Přejít na obsah

Pravej Prim vs. levej Prim


Doporučené příspěvky

no vyfoukli, spíše vykoupili,  když Elton včas a rozumně nepobral, že finanční situace v tomto oboru již není pod kuratelou okresních a krajských tajemníků, ale tržního prostředí, kde je možné vše, co není zakázané zákony či ústavou. Bla bla  atd. .... a tak z toho má obehraná firma a některé osoby stále gradující trauma.  

Sledujeme v současné době  jejich neustále zuřící tržní boj, ale to na druhé straně přináší chronomagorům retro-zisk, bo původní československé Prim jsou tím pádem na území bývalé ČSSR skutečným pojmem - Prim kdysi za 300-500 Kčs dnes v pohodě 100-200?.  Československý Prim -  a co je víc?

Seiko.  :notworthy:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Popravdě jsem pacient zatíženej na starej Prim, je to kus naší historie a prostě Primky nás provázeli životem, co je ale z toho dneska, tak to mi hlava nebere.

Prim (jakože ten pravej)

 

a/ naprosto nechápu jak Elton může prodávat najednou hodinky za 80 000 a souběžně mi přijde z jeho eshopu nabídka na china shit budíky v akci a teploměry ...

To mi přijde jak když by se BMW snažilo prodávat čínská kola. Nebo jak vyráběli v té ultra shit kvalitě nástěné hodiny, které jsme si všichni svorně z lásky k primu nakoupili (taky mám doma dvoje ...). Tahle politika luxusní značku nedělá.

 

b/ invence ... ruku na srdce, jaké "nové" hodinky se Vám vyjma Lineí z nové produkce líbí? Ještě je možná zajímavý Careus ... (o kterém tvrdí jak 6 let je pilovali - to je produktivita práce jak noha ...) Třeba za mne jediné hodinky co mi přijdou designově kvalitní jsou ty reprinty Orlíků, diplomatů a Igenů ... ale cenově jsou nesmysl, jakože in house strojek, kterej ale není nic moc kvalitního a zpracování ?

Po letech šetření a těšení jsem si koupil Orlíky (naštestí z druhé ruky) a kvalita provedení mne tak zhnusila, že jsem je po tejdnu prodal. Moje Seiko 5 za 8k byly lépe zpracované než tento pravý český klenot za 40k ...

Jako jediný nadějný počin - Pilotky - totálně zazdili ručkama, i tu korunku bych bral jako zábavnou ... Ale jen to jak tvrdí že to je z budíku z Migu a pak řeknou že korunka má být válec spalovacího motoru ... prostě to jen podtrhuje jakej mají fatální problém s udržením nějaké koncepce a jednoty designového návrhu ...

 

c/ kdo to kupuje

Popravdě si nedokážu představit kdo by si koupil raději limitku s dětským obrázkem nebo podpisem (VH vs KIV) v ceně Rolád.

Mi přijde že ty limitky kupuje pár pacientů odsud + nějaké státní organizace na dárky ...

 

d/ brečím

Jo brečím si tu, jsem frustrovanej tím, že další moje oblíbená značka spěje do záhuby, nebo minimálně že ji opustím ....

 

China Prim

- včera jsem šel kolem krámu a viděl jsem jejich aktuální produkci naživo, narovinu, pokud by tam nebyla ta sr*čka o tom jak jsou Czech made (což nechápu jak mohou napsat a ČOI jim nedá pokutu - naběhla mi z toho pořádná žilka na čele) tak bych vlastně i takto viděl Prim dnes ... hodinky za lidové ceny pro masy (prodávat Primky za 100k mi přijde trochu bizár, VW u Phaetonu udělal top produkt a stejně neuspěl, to se u MPM + Eltonu říct nedá :-d)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asis to trefil dobře - produkce je zaměřená na státní organizace na dárky, tam to maj vobšláplý dobře. A menší část zákazníků jsou prostě hejlové.  

 

EDIT: Už dvanáct let nebo jak dlouho sem tady, chtě nechtě Elton monitoruju a musím říct, že za tu dobu se ty lajdáci nepohnuli ani o kousek. 

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tomu vravim, ze sa napichli na statny cecok a ten poctivo doja. dla mna sa hraju na nieco, co nie su. podchytili par snobov a par nestastnych nadsencov, ktorym zahrali na retro a narodnu notu. lenze marketing a obal predava. mne je z toho soufl rovnako ako Milanovi.

osobne mam tiez Liney, ktore som dostal k 40-tke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT: Už dvanáct let nebo jak dlouho sem tady, chtě nechtě Elton monitoruju a musím říct, že za tu dobu se ty lajdáci nepohnuli ani o kousek.

Nechme mlade generace rozhodnout o existenci Primu.

Az se my (nostalgicti a patrioticti hejlove) pomineme, tak potom se pravda ukaze. ;-)

 

Ale jinak s nimi problem nemam.

Zajimaji me pouze renovace. A nad zbytkem jen zakroutim hlavou a jdu se utesit k jine znacce. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem se k tomuto vyjadřovat nijak nechtěl, ale včera jsem byl na procházce v centru mého domovského city a šel jsem okolo výlohy prodejny hodinek, kde jsem zahlíd produkci frýdeckého PRIMU. Hned vedle nějakých Longinů a Certin a tak.... Běžný občan, který se tomu moc nevěnuje prostě musí nabít dojmu, že jde o českou a kvalitní značku, když to maj v takovém krámě a hlavně, nestojí to ranec.... Takže se nedivím, že to prostě jde  na odbyt.

