Přejít na obsah

Přetěsnění vintage chron Fortis -p.Frýdl


Melly

Doporučené příspěvky

Zdravím blázny,

 

nedávno jsem nechával u p. Frýdla přetěsnit vintage Fortisky, tak mě napadlo se podělit o zkušenosti.

Zadání bylo, abych v nich mohl zmoknout nebo na ně cáknout vodu a nemusel se bát, že do nich zateče.

 

Fortisky jsem donesl panu F. a ten se dal do práce. Nejdřív musel vyškrábat stará rozteklá těsnění a pak přetěsnit znovu. Test na 3ATM však pouzdo nevydrželo. Mistr je tedy vzal domu do vodního sloupce, kde nalezl průsak do pouzdra - prasklý obvod sklíčka.Tento slepil epoxidem a hodinky vydrží 2ATM, jsou tedy dle jeho slov vlhkotěsné, mohu v nich zmoknout nebo je polít při umývání rukou. Zadání splněno.

 

No a jako bonus (nebylo zadáno) mi pan Frýdl přečistil strojek, když už je měl vyndané, a opravil ručku sčítače. Hodinky dělají cca -3s/den. No a cena? Přesnou cenu klidně do SZ, ale tady řeknu, že je to v řádu stokorun.

 

Dokumentační foto níže.

Zdraví,

Honza

post-39445-0-64731300-1460282579_thumb.jpg

post-39445-0-84273200-1460282594_thumb.jpg

post-39445-0-39932300-1460282605_thumb.jpg

post-39445-0-18137900-1460282615_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda, tyhle vintážky, pokud se nepletu, na fóru celkem kolujou. Dokonce i já jsem byl jeden čas jejich vlastníkem, takže jsem rád, že je o ně dobře postaráno. Pan Frýdl určitě odvedl tradičně dobrou práci. Špatná stránka věci je ta, že má svůj ceník nastavený, jak bych to řekl, tak nějak hodně rozumně a je těžce zavalený prací. Začínají se u něj ty lhůty oprav trochu prodlužovat......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není pochych o tom, že pan Frýdl je fakt dobrej a  výsledek mě vždycky potěší či nadchne...ale moje vlastní zkušenost /za poslední tři roky/ s poslednými kousky /5x/ které mi dělal je taková, že jsem čekal skoro pravidelně téměř půl roku a stále mám u něj nevyřízenou zakázku z 10/2014, kde by se u OMEGA hodinek mělo měnit sklo, přetěsnit je, zrenovovat pouzdro a provést satinaci tahu. Vždy když mu nesu novou zakázku se sám sebe ptám, jestli mi nebude vadit, že ty hodinky třeba rok neuvidím... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...