Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Přetěsnění vintage chron Fortis -p.Frýdl

přetěsnění chrona Fortis

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Melly

Melly

Megazávislák

• Member_50
  • 1 649 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 10.duben.2016 - 11:04

Zdravím blázny,

nedávno jsem nechával u p. Frýdla přetěsnit vintage Fortisky, tak mě napadlo se podělit o zkušenosti.

Zadání bylo, abych v nich mohl zmoknout nebo na ně cáknout vodu a nemusel se bát, že do nich zateče.

Fortisky jsem donesl panu F. a ten se dal do práce. Nejdřív musel vyškrábat stará rozteklá těsnění a pak přetěsnit znovu. Test na 3ATM však pouzdo nevydrželo. Mistr je tedy vzal domu do vodního sloupce, kde nalezl průsak do pouzdra - prasklý obvod sklíčka.Tento slepil epoxidem a hodinky vydrží 2ATM, jsou tedy dle jeho slov vlhkotěsné, mohu v nich zmoknout nebo je polít při umývání rukou. Zadání splněno.

No a jako bonus (nebylo zadáno) mi pan Frýdl přečistil strojek, když už je měl vyndané, a opravil ručku sčítače. Hodinky dělají cca -3s/den. No a cena? Přesnou cenu klidně do SZ, ale tady řeknu, že je to v řádu stokorun.

Dokumentační foto níže.

Zdraví,

Honza

Přiložený soubor (y)

Rolex, Omega, Seiko, Prim, Boctok, Luminox, Casio

#2 People

People

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 355 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 10.duben.2016 - 11:09

Tento majster N uz tu ma niekde hodnotiace vlakno.

#3 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 388 příspěvků(y)

Publikováno 10.duben.2016 - 11:14

Tak dobrá zkušenost, sem s ní:

http://forum.chronom...janka/?hl=frýdl

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky

Hodnocení proběhlých obchodů

#4 habadej

habadej

Megazávislák

• Member_50
  • 1 395 příspěvků(y)
  • Bydlí:Černošice u Prahy
  • Fanoušek značky:Teď zrovna nevím co dál...

Te

Publikováno 10.duben.2016 - 11:33

Paráda, tyhle vintážky, pokud se nepletu, na fóru celkem kolujou. Dokonce i já jsem byl jeden čas jejich vlastníkem, takže jsem rád, že je o ně dobře postaráno. Pan Frýdl určitě odvedl tradičně dobrou práci. Špatná stránka věci je ta, že má svůj ceník nastavený, jak bych to řekl, tak nějak hodně rozumně a je těžce zavalený prací. Začínají se u něj ty lhůty oprav trochu prodlužovat......

#5 Melly

Melly

Megazávislák

• Member_50
  • 1 649 příspěvků(y)

Publikováno 10.duben.2016 - 11:55

No já jsem jejich tuším 4. majitel za poslední cca 3 roky. Ale u mě zůstanou dlouho, proto jsem je nechal přetěsnit a mají řemen od Zrniče.

Jen zajímavost - týden po vyzvednutí mi psal pan F., že mi přišly na generálku tyto :-)

Přiložený soubor (y)

#6 Kid_A

Kid_A

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 12 207 příspěvků(y)

Publikováno 10.duben.2016 - 21:48

Mistr Frydl je velkej master! Chvalim kudy chodim.....

#7 Melly

Melly

Megazávislák

• Member_50
  • 1 649 příspěvků(y)

Publikováno 11.duben.2016 - 09:48

I já! Možná kdybysme to nedělali, tak by třeba neměl pořád tak nabito... :D

#8 bubuking

bubuking

Závislák

• Member_50
  • 596 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha 9
  • Fanoušek značky:hodinky, MTB, badboš, carving, BMW, rum, gin, foto

Publikováno 11.duben.2016 - 10:12

není pochych o tom, že pan Frýdl je fakt dobrej a  výsledek mě vždycky potěší či nadchne...ale moje vlastní zkušenost /za poslední tři roky/ s poslednými kousky /5x/ které mi dělal je taková, že jsem čekal skoro pravidelně téměř půl roku a stále mám u něj nevyřízenou zakázku z 10/2014, kde by se u OMEGA hodinek mělo měnit sklo, přetěsnit je, zrenovovat pouzdro a provést satinaci tahu. Vždy když mu nesu novou zakázku se sám sebe ptám, jestli mi nebude vadit, že ty hodinky třeba rok neuvidím... 

#9 Melly

Melly

Megazávislák

• Member_50
  • 1 649 příspěvků(y)

Publikováno 11.duben.2016 - 10:38

Což je asi bohužel běžná realita všech lepších hodinářů... tondako je na tom podle mě stejně, ne-li hůř...

#10 VojtaB

VojtaB

Závislák

• Member_50
  • 536 příspěvků(y)

Publikováno 11.duben.2016 - 10:41

Tondako aspoň narozdíl od Frýdla dává vědět, když se něco protáhne a navíc hodinky po něm nikdy nemusely jít na další servis, takže já třeba v tomhle mám jasno.

#11 Chocholusik

Chocholusik

Závislák

• Member_50
  • 635 příspěvků(y)
  • Bydlí:Košice

Publikováno 11.duben.2016 - 17:29

Pekne sa o ne starate :)

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:přetěsnění, chrona, Fortis