Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

G. Gerlach m/s Batory Limited Edition

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 051 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2016 - 05:30

G. Gerlach m/s Batory Limited Edition

Kolegové z Polska, ale nenapadlo je nic lepšího než osadit hodinky strojkem SeaGull ST2525 s hackingem a ručním nátahem, sice v nějaké AAA třídě (to jsem myslel, že se tak označují jen fejky). Chluběj se modified in Poland by G.Gerlach. V čem ta modifikace spočívá, v tom Big Date modulu, nebo i ten je standard? Takže v asanaci...pardon...signaci strojku? Spočívá v odstranění těch šílených subcifrů se dnem a měsícem, Big Date je v základu, zmizel open heard, vyměnili rotor a provedli vlastní kalibraci ke zlepšení přesnosti. Nezní to tak špatně, dokonce se mi zdá, že to je i víc, než často (neříkám vždy) vidíme na swiss produkci s vlastním označením původní Ety. Tam nás ovšem až tolik pod pokličku nahlédnout nenechají.

Bez korunky (která je šroubovací, škoda, že ji neumí udělat na svých kompresorech k ovládání lunety) mají slušných 40mm, WR dostačujících 100m, klenuté sklíčko má vnitřní antireflex. Nevim jak strojek, opravdu s ním nemám žádné zkušenosti, ale co mě baví je Big Date, jak rychle probíhá v tomto případě změna data? Dají mi hodinky možnost kolem půlnoci sledovat otáčející se věnce s čísly tak, že jsou chvíli křivě? Myslím že ano a to mě baví pozorovat. Hodinek je v limitce celkem 100 kusů, mají dvouletou záruku. Krokouši jsou k dispozici ve dvou barvách, modrá a lesklá černá.

G.%2BGerlach%2Bms%2BBatory%2BLimited%2BE

Tento příspěvek byl upraven od Daemonultimate: 18.duben.2016 - 05:39

Time is Life. Je to dar i prokletí.

Daemonovo Time is Life  Proč Grand Seiko?  Řemínek Nato a jeho historie  Seiko vs Steinhart srovnání  ISO 6425  Co jsou to velké hodinky  Měsíční fáze jako hodinářská komplikace  Hodinky na dovolenou  Compressor, Test Seiko vs?

#2 Ohm-Aztec

Ohm-Aztec

Megazávislák

• Member_50
  • 3 428 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 18.duben.2016 - 05:39

Doufám, že toto big date nepočítá do 39...

#3 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 051 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2016 - 05:44

Doufám, že toto big date nepočítá do 39...

Nějakej den navíc se vždycky hodí :) ale doufám, stejně jako Ty, že to ti chłopaki zmákli.

Daemonovo Time is Life  Proč Grand Seiko?  Řemínek Nato a jeho historie  Seiko vs Steinhart srovnání  ISO 6425  Co jsou to velké hodinky  Měsíční fáze jako hodinářská komplikace  Hodinky na dovolenou  Compressor, Test Seiko vs?

#4 Alexion

Alexion

Megazávislák

• Member_50
  • 1 067 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava
  • Fanoušek značky:Revoltage, R8

Publikováno 18.duben.2016 - 06:15

mal som tu beznu verziu batory s mimostredovkou a datum sa preklapal pekne do 31 a potom naspat do 1. strojcek slapal velmi dobre len par s do plusu (snad to bolo max 8s) takze vyladit ho v polsku vedia.

priehlad na limitke nevyzera zle :), viac mi ale smakuje povodna verzia

stálice: // DAMASKO DA36 //  SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // 

#5 Navros

Navros

Závislák

• Member_50
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2016 - 08:25

Za 12 tis. jsou to povedené hodinky. Nemám vlastní zkušenost, chtěl jsem si kdysi pořídit ty jejich CWS Sokol 1000, ale nakonec z toho sešlo. Líbí se mi, že každé z těch jejich hodinek mají inspiraci v jejich minulosti, nějaký příběh, že jsou hrdí na to, že občas něco dokázali :) 

#6 Roman-ZA

Roman-ZA

Megazávislák

• Member_50
  • 3 600 příspěvků(y)
  • Bydlí:Žilina, SVK
  • Fanoušek značky:Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest

Publikováno 18.duben.2016 - 09:32

Ja som pokukoval po ich P.24. Potom som zmenil rozhodnutie, nakolko ukoncit moju 7-rocnu anabazu na fore tymto modelom mi neprislo moc koser. Uznavam ich kvalitu a paci sa mi politika Gerlachu, ale aj tak.

Prim Linea 40

Vratislavia Conceptum Heritage Chrono L.E.

#7 Roman-ZA

Roman-ZA

Megazávislák

• Member_50
  • 3 600 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2016 - 09:35

Model je velmi pekny, iba tych napisov je na moj prilis vela.

Prim Linea 40

#8 Navros

Navros

Závislák

• Member_50
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2016 - 09:57

to Roman-ZA: Mě odradil problém s korunkou, respektive s natahováním, dost se to u toho modelu CWS Sokol řešilo a nevyřešilo.. Jinak hodinky made in Poland jsou taková raritka tady i obecně, bys byl originální :)

ad M/S batory, ciferník je celkem přeplněný, to máš pravdu. Osobně mi to u těchto hodinek až tolik nevadí, ale chtělo by to vidět naživo..

