Přejít na obsah

Jak Vás uspokojuje mít na ruce Seiko


eloga

Doporučené příspěvky

Já jen tak popichuju ;)

Ber to tak, že si tu většinou malujeme, jak jsou hodinky spolehlivé, nemusí se o ně starat a tak. Prostě by hodinky měly vydržet aspoň 10 let. Doufám :) 

Moje MM300 jsou na půlce, tento měsíc mají 5 let od výroby. Tak doufám těch dalších 5 let zvládnou. Potom je možná pošlu do Japonska na servis. Jestli je budu mít ještě :)

Tah má na jedné straně 3 dílky+koncovka u pouzdra, na druhé straně jich je 6+koncovka. Mám prostě zápěstí na jedné straně užší než na druhé. Spona sedí zespodu uprostřed, tak jak má. Nepřečnívá a hodinky sedí uprostřed zápěstí. Jinak bych to neřezal, zase nejsem úplnej magor :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 407
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kluci, celá diskuze skrze servis hodinek se rozběhla kvůli mne.

Na fóru jsem tichým členem asi déle než většina z vás aktuálně přispívajících v tomto vlákně k dané problematice, ale troufám si tvrdit, že moje hodinková "promiskuita" je z Vás asi nejnižší. Od své registrace jsem zde prodal 2 hodinky, jedny Rusáky s kalibrem 7750 a nedávno TH Carerra rovněž se 7750. Tudíž, zde je vidět, že hodinky u mne pobývají dlouhý čas a pokud bych šel do MM300, přemýšlel jsem, že bych koupil starší, tak 4 leté a pokud bych je nekoupil od někoho z Vás, tak asi i z neznámou historií - proto ta úvaha o servisu.

V posledních dnech jsem došel k názoru, že než starší MM300, tak raději půjdu do nových, snad nám to Euro už konečně půjde také dolů a předpokládám, že ty hodinky by už měly zůstat doma stále. 

Navrhuji opustit téma servisu, neb jsme od nadpisu vlákna odbočili na jinou kolej, která je už spíše off topic, tak ať nás "modi" nesjedou jak malý kluky. Děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Koukám vlákno o Seikách, tak se přidám.

 

Seika jsem měl od mala v oblibě asi protože je nosil táta.

Když jsem dorostl, také jsem si je pořídil - základní řada 5, cena cca 2500 Kč, spolehlivý, ale chronomagora nenadchnou - neurazí,

jako první automaty výborný.

Pak jsem prostřídat hodně jiných hodinek zejména švýcarský i o hodně dražší a následoval návrat k Seiko.

Pořídil jsem si vintage chronografy s kalibrem 6138 a ty mě uchvátily, Ale na denní nošení mi jich bylo líto a tak jsem k nim přikoupil potápky SKX009. To jsou výborný toolwatche naprosto na všechno a taky všechno vydrží.

Jenže pak přišly Želvy, které jsem prostě musel mít a taky je mám v poslední době na ruce pořád.

Platí o nich to samý jako o SKX, avšak povýšené na druhou a ještě k tomu maj tak nějak víc koule.

S nimi jsem teď spokojen asi nejvíc.

 

U Seika si podle mě vybere každý podle své kapsy a chybu neudělá.

Jen mám osobně zatím problém s jejich vyššími řadami, kde za jejich cenu radši pořídím švýcarskou zvučnou značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mel jsi nekdy neco z "vyssi" rady v ruce? Ono to chce videt fakt nazivo, vubec netvrdim, ze kazdy drazsi Seiko musej bejt dobry, mne osobne se libi maloco, ale je pravda, ze potom srovnavat treba novy zelvy a rekneme Anantu, je uplne nekde jinde. Ale kazdej tohle ma jinak, coz je nakonec jenom dobre.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne kluci, neměl.

Je to jen můj soukromý pocit, který nesouvisí s kvalitou hodinek, o které nepochybuji, ale spíš s obecným vnímáním značky.

Např. moje srdcovka je značka Omega a to neznamená, že každé Omegy jsou lepší než každá Seika.

 

Zkusím to popsat na autech z vlastní zkušenosti:

 

Seiko = Toyota - spolehlivej dříč, zapadnete v davu, nikoho neprovokuje.

 

Omega = Mercedes - pro někoho zmíněná srdeční záležitost. Okolím vnímána jako luxusní značka i když ta Toyota mohla být dražší než ten starší MB. Chování ostatních účastníků provozu vůči vám je toho dostatečným dokladem.

 

Svůj názor nikomu nevnucuji, pouze jsem ho napsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo machr index je sviňa.. :)

No to vážně ne, to bych jinak nejezdil Toyotou se Seikama na ruce.

Ale vím jaké to je jezdit v M-B s Omegama na ruce a neni to o mém machrování, ale o lidské povaze - tedy jak se k vám pak ti ostatní chovají jinak, to je prostě fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdit v M-B s Omegama na ruce  ........  se k vám pak ti ostatní chovají jinak, to je prostě fakt.

 

hmm...

Máš to zvláštně v hlavě seskládané. To ti pak vůbec nezávidím vybrat něco na ruku tak abys byl spokojený, ale držel při tom i lajnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ovce na cestách. Každý kuká po hodinkách na ruke a nie na cestu a potom mňa idúceho po hlavnej na motorke ani nezbadajú. Asi vyložím hodinky z pod rukavíc na rukavice a uvidíme, možno nastane zázrak. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dlouho kupoval jen Omegy, pak jsem přesedlal a dlouho měl jen Rolexky ... jednu dobu jsem měl hromadu starých Rolex vintážek v šílené ceně. Pak jsem skoro všechno poprodával a nechal si Rolexky jen jedny. Zhruba desetinu utržených peněz jsem věnoval na saturaci potřeby hodinky točit, kupovat, zase prodávat a vlastně celkově se hodinkově bavit. K tomu mi právě nejvíc sedí Seiko, kvalita perfektní, hodinářský zvuk znělý, celkový dojem fajnový. Nikoho navíc zbytečně nese#u a nikdo mě zbytečně neřeší :) a adrenalin na eBay srovnatelný, riziko řádově menší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ne kluci, neměl.

Je to jen můj soukromý pocit, který nesouvisí s kvalitou hodinek, o které nepochybuji, ale spíš s obecným vnímáním značky.

Např. moje srdcovka je značka Omega a to neznamená, že každé Omegy jsou lepší než každá Seika.

 

Zkusím to popsat na autech z vlastní zkušenosti:

 

Seiko = Toyota - spolehlivej dříč, zapadnete v davu, nikoho neprovokuje.

 

Omega = Mercedes - pro někoho zmíněná srdeční záležitost. Okolím vnímána jako luxusní značka i když ta Toyota mohla být dražší než ten starší MB. Chování ostatních účastníků provozu vůči vám je toho dostatečným dokladem.

 

Svůj názor nikomu nevnucuji, pouze jsem ho napsal.

 

 

z mojho pohladu zrovna toyota nezapadne v davu, najma hybridy, ale aj kazda bezna, kazdy vie, ze kvalitovo je to vysoko, aj cenovo, image z mojho pohladu rovnaky ako zvucne nemecke znacky

 

Pri hodinkach seiko versus zvucne swiss hodinky....

 

osobne mi moc nesedi snobizmus vlastny swiss brandom, cize pre mna seiko vsetkymi desiatimi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem totalne hrdy majitel (Zelv).Rano kdyz vstanu, doslova se tesim az je dam na ruku.Pres den se neubranim na ne jen tak koukat.Zazivam jiz mesic neustaly pocit radosti, ktery zesiluje. Zena uz me vypraveni nechce ani slyset. Proste pacient jako hrom. 99% lidi s kterymi se setkavam nemaji o hodinkach ani paru a pro ne jsem blazen co utratil 6,5 za hodinky. Tady k smichu ale v realnem zivote si s Seiko na ruce pripadam opravdu dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem totalne hrdy majitel (Zelv).Rano kdyz vstanu, doslova se tesim az je dam na ruku.Pres den se neubranim na ne jen tak koukat.Zazivam jiz mesic neustaly pocit radosti, ktery zesiluje. Zena uz me vypraveni nechce ani slyset. Proste pacient jako hrom. 99% lidi s kterymi se setkavam nemaji o hodinkach ani paru a pro ne jsem blazen co utratil 6,5 za hodinky. Tady k smichu ale v realnem zivote si s Seiko na ruce pripadam opravdu dobre.

 

Mužu rict jen jedno : Co to je kurva za želvy za 6,5 ? :lol2: Zažívám více meně to stejné. Akorát mam SKX, želvy jsem osudově dal na ruku od té doby mě lákají, Hold ten seiko feel není na fotkach tak silný jako v realu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...