Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

koukám, že to tu je samej kovboj :lol2:

 

 

na druhou stranu, kdo se stýká s lůzou v "osobním prostoru" tak asi pár kila železa sebou nosit musí - naštěstí se mě to zatím netýká - he he

 

EDIT: kucí akorát bacha na zákony, ale to asi máte wošéfovaný - ha ha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetsinou nic, mam nejaky zaklady boje holyma rukama spolu se silnym pudem sebezachovy a nulovym smyslem pro ferovy boj... a i zkusenost, kdy se mi to vyplatilo... celkem hnusnou - diky prvnimu zminovanemu se mi podarilo dostat agresora na zem a pak jsem ho proste parkrat kopnul do kouli a do kolene, aby se nemohl hned zvednout a utekl jsem.

Od ty doby nosim, kdyz vim, ze budu nekde, kde neni uplne bezpecno, v noci jenom takovej vystraznej nuz:

Cold-Steel-80TFTC-rw-7685-21795.jpg

(Cold Steel True Flighter), ale nikdy sem ho nepouzil a doufam, ze nebudu muset. Radsi si uz z Andela beru v noci tago ;)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rozhodně......a "vošéfovat" se to nedá......já doufám,že každý,kdo chodí ozbrojen,má alespoň povědomí,právní minimum.....a že jsou to lidi s rozumem a ne "kovbojové".

Kdo chodí ozbrojen, ten by to povědomí mít měl a měl by z něho nejdřív tak trochu skládat zkoušku, není-liž pravda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru je nejlepší zbraní pro běžného člověka (člověka, který se pohybuje v běžném prostředí, ale přeci jen má rád ten pocit, že má něco "kdyby náhodou") kvalitní teleskopický obušek v kompaktní velikosti. Myslím si, že ho dokáže úspěšně použít většina lidí, aniž by museli mít nějakou průpravu v sebeobraně. To samozřejmě platí v případě, že budu napaden individuem, který neovládá bojové umění apod. Praš*** někoho "klackem" přes záda, ruce či hlavu je myslím pro většinu lidí přirozenější než bodat či střílet. Ono přeci jen někoho bodnout, to vyžaduje silný žaludek a člověk nůž musí nosit s tím, že je ho připraven ihned použít. Velkou výhodou teleskopického obušku je také to, že si člověk drží značný distanc od útočníka, což je při problému např. se špinavým zapáchajícím narkomanem více než důležité.

 

Problém nože a pistole vidím v tom, že pokud se je rozhodnu použít, jedná se již o životu nebezpečnou situaci, kde není jiného zbytí než použít "smrtící" sílu. Myslím si, že šance, že se běžný člověk do této situace dostane je dosti malá. Střelnou zbraň bych proto doporučil spíše na ochranu domova, kde v případě napadení není třeba uvažovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru je nejlepší zbraní pro běžného člověka (člověka, který se pohybuje v běžném prostředí, ale přeci jen má rád ten pocit, že má něco "kdyby náhodou") kvalitní teleskopický obušek v kompaktní velikosti. Myslím si, že ho dokáže úspěšně použít většina lidí, aniž by museli mít nějakou průpravu v sebeobraně. To samozřejmě platí v případě, že budu napaden individuem, který neovládá bojové umění apod. Praš*** někoho "klackem" přes záda, ruce či hlavu je myslím pro většinu lidí přirozenější než bodat či střílet. Ono přeci jen někoho bodnout, to vyžaduje silný žaludek a člověk nůž musí nosit s tím, že je ho připraven ihned použít. Velkou výhodou teleskopického obušku je také to, že si člověk drží značný distanc od útočníka, což je při problému např. se špinavým zapáchajícím narkomanem více než důležité.

 

Problém nože a pistole vidím v tom, že pokud se je rozhodnu použít, jedná se již o životu nebezpečnou situaci, kde není jiného zbytí než použít "smrtící" sílu. Myslím si, že šance, že se běžný člověk do této situace dostane je dosti malá. Střelnou zbraň bych proto doporučil spíše na ochranu domova, kde v případě napadení není třeba uvažovat...

vubec tomu nerozumim, ale kdyz se teda ke me vloupa zlodej a ja vyjdu z loznice a reknu mu at vypadne a on na me zautoci s basebolkou a ja ho zastrelim, tak se mi nic nestane? jestli ne, tak pak ma smysl mit pistoli doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
vubec tomu nerozumim, ale kdyz se teda ke me vloupa zlodej a ja vyjdu z loznice a reknu mu at vypadne a on na me zautoci s basebolkou a ja ho zastrelim, tak se mi nic nestane? jestli ne, tak pak ma smysl mit pistoli doma.

 

No, takhle to v ČR nefunguje, tady má útočník větší práva než oběť... Pomalu se to mění k lepšímu, ale fakt jen hodně pomalu... :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tado,zrovna Ty bys měl vědět,že Nutná obrana a Krajní nouze(paragrafy 13 a 14) jsou už napsány velmi slušně a celé vnímání těchto situací se změnilo(alespoň já mám takovou zkušenost).

 

Konkrétně případ,který uvedl 911.....to je jasná sebeobrana........samozřejmě mu nesmí prostřílet kolena,lokty....pak ho picnout dožaludku a koukat,jak dodělává......jak to napsal 911-jasná výzva a varování-následuje útok pachatele(kde tou pálkou může dojít k usmrcení).....střelbou se bráním....podmínky splněny do puntíku(+ to,že pašík vlezl ke mně do baráku,svým konáním mne vzbudil a já mám jen chvilinku,abych reagoval).

Aby tu nevzniklo flame...KAŽDÁ SITUACE je jiná...nelze to brát dle nějakého vzorce,paušalizovat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Gilius: Napsaný je to slušně, ale soudci to slušně neprosazovali - ale asi se teda něco změnilo, když píšeš, že to je jinak - na škole s tím v kontaktu ještě nejsem, trestní věci mě teprve čekají, třeba až se půjdu podívat k soudu zrovna se tam bude něco takového řešit, abych se podíval, jak to teď vypadá.

 

Každopádně, pokud by to případný útočník přežil, bude člověk relativně v průšvihu, protože najednou bude svědek proti němu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně, pokud by to případný útočník přežil, bude člověk relativně v průšvihu, protože najednou bude svědek proti němu...

 

Může bejt...ale ten dotyčnej by měl problém vysvětlit,co dělal s baseballovou pálkou v cizím bytě......kór v noci......to se blbě ukecává.

 

 

4 KIbi - proto píšu,že případ od případu je jinej.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Může bejt...ale ten dotyčnej by měl problém vysvětlit,co dělal s baseballovou pálkou v cizím bytě......kór v noci......to se blbě ukecává.

4 KIbi - proto píšu,že případ od případu je jinej.......

 

Stejně tak, jakoby dotyčnej co se bránil mohl mít problém vysvětlit, jaktože když v noci spal, tak měl zbraň tak rychle po ruce, když by jí měl mít zamčenou v trezoru a náboje taky zamčené zvlášť - tedy mám zato, že to takhle platí, nechce se mi hledat v zákoníku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...