Přejít na obsah

SEIKO Prospex PADI Special Editions


petik16

Doporučené příspěvky

Docela Seiku závidím jeho výrobní strategii. Vezme běžný model hodinek, který standartně vyrábí, nechá vše, jak je, pouze změní pár barev a nápisů, omezí počet kusů a nejednou je z toho "limitka" a většina zákazníků se jde potrhat, aby za tuhle revoluci zaplatilo o třetinu a více peněz navrch. Asi jsem tady moc krátkou dobu nebo mám trochu větší nároky, ale pod pojmem limitka bych si představoval trochu víc - lepší nebo alespoň vyladěný strojek oproti běžné produkci, v případě průhledu nějaké limitní značení nebo zdobení na rotoru, lepší povrchovou úpravu pouzdra, jiné provedení ciferníku (myslím třeba strukturu a plasticitu, ne jen barvu), lepší sponu s limitní signací atd., určitě by se toho našlo hodně. Potom bych byl ochoten připlatit za limitku, protože by bylo za co. Teď nemluvím jen o Padi želvách, ale o modelech Seika obecně (Sumo, MM atd.)

Je mi jasné, že tady půjdu proti proudu a je to jen můj subjektivní názor, jen mi nejde do hlavy, že tady na foru, kde je spousta lidí, kteří hodinkám opravdu rozumí a mají je rádi a taky na ně mají zatraceně vysoké nároky, tyhle "limitkové" úpravy stačí, jsou z nich nadšeni a jsou ochotni platit mnohem vyšší sumy peněz za v podstatě identické hodinky. Ale třeba to jen špatně chápu a je to tak normální a běžné i u ostatních výrobců.

Faktem je, že pro Seiko je to zajímavý počin, při zachování stejných výrobních nákladů jako u běžné produkce jsou ceny těchto limitek někde jinde a to mi trochu vadí z morálního hlediska. Pokud musím vynaložit větší úsilí a finanční náklady při výrobě něčeho vyjímečnějšího, jako je limitka, je logické, že si to nechám zaplatit, protože mne to ve finále stálo mnohem více času, práce a peněz a tu hodnotu to opravdu má. Ale pokud udělám jen pár kosmetických úprav v řádech halířů a finální cenu napálím hodně nad rámec běžné produkce, tak je to opravdu jen o výdělku. Ale o tom je vlastně dnes všechno, já jen, abych osvětlil svoje stanovisko k těmto limitkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 174
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník YPO

zakopanej pes bude zřejmě v tom, že limitované (číslované) edice jsou dražší kvůli tomu, že jsou limitované ..... PADI není limitovaná edice ..... je to pouze special edition ..... budou toho metráky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela Seiku závidím jeho výrobní strategii. Vezme běžný model hodinek, který standartně vyrábí, nechá vše, jak je, pouze změní pár barev a nápisů, omezí počet kusů a nejednou je z toho "limitka"

 

No takhle dělaj limitky skoro všichni, neni v žádná magie :)

 

zakopanej pes bude zřejmě v tom, že limitované (číslované) edice jsou dražší kvůli tomu, že jsou limitované ..... PADI není limitovaná edice ..... je to pouze special edition ..... budou toho metráky

 

Zatím je docela problém sehnat jediný z toho metráku. Alespoň u nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš jaký je rozdíl v ceně klasických želv a edice PADI?

Dívám se na to opačně, PADI vidím jako LE za rozumnou cenu vůči běžné sériové produkci.

 

Zajímalo by mě, co říkáš třeba na Red (neejbože double Red) nebo Comex u Rolexů?

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zakopanej pes bude zřejmě v tom, že limitované (číslované) edice jsou dražší kvůli tomu, že jsou limitované ..... PADI není limitovaná edice ..... je to pouze special edition ..... budou toho metráky

Jj. já to myslel spíš obecně na limitní a speciální verze od Seika, už o tom přemýšlím delší dobu. Padi sice není číslovaná limitka, ale pouze special edition, ale i tak je cena relativně o dost vyšší za pár barviček a nápis Padi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Zatím je docela problém sehnat jediný z toho metráku. Alespoň u nás.

zase bych z toho nebyl vystreslej ..... do konce roku toho bude metrák v prodejním vlákně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš jaký je rozdíl v ceně klasických želv a edice PADI?

Dívám se na to opačně, PADI vidím jako LE za rozumnou cenu vůči běžné sériové produkci.

 

Zajímalo by mě, co říkáš třeba na Red (neejbože double Red) nebo Comex u Rolexů?

Neříkám nic, už jsem si tady zvykl, že žádné rozumné argumenty při koupi určitých značek hodinek neplatí. Celou tou litanií jsem chtěl jen říct, že mi výsledné ceny nepřijdou adekvátní vynaloženému úsilí výrobce. Je to, jako bych si šel koupit limitovanou edici třeba u Mercedesu, zaplatil jednou tolik a ve finále zjistil, že jediný rozdíl oproti seriovému vozu je jiná barva. Ale nic, asi stačí. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám nic, už jsem si tady zvykl, že žádné rozumné argumenty při koupi určitých značek hodinek neplatí. Celou tou litanií jsem chtěl jen říct, že mi výsledné ceny nepřijdou adekvátní vynaloženému úsilí výrobce. Je to, jako bych si šel koupit limitovanou edici třeba u Mercedesu, zaplatil jednou tolik a ve finále zjistil, že jediný rozdíl oproti seriovému vozu je jiná barva. Ale nic, asi stačí. :rolleyes:

 

Nemyslel jsem to zle, ale vidím tam vcelku minimální rozdíl v ceně:

klasika: 10.890 Kč

PADI: 11.690 Kč

VIZ

 

Znovu se ptám, přijde ti to moc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel jsem to zle, ale vidím tam vcelku minimální rozdíl v ceně:

klasika: 10.890 Kč

PADI: 11.690 Kč

VIZ

 

Znovu se ptám, přijde ti to moc?

Asi jsem se nevyjádřil úplně přesně a trochu nešťastně jsem svůj postřeh postnul do vlákna na Padi, kde ten rozdíl není tak markantní. Myslel jsem to spíš v obecné rovině Seiko, kde třeba u MM se dodalo trochu zlata a červená tečka na vteřinovku a ten cenový rozdíl nebyl, dle mého soudu, rozhodně zanedbatelný. To samé u limitek Sumo, některých Monster atd. Tam se opravdu nejednalo o pár stokorun.

Ale ještě zpět k Seiko Padi, tedy respektive k cenám. Většina lidí tady stejně nakupuje v zahraničí za úplně jiné ceny, než má Koscom a ostatní podobné obchody. Takže pokud vezmu v potaz, že třeba modré SRP773 se dají pořídit ze Skywatchesu za 299 dolarů, sice verze K, ale to bych v této cenové kategorii neřešil, tak ten rozdíl je poměrně markantní. Jiná situace bude, až budou i tam nabízet Padi a budou třeba o 20-30 dolarů výš, ale myslím si, že to tak nebude.

Ale jinak Ti musím odpovědět na Tvojí otázku, že máš pravdu a ten cenový rozdíl není tak velký a zrovna tady jsem použil nešťastný příměr a cena Padi je oproti standartním želvám v pořádku a naprosto přijatelná. Vycházel jsem z cen želv v zahraničí a je fakt, že Padi jsem nikde pod 11K neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že nad tým moc špekuluješ a dospel si k dramatickým záverom :). Konkrétne napríklad thajská limitka Sumo SPB029 mala oficiálnu cenu 33.000 THB. Obyčajné Sumá majú oficiálnu cenu 26.000 THB. Za ten rozdiel dostaneš číslovanú limitku, vlnkovaný ciferník, zafír, gumu a pekné balenie v kufríku. A hodinky, ktoré buď stúpajú, alebo aspoň netratia na cene. Už čo potom s limitkami robí trh, je vec iná. SPB031 sa napríklad aj u autorizovaných predajcov vyšplhali na 50.000 THB.

 

Stále je to podľa mňa u Seika lepšie, než u mnohých iných značiek, kde limitka vznikne natlačením lietadielka na niektorý zo sčítačov :). Problém skôr je, že Seiko v posledných rokoch naskočilo na vlnu limitiek takým spôsobom, že by už menšiemu výrobcovi stačili na pokrytie bežnej produkcie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karle, chápu co tím chceš říct, ale souhlasím s McStingerem. Seiko se podle mě ještě drží dost při zemi- MM v době uvedení limitky vycházely cca na 220tis JPY, limitka se dala sehnat za 250tis JPY, což opět tak zásadní rozdíl není. Navíc konkrétně v tomto případě měly jenom ty barvičky docela rozumnej důvod (aspoň tam hodily diashieled, i když nevím jestli je to k něčemu dobrý).

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se u tech PADIN obavam ze tolik barev zacne lezt casem krkem ...

Jo, mas recht, po prvotnim nadseni a objednani v Helveti nakonec z me strany rezervace minuly tyden zrusena. Cim vic tech fotek na netu je, tim min se mi libi. Zas jsem ale udelal dobrej skutek, bo jsem byl prvni na listu... ;) takze si je uzijte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...