Přejít na obsah

Nové Mako a Ray - pár dotazů


karel hb

Doporučené příspěvky

Ahoj Orienťáci, rád bych se zeptal na pár drobností. Koukal jsem, že už jsou v prodeji nová Maka a Rayie, ale teď myslím evropskou verzi, ne ty americké. Co jsem zaregistroval, tak je změna ze dvou korunek na jednu a nový strojek s hackingem a ručním nátahem. Zajímalo by mne, jestli se změnou strojku vyřešil problém se "švidrajícím" datumem. Já vím, že hodinky jsou na trhu poměrně krátkou dobu, takže na osobní zkušenost je asi brzo, ale třeba někdo viděl konstrukci strojku nebo o tom někde něco vyčetl. Dle fotek soudím, že problém s ohýbajícíma se osičkama zůstal, na plechových koncovkách a tahu se asi nic nezměnilo.

Ptám se proto, že pokud by problém s datem upgrade strojku pořešil, na hodinky se hodil safír a místo stávajícího tahu se nazul modrý řemen s bílým prošitím a motýlovkou, případně tah z Mako USA (pokud by u pouzdra seděl a pokud by se podařil sehnat, což je asi spíš nereálné), neměl bych těmto Orientům co vytknout a směle bych zainvestoval. Vždycky jsem tvrdil, že modrá Maka jsou nejuniverzálnější hodinky s nejkrásnější modrou barvou cifru, jen jsem se nepřenesl nad těch pár výše uvedených "drobností". Moc děkuji za případné postřehy a diskuzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 106
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mam nove cierne Ray zopar tyzdnov, nejake postrehy:

- datum vyzera byt ok, ale ci bude aj po par mesiacoch/rokoch tazko povedat

- tah z Mako USA zevraj nesedi, maju malinko ine puzdro

- jubilee tah zo Seiko s plechovymi koncovkami sedi na 98% (treba trosku zahnut spodne "nozicky" aby bola koncovka nadoraz) - ostane tak max 1mm medzera tu a tam, nazivo to neposobi rusivo, hodinky treba natocit a nespojitost hladat

- stezejky na starych modeloch som nevidel, ale popravde moc nechapem preco by sa mali zlomit/ohnut. Nie su nejak extra tenke, ani ohnute, ani nasadene pod tlakom. Kazdopadne originalny tah je imho dost zly, ostre hrany, plechovy dojem, relativne siroky, trha chlpy. Vymenil som ho za Seiko jubilee s hrubymi stezejkami (s tenkym hrotom) a je to perfektna kombinacia.

- Strapcode planuje predavat tahy co su momentalne dostupne na SKX007 aj na Orienty, takze si kazdy najde to svoje

- zafir mam na ceste, aj ked voci mineralu zatial nejake realne vyhrady nemam

- presnost od vybalenia bez regulacie cca 2-3s/d

- konecne bez zbytocneho tlacitka - to bola snad jedina vec co ma brzdila v nakupe

- dierky na remene su na kraji a spodnej hrane noziciek, takze nie vsetky remene vyzeraju dobre. Osvedcili sa mi zuzujuce sa (22->18 alebo aspon 20mm) a trochu hrubsie pri stezejkach. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este doplnim nejake info co sme prebrali v SZ, mozno to zaujme aj inych.

 

SKX tah s plnymi koncovkami na Orienty urcite NEpasuje - daju sa pouzit iba plechove koncovky, ktore treba mierne zahnut. Pisal som do Strapcode a dostal som odpoved, ze maju na ceste zopar kusov Orientov a budu na ne upravovat existujuce koncovky. Netusim kedy budu hotove, ale slubene boli..  :)

 

Orientuhren - chcel som tam kupit vytunene Raye, ale odradilo ma zopar veci:

- majitel reaguje dost svojsky, na 5 otazok som dostal ako odpoved jeden link na eshop, ktory nic nevysvetloval

- lumi na Mako je podla vsetkeho robena tak, ze sa nanesie komplet na cely index, cize zmizne kovove oramovanie. Raye si oramovanie zachovaju. 

- sila novej lumi je voci Mako lepsia, voci Ray horsia

- farba lumi v tme je otazna, videl som fotky kde mali indexy inu farbu (ponechali original lumi a na nu naniesli BGW9) aj rovnaku. Oficialnu odpoved som zial nedostal

- farba lumi na svetle je tiez otazna, na niektorych fotkach rovnaka, na inych boli rucicky tmavsie (original lumi je na svetle s bielymi indexami a mierne zelenkavymi rucickami, v tme je intenzita aj farba rovnaka)

- videl som fotky kde lumi opadavala a robila bordel na ciferniku. Ci sa to tykalo len modelov zo zaciatku takeho tuningu, alebo aj novych tiez netusim.

