Přejít na obsah

Potrebujem povolenie na nakup Seiko Tuna


vrcan

Doporučené příspěvky

Ziadam miestnych seiko znalcov o udelenie/zamietnutie povolenia na nakup

SBBN035

 

moze byt? alebo co z novych lacnych tun?

 

mal som uz spring drive tunu, aj darth tunu, ale tuzim po zaoblenom hardlex skle. Skoda len toho noveho cifru, stare klasicke sa mi pacia viac, mozno bude este aj sbbn007, alebo len jedna, alebo ziadna, uvidime...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wizard - mimochodom, velkych potapiek sa aj bojim, rozhodol som sa predat vsetky velke a uz nejaky cas ponukam (dievas mg-1, zixen, megalodon), tym chcem povedat ze tuna nie su velke potapky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vem Emperor,to jsou kralovny.Drzi se praotce tunaku(automat,titanovej monoblok..)Ja mel na ruce SBBN015,hezky hodinky,moc hezky,ale...

Na WUS je debata(tusim,ze tam),ze jedinej spravnej nastupce puvodnich tunaku jsou darth tuny,pac jsou kvarcovy a tim padem odolnejsi,v neposledni rade se daj sehnat za pulku toho,co Emperor.Udelany jsou skvele,ale ma to bejt tool, s cimz se keramika absolutne neztotoznuje.Takze pokud baterku a ne vintage,tak 013/015.Pokud mechanika,volba je jasna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak budu Ninja, cize 035. Je to kvartz, ocel, pvd, hardlex, novy dial.

Vraj silikon je tam rovnaky ako na spring drive tune, co ocenujem.

 

Darth som mal, tej keramiky som sa bal, navyse je o dost drahsia...

 

Suhlasim ale, ze titanovy monoblok ku tune pasuje najlepsie...a titan mam najradsej... ale budem spokojny aj s touto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tazko povedat, mal som ho par tyzdnov na spring drive tuna, posobi dost plochym dojmom, ale netvrdim ze sa mi nepaci

 

celkovo na mna Ninja tuna posobia ako jednoznacne najlepsia novinka z oblasti tun, nieco ako poor's man emperor / darth / spring. Proste poriadna cierna tuna a ako bonus pouzitelny remen z vyssej triedy (nepatral som, ale pokial je to presne ten isty ako na spring drive, tak to je palka iba za samotny remen). Co na tom (s trochou nadsazky), ze je to iba ocel, non monoblok a kvartz... ten feeling pravych tun tam podla mna je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten dial je chaby, mne osobne pride hnusny a neviem sa cez neho preniest (inac by som uz kupil SD landmastre). Rucky dtto - taketo rucky nemaju ziadnu tradiciu, ziadnu referenciu na vynimocny model, proste marketing si pretlacil nieco viac genericke, uhladene a.. nudne. Ber ocelove tunaky s klasickym dialom a ruckami, kym ich vyrabaju. alebo si prihod 500,- a kup titanove Emperor. Tieto predas do mesiaca, a aj to so znacnou stratou. 

 

Nekupuj si "feeling ako prave", poor mans neviemco - kup si tie prave a mas to. Snad to nebude na teba prilis priamociare.

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, ja proste nerozdejcham ten novej cifernik,vadil mi uz na SD tuna (coz podle me nebyl ani moc zdarilej kus) a u tech novejch modelu, at quartz, nebo automat, jakbysmet.Stary zlaty tunaky, tyhle inovace a modernizace neceho, co po desetileti fungovalo na jednicku, nechapu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz ano, dial a rucky vacsinou vadia, ale mne na SD nevadil, nemam na to este nazor nejako vyrazne vyprofilovany, takze predsa len ich skusim :-)

Mam ich pod 700 EUR, takze na emperor by som musel zrejme viac doplatit ale najma ten je nad limit velkostou.

 

Instant, ako sa mozes nieco take pytat, co som baba?!? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

btw, klasicke ocelove so starym dialom a ruckami - kde sa daju zohnat? Pozeral som povodne tie, sbbn017 pripadne 015. Na seia aj shoppinginjap. ALe nikde som nenasiel, ked tak predrazene na ebay. Z druhej ruky sa samozrejme sem tam objavia.

Nuz, ale ozaj som chcel skor cierne alebo zlate, takze moc na vyber ani nemam (darth a spring som mal a emp je velky).

 

Stare zlate tuniaky, uplny suhlas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Instant, ako sa mozes nieco take pytat, co som baba?!? :-)

Benchmarkom chronomagorskeho nakupneho rozhodovania na tomto fore je duo wizard-stepecken, takze musis pochopit, ze vyzerat ako nerozhodny plachy ladyboy je otazkou zbytocne stravenych 30 minut vahania alebo jednej zbytocnej otazky typu "co myslite, vyplati sa to?". A to ani nehovorim o tom, ze zalozit vlakno PRED nakupom je takmer diskvalifikacne. Mali by sme tebou priatelsky opovrhovat aspon po nasledujuce tri dni, aby sa toto polutovaniahodne nedorozumenie v nasej institucii vyskytlo maximalne raz za desat rokov.

 

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som praveze nakup tuny "dlhodobo" zvazoval, cize asi takuto casovu postupnost to malo - niekdo sa na fore opytal nedavno ci mam este nejake seiko, ja ze nemam, a vtedy som si uvedomil, ze mi je aj smutno. A vcera v ramci kocikovania skrsla myslienka ze co tak tuny, tak som cez mobil kocikujuc pozrel co z tun by sa dalo...  Prisiel domov, nasiel pouzite az mesiac stare Ninja (035) za necelych 7 kil, a tiez pouzite ocelove 015. Napisal som obom, ze berem, nasledne zalozil vlakno tu a cakal. A ozval sa prvy ten s Ninjami, tak sme hned doriesili platbu. Ten s 015 sa este neozval, ak sa ozve a dohodneme sa, budu aj tie (lacno). Od prvomyslienky po rozhodnutie ani nie dve hodky. Cize prototyp imlulzneho nakupu...

 

:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz Ti ty petatricitky neprijdou dost tunacky, tak ja je od Tebe pak za 500,- kdyztak vezmu ... :)

Nuz ano, dial a rucky vacsinou vadia, ale mne na SD nevadil, nemam na to este nazor nejako vyrazne vyprofilovany, takze predsa len ich skusim :-)

Mam ich pod 700 EUR, takze na emperor by som musel zrejme viac doplatit ale najma ten je nad limit velkostou.

 

Instant, ako sa mozes nieco take pytat, co som baba?!? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...