Přejít na obsah

Casio Pro Trek PRW-6000-1


quattroRS

Doporučené příspěvky

Na úvod svojho príspevku by som rád podotkol, že nie som až taký fanatik na hodinky, ako niektorí členovia tohto fóra, a preto by som bol rád, ak by ma títo členovia pochopili, ak zoberiem tento svoj príspevok, ako laickú, nie odbornú skúsenosť, nakoľko s niektorými hodinárskymi špičkami na tomto fóre sa nemôžem porovnávať, ale týmto im zároveň chcem vzdať svoju úctu, nakoko ja si na také niečo netrúfam. Rád by som Vám predstavil môj najnovší hodinársky počin, ktorým je vrcholný model série ProTrek od známej japonskej značky Casio, a tým modelom nie je nič iné, ako typ PRW-6000-1, aj keď vo svojej základnej, najnižšej verzií. Nikdy som nebol nejaký fanatik, a aj keď tieto hodinky sú funkčne veľmi dobre vybavené, a tomu zodpovedá aj ich cena, o funkcie mi v prvom rade nešlo, oslovil ma skôr ich ľahký, a účelný dizajn, nakoľko sú tenšie, ako predchádzajúce modely tejto rady, a len druhé, ktoré majú formu ana-digi, ktorá sa mi v posledných rokoch zapáčila. Výber týchto hodiniek bol nie úplne istý, nakoľko u značky Casio neexistuje model, ktorý by bol presne podľa mojich predstáv, a tak som teda musel alternovať, aj keď za trochu vyššiu cenu. Nie som fajnšmeker na funkcie hodiniek, ale pripúšťam, že v niektorých prípadoch sa mi tieto funkcie, ktorými sú tieto hodinky vybavené, hodili, a využil som ich, aj keď nie sú úplne presné. S kalibrovaním funkcií som si nikdy hlavu nejako nelámal, tieto hodinky používam 4,5 mesiaca, a v prvom rade prihliadam na to, aby mi ukazovali presný čas, a aby sa nekazili, ale značka Casio je známa svojou spoľahlivosťou, ale niekedy platí, že aj majster tesár sa občas utne, našťastie som na takýto prípad pri značke Casio zatiaľ nenarazil. Z dizajnového hľadiska sa mi tieto hodinky veľmi páčia, aj keď nepopieram, že o nejaký čas už zase budem poškuľovať po iných hodinkách, zatiaľ sa ale ešte nenašli také, ktoré by ma oslovili natoľko, aby som terajšie hodinky chcel vymeniť. Verím tomu, že tento stav nejako dlho trvať nebude, a Casio, alebo aj nejaká iná značka, konečne vyrukuje s modelom, ktorý mi bude vyhovovať. Som zvyknutý hlavne na značku Casio, aj keď som v dávnejšej minulosti mal aj hodinky značiek Timex, prípadne Q&Q, a podobne. Na mojich terajších hodinkách sa mi najviac páči vzhľad, a konečne displej v dolnej polovici hodinky, a schopnosť ručičiek uhnúť pri prezeraní hodnôt, ktoré ukazuje funkčná výbava hodiniek, v prípade, že sú v takej polohe, že zakrývajú displej, teda kvitujem funkciu Tough Movement. Nemožno ale povedať, že by mi tieto hodinky vyhovovali presne tak, ako vyzerajú, preto je tu tá možnosť, že ich v budúcnosti budem chcieť vymeniť za iné. Z hľadiska používania, sú vzhľadom na to, že som zvyknutý na používanie hodiniek značky Casio zvyknutý, a mám s nimi dostatok používateľských skúseností, špičkové. Čo sa týka ich odolnosti, ako pri nárazoch, alebo pádoch, tak aj vo vode, takto som ich ešte nemal možnosť nejako vážnejšie vyskúšať, aj keď jednu ranu už schytali, aj keď to na ich vzhľade nevidieť. Čo kvitujem z hľadiska nastavovania, je múdra korunka Smart Access, ktorá je veľmi umne vymyslená, a dokonca aj uzamykateľná, čo znižuje pravdepodobnosť jej mechanického poškodenia, prípadne pokazenia mechanizmu jej fungovania, čo je pri takýchto hodinkách veľmi osožná vec, aj keď táto korunka sama osebe sa nedá nazvať úplne geniálnym nápadom z hľadiska celkového ovládania