- zaruka je 1 rok a samozrejme iba u predajcu. Dlzka 1 rok je podla mna v rozpore s EU pravom, oficialna odpoved ziadna.

 

Ja som nakoniec kupil u AD pre Europu - http://www.seriouswatches.com/, maju perfektny pristup, odpovedaju takmer okamzite a na vsetky otazky. Kurier v cene, 2 rocna zaruka. Poprosil som ich o "bezchybny" kus - zarovnanu lunetu a rucicky a skutocne taky poslali. Cena bola len mierne vyssia oproti Orientuhren alebo nejakemu grey marketu z US (co su v podstate hodinky bez zaruky). 

 

Zafir u Harolda je podla mna predrazeny, Alex z http://www.crystaltimes.net/crystals ma lepsie ceny a kvalita by mala byt rovnaka. Ako bonus sa da vybrat aj ina farba AR. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože je tady dost mrtvo, snažil jsem se zjistit něco jinde. Bohužel, je to úsměvné a zároveň smutné. Na zastoupení Orientu pro ČR jsem od hlavního manažera zjistil, že o problému "švidrajícího data" slyší ode mne poprvé a Orient dává do nových Mako a Ray stále stejný kalibr jako do starých. Někdy si říkám, co je tady v tom státě špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, diky za tohle tema a mysiakovi za shrnuti vsech postrehu. Co pise Karel ohledne CR zastoupeni, tak to je pomerne smutnej pribeh. Myslim ted co se tyka informovanosti o tom strojku. Naopak se musim priznat, ze o svidrajicim datu slysim taky poprve. O stezejkach, lacinem tahu a spatne lumi Mako vim.

Ja si porad nemuzu ujasnit, jestli se mi ty nove bez druhe korunky libi. Ta korunka delala ty orienty charakteristicke. Ale bez ni jsou pekne a vyvazene. Jinak seriouswatches muzu taky doporucit, kupoval jsem tam bambina a vse bylo prikladne.

Jinak mysiak je pokud vim tak prvni a asi i zatim jedinny majitel novych mako/ray tady na foru, ale snad casem budou dalsi majitele a zkusenosti pribyvat. Ja spis porad pokukuju po Mako USA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká toho data, pár kousků mi prošlo rukama, ať už mojich nebo od kamarádů a ten problém byl u všech a často šlo o zánovní kousky, tak nevím, jestli jsem měl jen takovou smůlu. Jinak co se týká tahu obecně, tak mi vůbec nepřijde špatný, v dané cenové kategorii bych ho hodnotil výš než u modelů Seiko. Problém má jen díky stěžejkám a plechovým koncovkám, pokud by toto výrobce vyřešil a možná dal lepší sponu (ale to by musela být neplechová z plnéhu kovu a to je v této cenové relaci nereálné), tak by neměl chybu (můj názor).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron - Mako USA budu podla mna nova verzia bez tlacitka, existujuca sa uz vypredava a podla vsetkeho sa nevyraba. Inac utopene sklo pod urovnou lunety ti nevadilo na Mako USA?

 

@karel hb - osobne sa mi zdaju Seiko tahy lepsie, dokonca aj na lacnejsich modeloch. Ale mozno som mal len smolu na nejaky extra nepodarok Orientu :) So stezejkami je aky presny problem? Zachytil som, ze sa niekomu ohli, ale neviem ci kvoli tenkosti, alebo ze tam boli pod tlakom/tahom..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Utopene sklo mi nevadi. Aspon se hned tak neposkodi, kdyz ho chrani luneta. Klasicke mako/ray to maji zarovnane? Mako usa se mi nejvic libi cifernik z tech trech. Pokud dostanou taky nove pouzdro a strojek, tak to bude fajn. Jen ted nevim, jestli teda jeste rychle shanet starsi model

S tema stezejkama to je tak, ze po nejake dobe se majitelum ohnuly a zacaly vypadavat. Pokud si spravne pamatuju, tak to bylo nosenim na tahu. Casem se to proste vyviklalo a ohnulo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože je tady dost mrtvo, snažil jsem se zjistit něco jinde. Bohužel, je to úsměvné a zároveň smutné. Na zastoupení Orientu pro ČR jsem od hlavního manažera zjistil, že o problému "švidrajícího data" slyší ode mne poprvé a Orient dává do nových Mako a Ray stále stejný kalibr jako do starých. Někdy si říkám, co je tady v tom státě špatně.

Tak to byl asi nějaký k...T, který asi ani netušil, že je na světě nový model s jiným kalibrem a který jimi prodávané hodinky po měsíci používání asi nikdy neviděl. Co tě vedlo k tomuto zoufalému kroku?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Utopene sklo mi nevadi. Aspon se hned tak neposkodi, kdyz ho chrani luneta. Klasicke mako/ray to maji zarovnane? Mako usa se mi nejvic libi cifernik z tech trech. Pokud dostanou taky nove pouzdro a strojek, tak to bude fajn. Jen ted nevim, jestli teda jeste rychle shanet starsi model

S tema stezejkama to je tak, ze po nejake dobe se majitelum ohnuly a zacaly vypadavat. Pokud si spravne pamatuju, tak to bylo nosenim na tahu. Casem se to proste vyviklalo a ohnulo.

Utopeny mineral by som nejak prekusol, ale preco schovavat zafir a nechat schytat vsetko hlinikovu lunetu?  :) Original Mako/Ray maju sklicko tak 0.5mm nad lunetou - podla mna je to esteticke aj funkncne. Ale skoda, ze nedavaju od vyroby zafir. Tych 20usd by urcite vsetci bez problemov priplatili..

 

K stezejkam - co som sa docital, na Orient Mako pouzivali nejake nekvalitne tenke 1.6mm stezejky. Odmeriam tie moje ci su stale take tenke. Ale v kazdom pripade mam stale nasadeny Seiko jubilee s poctivymi 2.5mm stezejkami, tie sa snad neohnu :)

Inac pre zaujimavost - Steinhart Chrono Nav B. pouzivaju snad najtensie stezejky ake som kedy videl - do tahu sa da nasadit iba 1.5mm sparatko. Sice je tam plna koncovka, ale aj tak to neposobilo moc doveryhodne :)

Upraveno uživatelem mysiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to byl asi nějaký k...T, který asi ani netušil, že je na světě nový model s jiným kalibrem a který jimi prodávané hodinky po měsíci používání asi nikdy neviděl. Co tě vedlo k tomuto zoufalému kroku?

Ahoj Honzíku, jaký zoufalý krok máš na mysli? Jestli ten, že jsem se obrátil na zastoupení Orientu, tak to bylo proto, že na netu ani tady jsem nic nevyčetl a nezjistil a po dotazu na svého hodináře mi dal telefonický kontakt právě na výše uvedeného pána, že by mohl něco vědět. Ale dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano myslím. Vždyť tu přece většina fandů Orientu ví, že Tulipán není úplně to nejlepší, co nás mohlo potkat. Byla spousta jiných možnosti, jak to zjistit. Německo, Japonsko... Ale jinak samozřejmě nic ve zlém, Karlíku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nee, v pohodě, já to nijak zle nebral. Spíš je prý problém v tom, že právě Japonci jsou dost skoupí na podávání takových informací a s Německem já mám obecně velký problém, tam info zjišťovat snad ani nechci. :) Ale jak píšu, budu velmi vděčný za jakékoliv info stran tohoto "nového kalibru", protože začínám mít neodbytný pocit, že mimo hackingu a ručního nátahu se na původním kalibru 46943 nic nezměnilo a vlastně se ani o nový kalibr nejedná a pán měl vlastně pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Novy "super jubilee" a ostatne Strapcode tahy by mali byt dostupne v horizonte niekolkych mesiacov. Zatial si musim vystacit s obycajnym Seiko jubilee. Ale aspon, ze uz mam zafir :)

 

Inac strojcek je urcite aspon z casti iny, napr. korunka sa vybera inym sposobom ako na starych kalibroch. 

 

DSC03299.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jelikož jsem propásl možnost sehnat Mako USA, pokusím se časem "ukojit" verzí Mako II. Sice nový kalibr bych klidně oželel na úkor vylepšení z USA verze, nicméně musím přiznat, že "klasický" cifr Mako včetně lunety a bez datumového tlačítka na mě působí civilnějším dojmem a líbí se mi více než původní Mako verze.

 

post-35980-0-17285200-1461960976_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Trochu oživím téma. Vedeli by ste mi poradiť, Odkiaľ najlepšie nové Ray II objednať? Ja som pozeral na SeriousWatches a LongIslandWatch. O LongIslandWatch predpokladám, že by som sa nevyhol zaplateniu CLO. Ak by bolo možné, clu sa chcem vyhnúť, takže najlepšie EU predajca. Vedeli by ste mi poradiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...