#9 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 678 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 18.duben.2016 - 15:52

to Roman-ZA: Mě odradil problém s korunkou, respektive s natahováním, dost se to u toho modelu CWS Sokol řešilo a nevyřešilo.. Jinak hodinky made in Poland jsou taková raritka tady i obecně, bys byl originální :)

ad M/S batory, ciferník je celkem přeplněný, to máš pravdu. Osobně mi to u těchto hodinek až tolik nevadí, ale chtělo by to vidět naživo..

Už by tu moc raritní nebyl, jak myslíš. Pár kousků se tu potuluje ( sám jsem měl jedny z prvních otago potápek ). A provedení už bych se taky nebál, je naprosto vpoho.

#10 Roman-ZA

Roman-ZA

Megazávislák

• Member_50
  • 3 600 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2016 - 16:58

Ja beriem SMITHS PRS-29B a mam ten dojem, ze tu budem jediny :)

Přiložený soubor (y)

Prim Linea 40

#11 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 051 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2016 - 16:59

Romane již se s PRS biješ v prs? :lol2:

Taky jsem na ně zvědavej.

#12 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 678 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2016 - 18:00

Az je romane u tebe uvidim,tak pak uverim,ze je mas.

#13 Navros

Navros

Závislák

• Member_50
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2016 - 20:28

to kuncák7: No úplná rarita teda asi ne, ale daly by se tu spočítat na prstech jedné, dvou, tří ruk? :)

U těch CWS Sokol, co jsem měl vyhlídnuté, nebyl problém v kvalitě (a to si myslím, že nebude u žádného modelu), ale v řešení korunky, je relativně velká a není místo pro prsty při natahování (nejsou to automaty).

to Roman-ZA: Tos vybral dobře, vypadají perfektně hlavně na tom barevném strapu.

#14 Roman-ZA

Roman-ZA

Megazávislák

• Member_50
  • 3 600 příspěvků(y)

Publikováno 19.duben.2016 - 09:06

Srandicky, srandicky, pani, ale vam sklapne :)

Prim Linea 40

#15 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 678 příspěvků(y)

Publikováno 19.duben.2016 - 11:32

to kuncák7: No úplná rarita teda asi ne, ale daly by se tu spočítat na prstech jedné, dvou, tří ruk? :)

U těch CWS Sokol, co jsem měl vyhlídnuté, nebyl problém v kvalitě (a to si myslím, že nebude u žádného modelu), ale v řešení korunky, je relativně velká a není místo pro prsty při natahování (nejsou to automaty).

to Roman-ZA: Tos vybral dobře, vypadají perfektně hlavně na tom barevném strapu.

Jo, to asi ano :lol2: . Hele, ty korunky vypadaj velký snad u všech modelů, ale překvapivě na ruce nevaděj ( jenže, kde to vyzkoušet? ).

#16 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 051 příspěvků(y)

Publikováno 19.duben.2016 - 16:46

Srandicky, srandicky, pani, ale vam sklapne :)

Už přivostřuješ, tak to bys měl koupit ještě jedny, aby jsi pak v reálu doma poznal, co takové jméno značky obnáší: Mr. & Mrs. Smith na vlastní kůži :lol2:

#17 Navros

Navros

Závislák

• Member_50
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 19.duben.2016 - 19:58

to kuncák7: Zeptat se těch několika šťastných tady na fóru a udělat Gerlach zkoušecí párty? :) 

U těch bullheadů je ta korunka sice velká, překážet na ruce ale určitě nebude. Ale je hladká a nejde chytnout do prstů a protože je utěsněná, prý se s ní těžko točí. Trošku nešikovné u ručního nátahu :lol2:

#18 PavelK

PavelK

Závislák

• Member_50
  • 739 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 20.duben.2016 - 12:38

Vypadají pěkně, snad až na ty příliš výrazné nápisy, o to nic. Hrozně mě ale pobavilo to, že dneska už se dá chlubit i tím, že ze strojku nějaké komplikace odstraní. Dokonce 100% ve své vlastní dílně, jak hlásá jejich web. A navíc tam zvládnou i vyměnit rotor samonátahu. To opravdu svědčí o neobyčejné zručnosti jejich hodinářů. :mobile:

#19 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 678 příspěvků(y)

Publikováno 20.duben.2016 - 18:21

to kuncák7: Zeptat se těch několika šťastných tady na fóru a udělat Gerlach zkoušecí párty? :) 
U těch bullheadů je ta korunka sice velká, překážet na ruce ale určitě nebude. Ale je hladká a nejde chytnout do prstů a protože je utěsněná, prý se s ní těžko točí. Trošku nešikovné u ručního nátahu :lol2:

Tak to jo. Ja tam videl vroubky a myslel jsem,... Dal to asi znas sam :-))

#20 Navros

Navros

Závislák

• Member_50
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 20.duben.2016 - 19:47

:smile_anim: