležitost Elton vs. MPM. Tu druhou firmu ignoruju prakticky odjakživa, co jsem loni rozprodal všechny možný limitky Igenů a Orlíky, nechal si jen Diplomaty po dědovi a z novodobý nabídky si i přes velkou snahu nevybral, jde Elton prakticky taky mimo mě. Tématu pravej Prim vs. levej Prim se snažím delší dobu vyhýbat, jak tady, tak na srazech. Až do včerejška. Na jisté společenské akci si tři mí kamarádi začali navzájem chválit svoje Primky, jak je to super, mít český hodinky, když mají ještě doma starý Primky po rodičích a prarodičích, čtvrtej kámoš hned začal na mobilu ukazovat, jaký Primky si teď chce koupit k narozeninám, že podobný dostal jeho otec k promocím asi před třiceti rokama a furt je má, a že je skvělý, že ty Prim Sport furt dělají. Bohužel se ale jednalo PS3 z Frýdku, ti tři na ruce fakt dost velkej hnus by MPM. Jeden je má delší dobu, dostal je od manželky k výročí, takže jsem to nikdy neřešil a neupozornil ho, že má mr.dky z Číny, ikdyž se nejednou chlubil, že má český Primky. V zásadě vlastně má. Včera mi to ale už nedalo a do jejich poplácávání se po zádech jsem se vložil. Následovalo vysvětlování, jak to vlastně je, kde je ten původní Prim, jaktože je ještě druhej Prim atd. K mému údivu dva z nich věděli, že to takhle nějak je, jeden celkem detailně, včetně sporu o značku a třeba i o renovacích, druhej si teda myslel, že to patří k sobě, jedna fabrika dělá "luxusní" hodinky, druhá ty "levnější". Další dva neměli o téhle situaci ponětí. Za dost velkej průser ale považuju, že si všichni bez vyjímky mysleli, že se Primky z MPM vyrábí výhradně v ČR, když používají logo Czech made, ohání se tradicí, navazují na starý modely, mají na stránkách i hodinky za stopade, to přece nemůže být tak, jak jim to popisuju. A celkem překvapivě nebyli ochotní nechat se uspokojit faktem, že se to u nás aspoň kompletuje, takže to vlastně tak trochu Czech made je. Ne, na Primkách po dědovi mají nápis Czechoslovakia na cifru, na strojku taky, nekupovali si hodinky, který jsou nějaká čínská skládačka, ale českej trdiční výrobek. No bohužel ne a jen s těží to přijímali. Debata pak pokračovala dál trochu obecněji o hodinkách, do které se přidal další známej, s Grand Carrerama na ruce, a když zjistil, že se bavíme o Primkách, hned vytáhl ajfoun a začal nám ukozovat, jaký Primky teď vybral manželce, aby už nemusela nosit ty starý po babičce. No opět to bylo MPM, takže jsem musel dát malý opáčko, po kterým byl velmi rád, že hodinky zatím nestihl koupit, protože o situaci neměl ani páru, což mě zrovna u něho trochu zarazilo, protože má doma ještě Edoxy a Trasery a v minulosti jsme se spolu bavili i o fóru, ale prostě nevěděl.

 

Ta debata mě utvrdila ve dvou věcech:

1) MPM má business založenej na lži, což obecně víme, řeší se to tady, nic s tím nenaděláme, osobně jsem byl ale přesvědšenej, že lidem tam venku je to      šumák, protože neví, a když jsou obeznámeni, bude jim to furt jedno. Kupodivu ale není, vůbec. Jeden z těch obelhanejch chce dokonce zkusit hodinky vrátit.

 

2) Potvrdilo se mi to, co už se tu taky několikrát řešilo, a to, že Elton doslova prom.rdal "entry level", protože lidí, co by dali 10-15tis. za hodinky z nostalgie, je fakt dost, kupní síla tady je, ikdyž se často i fóru tvrdí, že není. Včera by 5 lidí z pěti by klidně tuhle částku za něco v nerezu a aspoň s manuálem klidně utratilo. Takže PS2 v nerezu nebo Igeny v barevnejch variantách by se prodávaly jako housky na krámě, kdyby teda na tom krámě byly, v každým hodinářství na maloměstě, protože se starým Primem to tak taky bylo. Renovace jsou dobrý pro nás postižený, ale běžnej člověk chce přijít do krámu, vyzkoušet a koupit. Ne čekat čtyři měsíce. To se tu řeší furt dokola, Elton si ale jede tu svou, USA, Japonsko, rádoby luxus. Komu není rady, tomu není pomoci.

 

A ponaučení pro mě je, že už se nebudu ve společnosti bavit o hodinkách, takovej hezkej večer to mohl být, těšil jsem se, že si zas pokecám s normálníma lidma o normálních věcech, většinu večera jsem ale řešil Primky  :frusty:  Aspoň mám radost z té osvěty, kterou jsem včera udělal. Kamarád už nechce PS3, teď vybíráme Seika, Archimedy, Štajny, manželka toho dalšího raději dostane nějakej šperk, no a ti tři nešťastníci budou zřejmě brzo měnit. Jen škoda, že jim Elton nemá co nabídnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasne si to zhrnul. Hlavne ten bod 2 je za 100 bodov. Kalap dolu.

 

Mozno je trosku OT. Mne sa paci cesta, ako ide Gerlach - vzdava hold ich lietadlam, motorkam, autam ...  My mame kopec technickych veci, osobnosti, na ktore mozeme byt hrdi.

 

Cinske mrdy nechcem a na ELTON si kua budem musiet sakra posetrit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to Mirku tak smutne nevidel. Sice jsi se chtel bavit o necem jinem, ale tva "osveta" prinesla ovoce. Blby by bylo, kdyby ti lidi byli zabejceni a ukocili debatu prohlasenim "mam Primky, ktere maji na tu znacku narok, tak co...". To ze vubec mame levej Prim je na hovno, o tom zadna. To ze pravej Prim je v mnoha ohledech taky na hovno, o tom taky zadna. Ale tve snazeni, byt te unavuje a nebavi, neslo ovoce. A to je dobre. Takze opakuji, zas tak smutne bych to nevidel...ten vecer teda ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobné zkušenosti, lidi v tomhle globalizovaným světě chtějí něco českého a tak kupují MPM v domění, že podporují českou značku s dlouholetou tradicí. Nemám to srdce kazit jim příliš tu radost, zvláště když jsem sám za Eltonem udělal tlustou čáru. Hanět jim Čínu a doporučovat dle mých zkušeností nekvalitní výrobky Eltonu, na to prostě nemám žaludek.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavne, ze se te neptali, co to jsou ty modry blejskavky co mas na ruce a kolik staly. To by asi uz nevydejchali vubec :D

 

Oni o mým postižení dobře ví a s yachtama jsem se jim už dávno pochlubil, takže resustitace nebyla třeba ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to prijde jako velka skoda a jak pise Mirek, myslim si, ze pro Primky do 10-15 tis by v CR ten trh celkem byl. Spousta lidi sleduje igeny nebo ps2 na aukru a pod a pekne modely jsou hned pryc. Elton misto toho radsi predstavi tu hruzu, co dnes byla ve vlakne Humor. Nu coz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si třeba myslím opak. Většina obyvatelstva nedá za hodinky 15 k ani náhodou a už vůbec ne za Primky. Takže těch pár nadšenců co je ochotno dát ty peníze si musí připlatit a je jim jedno jestli to stojí 15 nebo 80. Taky patřím mezi ty postižený .... i když si nadávám, kroutím nad tím hlavou a hlavně porovnávám za ty peníze konkurenci, která je a byla míle napřed už minimálně 45 let. 

Takže nesouhlasím se snižováním cen, tam cesta nevede a nikdy nevedla ale mohli by něco udělat s kvalitou. Když už si hrají na nóbl firmu, tak by se nemělo stát, že odejdou z firmy zmetky. A co se týče MPM, to mi nestojí ani za okomentování. 

Držím Eltonu pěsti  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim má celkově pomýlenou strategii. Ad bod 2, možná má zmiňovaný entry level větší potenciál, než jsme schopni domyslet. Např. JVD má postavený prodejní model podobně jako MPM. A podívejte se někdy po univerzitách, bankách atd. na zeď. Všude visí JVD hodiny. Už mnohokrát mi známí ukazovali své české hodinky JVD. Když jsem dal známému varianty k zamyšlení při výběru dámských hodinek, tak nakonec přišel s JVD. Veškeré argumenty byly smeteny ze stolu, jelikož ty co vybral jsou poctivé české. Na hodnotové stupnici běžného zákazníka jsou takové hodinky daleko před Seiko, Casio, Orient atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kategorii nástěnných hodin, bych JVD nezatracoval. Jedny sám mám - potřeboval jsem kombinaci dřevo + sklo + hranatý tvar. A sehnat něco jiného než JVD byl problém. Nástěnné hodiny beru jako dekoraci, jakej tam je quartz neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si třeba myslím opak. Většina obyvatelstva nedá za hodinky 15 k ani náhodou a už vůbec ne za Primky. Takže těch pár nadšenců co je ochotno dát ty peníze si musí připlatit a je jim jedno jestli to stojí 15 nebo 80. Taky patřím mezi ty postižený .... i když si nadávám, kroutím nad tím hlavou a hlavně porovnávám za ty peníze konkurenci, která je a byla míle napřed už minimálně 45 let. 

Takže nesouhlasím se snižováním cen, tam cesta nevede a nikdy nevedla ale mohli by něco udělat s kvalitou. Když už si hrají na nóbl firmu, tak by se nemělo stát, že odejdou z firmy zmetky. A co se týče MPM, to mi nestojí ani za okomentování. 

Držím Eltonu pěsti  :rolleyes:

Ta fabrika která si říká tak jak si říká a je tam kde je, ve finále přežívá jen díky hejlům jako jsi ty.

 

A nebo se pletu a je na špici středo evropské hodinářiny diky své produkci, kde kopíruje moderní,nebál bych se dokonce říci nejmodernější trendy a to ve všech rovinách od stroje, jako srdce hodinek, přes povrchovou úpravu,material pouzdra a také nelze nezmínit propracovaný design a bezchybný marketing.

O všem co píší mě přesvědčily dva poslední modely hodinek zaručeně pravých Prim v Pvd úpravě, jedinečném designu korunovaném nádhernou korunkou a nadstandardní vodotěsností,kterou si sportovní hodínky zaslouží. Jak je vidět na propagačních fotografiích, jediný pravy Prim vyvinul díky kooperaci s předními světovými vědci i látkový řemen přesně padnoucí ke společenskému obleku! Všemu nasadil (P) prim přehledný a inovativní číselník.

 

Za mne platí heslo: Pravé Prim do každé rodiny a na peníze nehleďme!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...