hodiniek, aspoň teda nie z môjho pohľadu. Funkcie hodiniek nevyužívam skoro vôbec, je to skôr zriedkavá činnosť, a ak, tak občas zo zvedavosti, a tak, a miestami ma odrádza ich nie úplná presnosť, aj keď za toto ich nemožno kritizovať. Hodinky sú celkovo na nosenie pohodlné, nezavadzajú na ruke, aj keď sú pomerne veľké, a niektorým by veľkosť nemusela celkom vyhovovať. K remienku by som ale mal výhrady, nakoľko hodinky nedrží pevnosťou ideálne na ruke, buď to drží príliš slabo, alebo príliš silno na ruke, a neexistuje vhodný kompromis, aj keď na druhej strane musím konštatovať, že ja mám pomerne tenkú ruku, takže je to možno čiastočne dané aj tým, a preto uvažujem o titánovom remienku, ale neviem, či je to správne riešenie z pohľadu pripínania hodiniek na ruku, keby som si to mal možnosť aspoň vyskúšať, možno by som dospel k inému názoru. Z hľadiska bežného používania, som s hodinkami spokojný, nakoľko splnia mnou požadované predpoklady na ich používanie, vydržia niektoré nárazy, či vibrácie, a podobne, a sú aj vodotesné, aj keď menej, ako hodinky zo série G-Shock, aj keď je pravda, že v tejto kategórií sú takýmto systémom vybavené napríklad typy PRW-2500, a sú lacnejšie o dobrých 150 euri, aj keď sú len čisto digitálne, ale nebudem popierať, že sa mi páčia dizajnovo aj tie, a aj som sa nimi pri svojich úvahách dosť zaoberal, dokonca som mal možnosť si ich aj vyskúšať, a oslovili ma. Stále sa však, aj pri týchto hodinkách, potýkam s určitou neistotou vo výbere, a neúplným presvedčením, či práve tieto hodinky boli pre mňa správny výber, a už sa ma začínajú zmocňovať myšlienky na to, že by som ich vymenil. Ich cena je však dosť vysoká, a bol by zrejme problém sa ich zbaviť za rozumnú cenu, nakoľko nemôžem si dovoliť predať hodinky, čo stáli tých 450 euri, za nejakých 150, či 200 euri, musel by som, pri najlepšom, pýtať aspoň 350 euri, čo ale nie každý by bol schopný zaplatiť, možno len niektorí členovia tohto fóra, ktorí majú v zbierkach aj určite drahšie, a zložitejšie hodinky, napríklad mechanické, čo je už trochu iná sorta hodiniek, a teda aj cena je tam o niečo vyššia. Jedno, z čoho som pri týchto hodinkách tak trochu sklamaný, je to, že Casio už dlhšiu dobu postráda nápaditý dizajn, tieto sú síce veľmi pekné, ale očakával by som odvážnejšie dizajnové stvárnenie, a za tú cenu aj lepšie materiály, nestačí, že je to len trochu kovu, a inak len guma, a plast, čo je pri hodinkách za túto cenu trochu dehonestujúce. Veľmi ma lákajú hranaté hodinky typu ana-digi, zatiaľ ale, žiaľ, žiadne nesplnili moju predstavu. Celkovo ale tieto hodinky hodnotím pozitívne, zatiaľ som s nimi spokojný, a dúfam, že u mňa ešte nejaký čas vydržia. Na záver svojho príspevku by som rád podotkol, že pokiaľ by som ich chcel predávať, privítal by som zo strany členov tohto fóra, akúkoľvek dobrovoľnú iniciatívu na kúpu týchto hodiniek, v prípade seriózneho záujmu, ak ich budem chcieť v budúcnosti vymeniť.

post-13157-0-74008900-1459447378_thumb.jpg

post-13157-0-67776100-1459447382_thumb.jpg

post-13157-0-66664000-1459447386_thumb.jpg

post-13157-0-72179400-1459447397_thumb.jpg

post-13157-0-45844800-1459447402_thumb.jpg

post-13157-0-68497000-1459447406_thumb.jpg

post-13157-0-82190300-1459447410_thumb.jpg

post-13157-0-88797800-1459447414_thumb.jpg

post-13157-0-65866400-1459447419_thumb.jpg

post-13157-0-68080400-1459447423_thumb.jpg

post-13157-0-38610800-1459447429_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...