Na druhou stranu, díky primkám z Eltonu jsem před lety zabrousil na toto fórum a ač většinou mlčící člen, byla to jediná pozitivní věc, co mi Elton dal. Protože několik renovací dopadlo jak dopadlo a  doma nemám už ani jedny Sporty a jsem rád, že šly pryč. Čert vem peníze, ale za tu cenu mám dneska prostě kvalitativně hodinky jiný a myslím že lepší. A co se cenové politiky týče.... za ty prachy, co stojí nový Orlíky, si radši ještě něco přišetřím a koupím tady na fóru jetý Omegy PO, protože na vlastenecký pocit hrát pořád nejde a Omega je prostě trochu jinde.  Ale chápu, každý to má nastavený jinak. Spíš ty lidi, co do Eltonů pořád syspou, obdivuju, protože podle mě si to svou kvalitou a nabídkou nezaslouží. A mě ten entusiasmus fakt přešel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo skončil jsem úplně stejně ... místo jetejch Orlíků jsem si koupil stejně jetý Bondovky .... ehm ... rozdíl je "lehce" patrný .... u těch bondovek bych se na ten cifr dokázal koukat hodinu s nějakým dobrým rumem v ruce ... u Orlíků leda se Smectou ...

 

Ale co, Primky jsem si nechal jedny 50ky full goldy, jedny 52 ky co nosil děda a jedny Igeny ve kterejch sem se ženil já ... jako vzpomínka na etapu života to plně stačí :-d

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo skončil jsem úplně stejně ... místo jetejch Orlíků jsem si koupil stejně jetý Bondovky .... ehm ... rozdíl je "lehce" patrný .... u těch bondovek bych se na ten cifr dokázal koukat hodinu s nějakým dobrým rumem v ruce ... u Orlíků leda se Smectou ...

 

Ale co, Primky jsem si nechal jedny 50ky full goldy, jedny 52 ky co nosil děda a jedny Igeny ve kterejch sem se ženil já ... jako vzpomínka na etapu života to plně stačí :-d

dvoje Primiek po starom otcovi mam aj ja. to sa nepredava a nikdy nepreda.

ta ich renovacia taktiez nedopadla 2x slavne.

mna to proste stve, ale nenarobim s tym ani prd.

Upraveno uživatelem Roman-ZA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

V podstatě si nekonkurují. Jedině, že by Elton začal dělat levnější modely, pak by asi začal problém být trochu ostřejší. Ať se mi to líbí nebo ne, design nových modelů MPM se začíná povážlivě zlepšovat. Může být docela atraktivní pro běžného kupce, co chce nostalgicky utratit pár kaček a jede na vlně "kofola" (mimochodem tahle "retro žbrďola" je záměrně vždy levnější než Coca-Cola), ale jinak je mu to šumák. Designy nových modelů "1949" jsou spíš "nic" než moc. Paradoxně se mi nejvíc líbí ta vtipná parafráze železničních Mondaine pro ČD, což je ale taky nejlevnější model v nabídce (bohužel quartz). 

 

Kdyby "1949" neměli staré nápady z archivu, bylo by ty nové modely neprodejné. Být jimi, soustředil bych se důsledně na portfolio složené z Diplomatů, Orlíků a Sportů - a koukal s cenou jít tak o 20-30% dolů. Je to předražené až běda, v cizině je s tou "přesností" bez COSC neprodejné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznam se, ze to sleduju, cetl jsem to a opravdu se to uz preklapi do roviny komedie nebo spis "telenovela bez konce v dohledu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla v bedně ve zprávách reportáž.Mluvil tam soudní znalec i ukazovali papír na jehož základě dělají ve Frýdku Primky.Znalec písma naznal,že v době,kdy je ten jejich dekret napsanej,neexistoval žádnej psací stroj s takovým typem písma,tudíž je antidatovanej.Taky tam poukazoval,že se v papíře píše o ministerstvu,který věc schválilo,ale tenkrát to ministerstvo neexistovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na a co myslíš, za jakých podmínek by mohly COSC získat, když prohlašuješ, že bez COSC jsou neprodejné?

Neprohlašuji, nejsem žádný superman, jen uvažuji nad potenciálem značky vs. její kvalita. Ve světě mechanických hodinek je těsná konkurence. PRIM manufacture 1949 nepatří pod žádnou "střechu" jako velké švýcarské nebo japonské značky. Nemá ani pověst lokálního fenoménu jako třeba "Glashütte", dokonce to ani není tak provařené  jako Poljot. Prim byl a je místní "skoro" zázrak. Ale taky to není nějaká butiková značka pro pár fajnšmekrů. Staví si na vlastních "in-house" kalibrech. +/- je to pravda. Proč COSC získat nemůžou? Protože by ji už dávno měli, kdyby na to měli a bylo by to pro ně požehnání nejvyšší. Jejich strojky do vyšší ligy nepronikly. Důvod? Peníze. V hodinářském světě tak velkou reputaci nemají, neví se moc o nich. Nedělám si iluze, že by vrazili nějaké peníze třeba na celosvětovou kampaň. Starý modely mám rád, ty nový mně nic neříkají a ceny jsou "zu viel" na to celé dohromady, co jsem popsal. Dát 60. - 80 tis. za PRIM nebo Omega nebo Tudor - když nepočítám emoce, je nepoměr. 

Upraveno uživatelem frista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...